dlaczego boje sie zwiazku?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez oohwowlovely 27 sty 2013, 23:19
witam! mam 18 lat, jestem w klasie maturalnej. lecze sie na nerwice natrectw, leczenie przynosi efekty ;). ale nie daje mi spokoju pewna sprawa. strasznie boje sie zwiazku. nigdy nie mialam chlopaka. zawsze zakochiwalam sie bez wzajemnosci, raz wyznalam milosc chlopakowi, on mnie olal, potem zakochalam sie w nastepnym i odbila mi go moja'przyjaciolka' od tamtej pory chorobliwie boje sie z kims wiazac. załózmy podoba mi sie jakis chlopkak, a jak zobacze, ze on odwzajemnia to uczucie, to uciekam, wiem ze to jest smieszne ale naprawde strasznie mnie to meczy. boje sie ,ze bede miala tak do konca zycia i zostane sama ;( czy da sie jakos na to zaradzic ? sory za chaotyczny wpis, ale nie jestem dobra w pisaniu ;)
oohwowlovely

przez Raksza 27 sty 2013, 23:45
zraziłaś się do związków.
Nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry.
Kiedyś na pewno poznasz kogoś kto przełamie tą bariere.
Najwyraźniej mnie dostatecznie nie znasz. ♥

przez MadGregor 28 sty 2013, 00:10
Pierwszy chłopak Ciebie zignorował, kolejny zostawił dla przyjaciółki- nie dziwota, że boisz się odrzucenia. Jeśli ta ucieczka to forma prewencyjnego uniknięcia ewentualnego kosza, to trudno oczekiwać pozytywnej zmiany... Dla mnie to ewidentnie błędne koło i jeśli nie skorygujesz poglądu na ten temat, będziesz się dalej męczyć.
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freda 28 sty 2013, 10:30
Też tam miałam.a teraz mam fajną rodzinkę.leczysz się,będzie coraz lepiej i trochę wiary w siebie.a z tym,u nas fobików,trudno...
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez oohwowlovely 28 sty 2013, 19:39
dziękuje za odpowiedz ;) freda, jak sobie poradzilas z tym ?
oohwowlovely

przez freda 31 sty 2013, 10:16
łatwo nie było.poszłam na studia i postanowiłam to zmienić.zawsze byłam samotniczką,miałam swój świat,dlugo nie miałam chłopaka.w końcu się przełamałam .pierwszy pocałunek pamietam do dziś.leczysz się i widzisz poprawę.z twego postu wynika,że mimo twej choroby chłopcy zwracają na ciebie uwagę.nie odrzucaj ich.przełam się.nikt nie jest doskonały.ja mam nerwicę uogólnioną,a mój mąż kocha mnie mimo tego,że czasami nie mogę wstać z łóżka.ale wszystko da się pokonac
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez oohwowlovely 12 lut 2013, 16:25
a to przypakiem nie jest objaw borderline?
oohwowlovely

przez Bree 19 mar 2013, 21:30
Witam, ja też się boję związków... byłam w dwóch poważnych związkach i jakoś się w nich odnajdywałam, a teraz... na myśl że miałaby z kimś dzielić mieszkanie, łożko lub życie, wpadam w panikę... mam nadzieję że to się zmieni, bo czas leci, a ja poza tym że boję się związków to boję się też samotności:(

przez monk.2000 19 mar 2013, 21:35
Cześć. Myślę, że nie ma w tym nic dziwnego, związek to jakaś odpowiedzialność. Jeśli człowiek uważa, że nie potrafi sobie poradzić z własnym życiem to co dopiero jak wejdzie z kimś w bliższe relacje. Do tego jakieś lęki przed odrzuceniem i wszelkimi miłosnymi rozterkami.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez SamaiNie 14 kwi 2013, 16:31
Ja mam 27 lat i też nie umiem się z nikim związać, dokłądnie jak pisze autorka. Jeśli widzę, ze ktoś się mną interesuje, odrzucam go. Wiem, że to złe, tymabrdziej, że mam córkę i ona widzi, że jestem sama. Skoro mama nie umie budować z nikim związku to jak ona sobie poradzi. to wszystko takie skomplikowane. Chce ktoś pogadać, to zapraszam. Dziś się zarejestrowałam na forum. Ponadto biorę leki od psychiatry na depresję, nie mam z kim pogadać, przebywam za granicą i rozwód mam za sobą. Jestem po studiach, a pracuję ciężko fizycznie. Sorry za niechlujne pisanie, ciężko mi się skupić.
Chcę się zmienić dla dziecka i dla siebie. Ponadto mieszkam z matką, której nie dzierżę, a ona mi dużo pomaga ale i wykańcza moją psychikę.

Sortuj wg