Przyjaźń

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez korres1 06 sty 2007, 02:56
człowiek nerwica napisał(a):
korres1 napisał(a):A dobrze Ci z tym czy zle?

I dobrze i żle bo czasami sie zastanawiam jakby to było gdybym mial przyjaciół...a zresztą kto by chciał być moim przyjacielem :|

Najważniejsze, żebyś Ty chciał, dalej już jakoś idzie.

przez depresyjny86 09 sty 2007, 02:57
korres1 napisał(a):Najważniejsze, żebyś Ty chciał, dalej już jakoś idzie.

No wiesz najpierw musze poznać kogoś aby mieć przyjaciela,a z tym moim nieśmiałym poznawaniem ludzi to raczej szans nie mam na poznanie kogoś
:)

przez korres1 09 sty 2007, 17:04
A nie jesteś przypadkiem z Krakowa? Bo nam siuę małe spotkanie nerwusów sszykuje...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Przyjaźń

przez kari77 19 sty 2007, 13:06
kukubara napisał(a):CZym wedlug Was jest przyjazn?....czy przyjazn pomiedzy kobieta a mezczyzna jest mozliwa?.....Czy ktos kiedykolwiek ...."przezyl"..taki zwiazek?...uffff...3 pytania to nie gra ;) ...to moj problem wielki :oops:

..przyjaźń..hmm..u mnie zazwyczaj altruizm nieodwzajemniony, więc...

bezpieczniej brzmi kumpelstwo
;)
...coraz mniej we mnie leukocytów światła *

przez korres1 01 lut 2007, 00:08
Przyjażn kobiet i mężczyzn oczywiście! Jak mawiał Hemingway, albo się zaczyna, albo kończy w łóżku.
Ale nie wierzcie mu - skończył marnie.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez depresyjny86 01 lut 2007, 00:31
A nie jesteś przypadkiem z Krakowa? Bo nam siuę małe spotkanie nerwusów sszykuje...

Do Krakowa mam baardzo daleko,jestem spod Częstochowy.
:)

przez LuC 01 lut 2007, 09:58
samotniczka napisał(a):Różo idealną przyjaźnią być może byłaby ta pomiedzy gejem i lesbijką

lol ale połączenie
problem polega jednak na tym, że rzeczy idealne rzadko w przyrodzie występują !

Przyjażn kobiet i mężczyzn oczywiście! Jak mawiał Hemingway, albo się zaczyna, albo kończy w łóżku.
heh miał rację !! jako małe dziecko spałem z siostrą w jednym łóżku - i tak zaczęła się nasza do dziś trwająca przyjaźń :D
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez korres1 02 lut 2007, 01:27
Ale staremu świntuchowi chyba nie o takie przyjażnie chodziło... Zreszta marnie skończył, więc słuchać się go nie nalkeży. A siostrę pozdrów poczywiście
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez Al_ 02 lut 2007, 03:17
Mam przyjaciela z czasów liceum. Znamy się już 15 lat. Przez te wszystkie lata nie było między nami żadnej dwuznacznej sytuacji. Z własnego więc doświadczenia wiem, że jest możliwa przyjaźń między kobieta a mężczyzną.
I bardzo się z tego powodu cieszę :D
czas przyzwyczaja do bólu
Al_

przez LuC 02 lut 2007, 09:52
korres1 napisał(a):A siostrę pozdrów poczywiście
dziękuję, dziękuję, nieomieszkam
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

przez Margaret 05 lut 2007, 12:57
''Przyjaciele są jak anioły,
które stawiają nas na nogi
kiedy nasze skrzydła mają kłopoty
jak się lata''
Przyjaźń to wielkie słowo...niewątpliwie w naszym życiu odgrywa ogromną rolę, niekiedy szukamy ja przez całe życie. Dla mnie przyjaźń to coś więcej niż miłość, braterstwo, najważniejsze jest zrozumienie, wsparcie. Przyjaciel nie śmieje sie z naszych błędów, cieszy się razem z nami szczęściem, które nam się przytrafiło, jest gotów poświęcić swój czas dla nas gdy tego potrzebujemy. Uważam, że do przyjaźni jak i miłości należy dojrzeć. Na razie jestem zbyt młoda by stwierdzić czy jestem czyjąś przyjaciółką i czy ktoś jest dla mnie przyjacielem ( niektórzy uważają, że jestem taką osobą, ja mam nieco inny pogląd na tą sprawę) Kiedyś myślałam, że mam przyjaciół teraz wiem iż jest inaczej. Zostałam sama kiedy nadeszły problemy...
Odcięli aniołom skrzydła, bo dawały wolność.
Odarli ich z szat, gdyż były za piękne.
Obrzucili je błotem, bo białą skórę miały
Teraz stoją ranne, nagie, brudne
Lecz nadal doskonałe...
ExModerator

