wspólne kąpiele córki z ojcem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Rafka 30 gru 2012, 15:11
nigdy nie kąpałam się z tatą. Ale jako dzidzuisia kąpał mnie.
Oczywiście tego nie pamiętam. Ale kąpać się z tata w wieku 6-8 lat to raczej nie.
Rafka

przez Zuza16 07 sty 2014, 10:51
Jestem siedemnastolatką. Z ojcem kąpałam się tak długo, jak oboje mieściliśmy się w jednej wannie. Kilka razy byłam na plaży nudystów. Oczywiście z ojcem. Nigdy jednak nie przyszło mi do głowy marzyć o starszym facecie, nie mówiąc o moim ojcu. Ojciec jest dla mnie ojcem. Kocham się w rok starszym chłopaku, choć niestety bez wzajemności :(

przez bachor 22 lut 2017, 21:59
Szczerze wątpię, żeby te wspólne kąpiele negatywnie wpłynęły na pacjentkę. Myślę, że została pokierowana przez znajomą, która tak jej powiedziała. Szuka(ła) przyczyny swoich dysfunkcyjnych relacji czy nerwic, a to niekoniecznie jest to. Szczególnie, że nie ma mowy o kąpielach również w wieku 10-12 lat czy jakichkolwiek podtekstach. Dziwi mnie za to odpowiedź "eksperta" jednoznacznie określająca, co jest normalne a co nie. Przypomina to trochę kulturę w Norwegii - za chwilę wejdzie kurator i sprzątnie dziecko rodzicom. O ile nie przyszłoby mi do głowy myśleć, że "kąpiel ojca z córką w wieku, przykładowo, 3 lat jest normalna", nie przychodzi mi też do głowy mówić po czyimś jednym zdaniu na temat swojej przeszłości, że "to jest nienormalne". Trzeba mieć jakieś wyobrażenie. Czytałem o przypadku ojca, który wmówił sobie, że przytulenie córeczki do snu jest czymś złym, bo przeczytał podobne "eksperckie" wypowiedzi. Jednoznacznie określające, co jest dobre złe na fragmentaryczną wypowiedź! Bez znajomości rodziny, emocji. W momencie, kiedy może to wprowadzić w błąd osobę potrzebującą pomocy! Oczywiście ze wspólnej kąpieli można zrezygnować, odbyć ją w kąpielówkach lub może do tego nigdy nie dojść. Można powiedzieć, że na taką kąpiel w wieku ośmiu lat jest już troszeczkę za późno, nie odbieram prawa do normatywizacji, ale miejcie jakieś wyczucie. W naszym kraju jest najczęściej tak, w innym jest inaczej, w jednej relacji jest tak, w drugiej trochę inaczej i zbytnio się nie wychylam, ale myślę, że taki ekspert jako psycholog czy co gorsza pedagog, kurator mógłby zaszkodzić.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siergiej Arbuzow 22 lut 2017, 22:15
bachor napisał(a):Dziwi mnie za to odpowiedź "eksperta" jednoznacznie określająca, co jest normalne a co nie.

bo ten expert, to taki expert z bożej łaski czasami :roll:
taking pills
drinking tea in the morning

przez wiejskifilozof 01 kwi 2017, 09:02
Ja bylem,mały mamie mnie kąpałem.Dziś chętnie poszedłbym pod prysznic z koleżanką lat 43.

przez Monster6 01 kwi 2017, 11:54
Dla mnie wspólne kąpiele z rodzicami to jakaś patologia.
CHAD I rapid cyling
Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.
Niemożliwe nie istnieje.
Bezlekowo

przez distorted_level68 01 kwi 2017, 12:58
Monster6 napisał(a):Dla mnie wspólne kąpiele z rodzicami to jakaś patologia.
jasne, że patologia, uważam podobnie! chociaż znam matkę dwójki dzieci (którą szanuję) to Ona kąpie się czasami ze swoimi córkami (wiek przed 8l.) i w tym nic zdrożnego, czy tym bardziej dziwnego nie widzi... :bezradny:
null
Zbanowany na życzenie

przez Kalebx3 01 kwi 2017, 13:32
Dla mnie wspólne kąpiele z rodzicami to jakaś patologia.

patologia patologiczna zpatologowana
Jeno wyjmij mi z tych oczu
szkło bolesne - obraz dni,
które czaszki białe toczy
przez płonące łąki krwi.
Jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył.
„ "

Sortuj wg