Mycie garów w domu

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Mycie garów w domu

przez Candy14 20 sty 2013, 20:07
Ja zawsze zmywam pod biezaca woda ale fajnie sie dowiedziec, ze inni robia inaczej :D Szczerze mowiac dla mnie robienie awantury o taka /cenzura/ jak zmywanie to kosmos. Zeby ludzie tylko takie problemy mieli jak sposob zmywania przez ich dzieci :roll:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Mycie garów w domu

przez kaja123 20 sty 2013, 20:44
Jak mały chłopczyk? To znaczy, że jak reaguje facet? rzuca garami i mówi "pierd*l się"?

Jurek23, ale to jest niedojrzałe tak się nie zachowuje dorosły facet ;) Mnie bardziej chodziło o fakt że patrzysz na niego z pozycji dziecka a nie z pozycji dorosłego faceta.
Nie stresuje się podczas mycia garów, tylko niepotrzebnie się denerwuję
a to się trochę kłóci :roll:

Mycie garów w domu

przez bittersweet 20 sty 2013, 20:57
Nie stresuje się podczas mycia garów, tylko niepotrzebnie się denerwuję i układam plan dnia w taki sposób, żeby unikać mycia przy nim.
Sam sobie zaprzeczyłeś w tym zdaniu. Drążysz temat mycia garnków a tak naprawde powinieneś zmienić swoje relacje z ojcem albo swoje podejście do jego komentarzy.
Choćbym nie wiem ile produkował słów i argumentów ostatecznie sprowadza się to (jak słusznie zauważyliście) to poczucia władzy i niezwykle denerwującej cechy wynikającej z wypaczonego perfekcjonizmu, czyli "ja zrobię lepiej", albo "ja robię najlepiej". Nie wiem, czy ktoś z was styczność z osobą, która myśli, że wszystko zrobi najlepiej sama i np. nie zleca wykonania pewnych czynności osobom posiadającym w danej sprawie większe doświadczenie, ale ja uważam taką zatwardziałość za koszmarną cechę.
No właśnie, po co dyskutujesz z ojcem o wyższości zmywarki nad gabką ? Usiłując przekonac jego do swojego zdania, schodzisz na jego poziom, poziom kłótni o pierdoły, w ktorej chodzi o to, że moja prawda jest mojsza. Tak naprawdę macie w domu sytuacje "kto kogo" i dopóki nie wyniesiesz sie na swoje musisz znosic toksycznego rodzica. Zamiast szukac w necie przepisów BHP na zmywak, zapisz sie na terapie DDA. Bo cała para idzie w gwizdek.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Mycie garów w domu

przez kafka96 27 lut 2013, 12:34
Ja dzisiaj miałam podobną sytuację. Mąż wszedł do łazienki i zaczął mnie instruować, jak mam się myć - tj. wlać na dno wanny odrobinę wody i obmywać się gąbką. Podobno marnuje wodę. Pragnę dodać, że wlałam do wanny 20 cm wody.
Jest alkoholikiem, który pod wpływem mojego szantażu (że odejdę) próbuje podjąć próbę leczenia (ale nie chce chodzić na terapię grupową), chociaż w zasadzie twierdzi, że nie ma problemu (codziennie 6 piw). Wszystkiego mi żałuje. Nie mamy wspólnej kasy - bo ja bym wszystko roztrwoniła. Wciąż przykręca ogrzewanie, kiedy jest mi zimno. Zarabia 7,5 tys. Zajmuje kierownicze stanowisko. Ja też pracuję i zarabiam, ale nie tyle, co on, a pieniądze wydaję na wyżywienie i zaspokojenie potrzeb swoich dwójki dzieci. Boi się mojego odejścia, bo wtedy trzeba by było podzielić majątek i sprzedać dom, który, w przeciwieństwie do mnie, kocha.
Nie mam już siły i słów :( I pieniędzy, żeby naprawdę odejść i wynająć mieszkanie. Nie ma mowy o dyskusji i rozejściu "za porozumieniem stron". Nie ma mowy o zrozumieniu i empatii.
Chciałam się wygadać, bo bardzo mi smutno.

Mycie garów w domu

przez bittersweet 27 lut 2013, 12:48
kafka96, możesz wymienic jakies plusy swojego małżeństwa /jesli takie są ? bo z tego co piszesz, w waszym związku jest tak poukładane, ze korzyści z niego ciągnie Twój mąż Twoim kosztem.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Mycie garów w domu

przez Sorrow 27 lut 2013, 12:59
Jezu.

Mycie garów w domu

przez Arhol 27 lut 2013, 13:24
kafka96, kobieto jeśli stać cię na niezależność finansową to wiej od niego gdzie pieprz rośnie,szkoda życia marnować
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Mycie garów w domu

przez Candy14 27 lut 2013, 14:02
Nie mam już siły i słów :( I pieniędzy, żeby naprawdę odejść i wynająć mieszkanie.

zaraz.. to nie odchodz i wystap o rozwod z jego winy. On odejdzie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Mycie garów w domu

przez Michuj 27 lut 2013, 18:39
nie lubię zmywarek. wolę ręcznie ;)
Loża szyderców

Mycie garów w domu

przez znudzona-ona 27 lut 2013, 18:51
my mamy zmywarkę. w erze przedzmywarkowej myłam ciepłą wodą ze zlewu a spłukiwałam zimną bieżącą. Błogosławię dzień w którym padł u nas pomysł kupna zmywarki, szczerze polecam :)
a ja miałam takiego "tatusia" wg którego nic dobrze nie umiałam zrobić, "jesteś dobra dla ludzi ale głupia" to cytat. a potem miałam takiego faceta, toczka w toczkę jak tatuś... nic nie umiałam zrobić należycie. rezultat jest taki, że chodzę już na trzecią terapię i od trzech lat jestem na lekach. :great:
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Mycie garów w domu

przez vifi 27 lut 2013, 19:23
Mój ojciec jest nieleczonym DDA (I nie tylko) i to samo jest niemal ze wszystkim. Trzeba powoli, uparcie stawiać granice i nie wdawać się w zbędne dyskusje.

Mycie garów w domu

przez tkamil20 01 mar 2013, 21:54
U mnie zawsze była awantura o mycie talerzy. Ojciec się wkur..... i kupił zmywarkę. Teraz jest awantura ,że nie ma kto jej włączyć a później wyciągnąć naczyń. Oczywiście mój ojciec też jest alkoholikiem

Mycie garów w domu

przez MalaMi1001 04 mar 2013, 11:26
Hehe, moja matka nie jest alkoholiczką, ale generalnie przeszkadza jej moja osoba, w zasadzie od niemowlaka. Jej nie tylko nie pasuje jak zmywam naczynia, ale również to, że odstawię olej nie na ta półkę co trzeba, że łyżkę przez przypadek wrzucę nie do tej przegródki, no i oczywiście bonus nie mam prawa po przygotowaniu posiłku zostawić brudnych garnków, patelni czy innych nawet na chwilę. Nie mam prawa przyjść z pracy, zrobic obiad, chwilę odpocząć i dopiero ogarnąć, to trzeba natychmiast, już, w tej chwili, bo to jest JEJ dom i ONA tu rządzi :) A ja mam to w poważaniu od jakiegos czasu :)

Mycie garów w domu

przez shinobi 04 mar 2013, 12:19
Ojciec się przypierdala niepotrzebnie, to fakt, ale faktem jest też, że marnujesz wodę. :) Myślę, że powinieneś spróbować bardziej oszczędzać wodę.

Sortuj wg