Przyjaźń

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Zosia 13 gru 2006, 09:44
Istnieje. A właściwie: może istniec. Wszystko przecież zależy od ludzi, od tego czego oczekują i co sami chcą drugiej osobie dac. Mi jest trudno zaprzyjaźnic się z mężczyzną i nie przekraczac bariery bliskosci :oops:, ale widziałam kilka udanych przyjaźni damsko-męskich.

przez Róża 13 gru 2006, 15:51
[quote="Malcolm"]Na bazie moich wieloletnich doświadczeń twierdzę, że coś takiego jak przyjaźń wogóle nie istnieje.

Bo nie istnieje :D
Przyjaciel forum

przez ewa125 14 gru 2006, 00:13
ja nigdy nie mialam prawdziwej przyjaciolki i wiem ze to bardzo trudne taka znalezc ale wierze ze prawdziwe przyjazie istnieja ale tylko miedzy ludzmi ktorzy sie naprawde "kochaja", a nie takimi ktorzy wykorzystuja kogos do swoich celow lub lubia go tylko jak jest wszystko pieknie. poza tym na pewno przyjazn moze narodzic sie miedzy kobieta i mezczyzna bedacym w zwiazku i sie kochajacym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez meskalina 14 gru 2006, 01:44
Dzisiaj w to watpie chociaz ladnie napisane Ewunia.
Najlepszym i najwierniejszym przyjacielem sie jest dla samej/ego siebie, tylko to zajebiscie trudna i wymagajaca przyjazn.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez Róża 14 gru 2006, 12:10
Z moich doswiadczeń życiowych wynika jednoznacznie,że jedynym,kochajacym bezwarunkowo,zawsze gotowym i wiernym przyjacielem jest tylko to stworzenie,które trzymasz w rękach Meskalina :D Miedzy ludxmi to sie nie udaje na dłuższą metę,niestety.Wszyscy jednak mamy zbyt dużo egoizmu w sobie.
A jeśli chodzi o przyjaźń damsko-męską,to właśnie opłakuję takową,chociaż już się trochę pozbierałam.Wydaje mi się,że najlepiej wychodzi przyjaźń kobiety z gejem.Gorzej jeśli ona się zakocha w nim,bo wtedy podwójna klapa.
Przyjaciel forum

przez EWUCHA 18 gru 2006, 13:47
nie nie ja nie wiezre w przyjażń miedzy kobietami ,miałam jeszcze niedawno ''przyjaciółke''która była mi blizką osobą ale koniec w sierpniu zadała mi cios w samo serce a niebede pisać bo mie jusz sciska w dołku :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
ewucha

przez maiev 18 gru 2006, 13:50
ja wierzę w przyjaźń - na pewno jest możliwa. Ale mnie to nie spotkało i raczej nie spotka, bo nie umiem zaufać.
EWUCHA napisał(a):miałam jeszcze niedawno ''przyjaciółke''która była mi blizką osobą ale koniec w sierpniu zadała mi cios w samo serce

Też taką miałam. Tyle lat sie "przyjaźniłysmy" a potem zrobiła coś czego w życiu bym sie nie spodziewała. Ale tak już bywa. EWUCHA - nie zawracaj sobie głowy kimś takim. trzymaj się.
"I need a new version of me..."

przez samotniczka 18 gru 2006, 14:07
"Przyjaciel to ktoś, kto bardzo dobrze cię zna a pomimo to cię kocha"
Póki co, nie znalazłam jeszcze takiej osoby, więc de fakto nie mam podstaw do wypowiadania się o prawdziwej przyjaźni, skoro takowej nie doświadczyłam. Mimo to mam ciągle nadzieję, że w końcu trafię na bratnia duszę. A co do przyjaźni damsko-męskiej, to takie cos jest dobre, ale tylko na krótką metę.
Różo idealną przyjaźnią być może byłaby ta pomiedzy gejem i lesbijką ;)

przez meskalina 18 gru 2006, 15:16
Coz za pesymizm, ja wiem ze przyjazn istnieje i jest cudowna. Spotkalam na swojej drodze i wciaz spotykam cudowne osoby, anioly, jedne odchodza inne zostaja. Trzeba tylko dobrze ich wypatrywac, a na pewno je rozpoznacie. Ludzie wciaz mnie zaskakuja i to wciaz pozytywnie na szczescie.
Samotnosc czy tez osamotnienie to nie jest prawdziwy przyjaciel.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

przez hyte 18 gru 2006, 16:48
Z moich doswiadczen wynika ze prezyjazn istnieje , ale wymaga poswiecenia i cierpliwosci a puzniej to juz jak rodzina! mam najleprza przyjaciolke od dziecka zawsze wszedzie razem wszyscy mowili ze kiedys bedziemy para!My jednak wiedzielismy ze obydwoje ogladamy sie za ta sama plcia !mam przyjaciela faceta tez od dzieciaka wszystko razem (no prawie wszystko) maja teraz rodziny i ciagle jestesmyw kontakcie przez skype!wciaz czuje sie te ciepelko i chec zrozumienia!mam przyjaciela gay poloczyly nas wspolne problemy,jest jakas tam rywalizacja pomiedzy nami ale nie mowie ze tego nie lubie bo mnie mobilizuje do dzialania!mam przyjaciolke z liceum ktora jest tu w londynie i niewidujemy sie czesto bo studiuje psychologie i pracuje ale wiemy ze jest jak potrzeba!!!uwazam , ze przyjazn jest tylko jesl potrafisz ja sa, stworzyc,napewno jest tam gdzie niema zazdrosci(tej chorej)!Co mamy wszyscy razem wspolnego to problemy ze samym soba !i to jest to, bo jak jestesmy wszyscy razem to potrafimy sie smiac z samych siebie!

ROZA masz racje ta pomiedzy gayem a kobieta jest najczystrza !to jest jak najpiekniejszy zwiazek tyle ze bez sexu :cry: (niemozna miec wszystkiego)
THE ONLY WAY IS UP!!!!!!

przez korres1 26 gru 2006, 22:56
Wiem, że to możliwe i daje niesamowitą siłę. Najbardziej na świecie żałuję tego, że moje kontakty z przyjaciółmi się rozluźniły. Spotkałam naprawdę fantastycznych ludzi i nadal liczę, że tak będzie.

przez depresyjny86 27 gru 2006, 03:03
korres1 napisał(a):A dobrze Ci z tym czy zle?

I dobrze i żle bo czasami sie zastanawiam jakby to było gdybym mial przyjaciół...a zresztą kto by chciał być moim przyjacielem :|
:)

przez gina 27 gru 2006, 21:07
Przyjaciele to czasem ostatnia deska ratunku... rozumieją i pomagają ZAWSZE.. mam ich kilku, nigdy się nie zawiodłam... Przyjazń to najcenniejsza rzecz jaką możesz komuś dać i najwspanialszy dar jaki można otrzymać...
na próżno to wszystko co dzisiaj jest bólem....

Sortuj wg