przez viper_88 05 lut 2007, 18:27
Sam jestem chyba w miarę dobrym przykładem tego, że przyjaźń damsko-męska istnieje. Od 4 lat jestem przez Internet w kontakcie z kobietą 9 kat starszą ode mnie i muszę przyznać, iż świetnie się razem dogadujemy :D Zawsze kiedy mam jakiś problem stara się mnie wesprzeć mówiąc mi coś ciepłego, tłumacząc różne sprawy lub wybijając mi z głowy różne głupoty (a zdarza się, że tych mam dużo). Wiem, że niektórzy powiedzą za pewne, iż ciężko jest coś takiego nazwać przyjaźnią, skoro zna się drugą osobę tylko przez Internet. Moim zdaniem jednak nie jest to wyznacznikiem tego, że taka przyjaźń jest z góry niemożliwa. W naszym przypadku wysyłamy sobie nawet prezenty na przeróżne okazje: urodziny, imieniny, święta itp. Dla mnie tego typu gesty są dowodem pamięci o drugiej osobie. Poza tym, uważam, że taka przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie zawsze musi kończyć się związkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie, abym mógł spojrzeć na swoją przyjaciółkę jako na osobę, z którą mógłbym być "bliżej". Nie jest tak tylko ze względu na różnicę wieku między nami (przyczym nadmienić muszę, że w moim mniemaniu różnica wieku nie gra żadnej roli, jeśli chodzi o dogadywanie się), ale też dlatego, że ja sam traktuję ją jako bliską sobie przyjaciółkę i nic poza tym (jestem także święcie przekonany, iż z jej strony sprawa wygląda identycznie)

przez Margaret 05 lut 2007, 18:51
viper_88 napisał(a):Sam jestem chyba w miarę dobrym przykładem tego, że przyjaźń damsko-męska istnieje. Od 4 lat jestem przez Internet w kontakcie z kobietą 9 kat starszą ode mnie i muszę przyznać, iż świetnie się razem dogadujemy :D Zawsze kiedy mam jakiś problem stara się mnie wesprzeć mówiąc mi coś ciepłego, tłumacząc różne sprawy lub wybijając mi z głowy różne głupoty (a zdarza się, że tych mam dużo). Wiem, że niektórzy powiedzą za pewne, iż ciężko jest coś takiego nazwać przyjaźnią, skoro zna się drugą osobę tylko przez Internet. Moim zdaniem jednak nie jest to wyznacznikiem tego, że taka przyjaźń jest z góry niemożliwa. W naszym przypadku wysyłamy sobie nawet prezenty na przeróżne okazje: urodziny, imieniny, święta itp. Dla mnie tego typu gesty są dowodem pamięci o drugiej osobie. Poza tym, uważam, że taka przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie zawsze musi kończyć się związkiem. Ja np. nie wyobrażam sobie, abym mógł spojrzeć na swoją przyjaciółkę jako na osobę, z którą mógłbym być "bliżej". Nie jest tak tylko ze względu na różnicę wieku między nami (przyczym nadmienić muszę, że w moim mniemaniu różnica wieku nie gra żadnej roli, jeśli chodzi o dogadywanie się), ale też dlatego, że ja sam traktuję ją jako bliską sobie przyjaciółkę i nic poza tym (jestem także święcie przekonany, iż z jej strony sprawa wygląda identycznie)

Hmmm.w internecie to ja też mam dwóch przyjaciół ale w rzeczywistości trudno o przyjaźń damsko-męską jestem żywym tego przykładem :roll:
ExModerator

przez Róża 06 lut 2007, 14:27
Hm,tak mi smutno,bo dzisiaj nie wiadomo dlaczego ten ból wrócił.Ból utraconej przyjaźni,a może czegoś więcej.Właśnie między mną a pewnym mężczyzną.Złości mnie to,że ten ból jednak wraca.A myślałam,że udało mi sie tak szybko go wymazać.Jestem przecież rozsadną dojrzałą kobietą i wiedziałam,że nic z tego na dłuższą metę nie wyjdzie.Rozstalismy sie bez słów.Zrozumieliśmy bez słów,że przyjaźń przeradza sie w coś bardziej "poważnego".Jednak coś takiego potrafi zwalić z nóg na długo :cry:
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Sortuj wg