Żona szantażuje mnie samobójstwem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez vifi 11 lut 2013, 22:58
Czy ona nie ma jakiś koleżanek, rodziny z którymi mogłaby o tym porozmawiać? Może jakaś mediacja? Dlaczego aż tak nie chce mieszkać w mieście? Czy sama leczy się u psychologa? Kazanie mężowi całego dnia spędzać w pracy lub na dojazdy tylko dlatego że bardziej podoba jej się na wsi jest dziecinne. Co takiego jest w mieście? Może chciałaby jakiś domek pod miastem? Nie znaleźliście żadnego kompromisu?
Póki co może wracaj do niej na weekendy. Nie jesteś jej chłopcem na posyłki (co już chyba jasno postawiłeś), ale niech wie że ci na niej zależy. Może da się ją jakoś przeforsować do tego miasta mimo tych humorów.

przez khaleesi 05 mar 2014, 16:56
agi114 napisał(a):Byłam szantażowana samobójstwem. Wchodziłam w to bo po prostu bałam się o życie syna. Czym bardziej wchodziłam tym bardziej syn sterował mną jak marionetką. Bardzo trudno było to uciąć. Strach o bliską osobę paraliżuje. Przestał mnie straszyć gdy przestałam ulegać, nie mógł wymusić na mnie juz jakiś zachowań, działań więc dał spokój. Była to po prostu manipulacja dla uzyskania określonego celu. Nie znaczy to jednak, że mój syn nie ma myśli samobójczych. Jak się nie leczy to ma. Tak szczerze mówiąc wygląda mi na to, że Twojej żonie skończyły się pieniądze? Czasem trzeba emocjonalnie się odciąć. Wiem, że to trudne bo strach robi swoje. Może warto abyś porozmawiał z jakimś psychologiem?

:brawo: Dokładnie. Jeśli jest realne zagrożenie popełnienia czynu to na policje sie takie coś zgłasza a taka osoba powinna się leczyć a nie manipulować otoczeniem dla uzyskania korzyści. Nie może tak wyglądać relacja, ze zrób to tak i tak bo jak nie to sie zabije.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg