nerwowe Święta

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

nerwowe Święta

przez kaja123 23 gru 2012, 22:40
A pracujesz w zawodzie? Bo dziwne jest , ze masz takie podejscie do leczenia

z tego co napisała zrozumiałam że pracuje jest psychologiem i pedagogiem i uważa że psycholog musi ukrywać swoją chorobę, a leczyć się nie będzie bo wie co leczenie robi z psychiką pacjenta.
Co do superwizora masz Candy14, rację ale myślałam ze psycholog musi mieć kogoś kto nadzoruje jego pracę.

-- 23 gru 2012, 21:41 --

smutasek111 napisał(a):Nie masz nad sobą osoby która kontroluje Twoją pracę? mam
psychikę? a kto ma takie prawo?

tak chorą psychikę echh

nerwowe Święta

przez Candy14 23 gru 2012, 23:18
z tego co napisała zrozumiałam że pracuje jest psychologiem i pedagogiem

takie ma wyksztalcenie.. ale nie wiem czy pracuje..w sumie oby nie z takim podejsciem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

nerwowe Święta

przez kaja123 23 gru 2012, 23:28
smutasek111 napisał(a):Kaja, wiem ale to jest właśnie kwestia o, której nie wolno mi pisać a jak zauważyłaś, z racji tego co robię i kocham, wiem o tym dużo.

Candy14 to jak pisze zrozumiałam że jest czynna zawodowo. Swoją drogą chciałabym żeby się wypowiedziała ekspert w tym temacie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwowe Święta

przez Candy14 23 gru 2012, 23:37
Candy14 to jak pisze zrozumiałam że jest czynna zawodowo.

noo..a ja fikam na trapezie w cyrku ;) tylko nie wolno mi pisac o tym
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

nerwowe Święta

przez smutasek111 24 gru 2012, 01:58
Straszne, jak nie zrozumienie może krzywdzić.
Bardzo proszę o odrobinę delikatności i kultury. Skoro tak to zniżę się do poziomu Pań. Candy fikasz na trapezie i powywracało Ci się w głowie a Kaja za dużo zażyłaś leków, bo zupełnie nie rozumiesz tekstu, nigdzie nie napisałam, że psycholog musi ukrywać swoją chorobę, napisałam, ze ja tak muszę i się nie leczę, bo wiem o rzeczach o, których Wy drogie Panie nie macie pojęcia. Candy i Kaja życzę Wam szybkiego wyzdrowienia, tylko uważajcie bo odstawienie leków bardzo boli, odezwie sie nawet po bardzo długim okresie czasu.

nerwowe Święta

przez Candy14 24 gru 2012, 02:11
smutasek111, nie biore lekow i jestem zdrowa wiec spokojnie.
nigdzie nie napisałam, że psycholog musi ukrywać swoją chorobę, napisałam, ze ja tak muszę i się nie leczę, bo wiem o rzeczach o, których Wy drogie Panie nie macie pojęcia

czyli o jakich? i dlaczego Ty musisz ukrywac a inni psycholodzy nie musza i moga spokojnie sie leczyc?

nerwowe Święta

przez slow motion 24 gru 2012, 08:17
temat wątku jest trochę inny niż przesłuchanie :P

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

nerwowe Święta

przez pannaMartka 24 gru 2012, 10:25
Ale tu światecznie!!

Jeszcze tylko szopka podczas skladania zyczen i te zasrane swieta beda przeszloscia..
pannaMartka

nerwowe Święta

przez ekspert_abcZdrowie 24 gru 2012, 10:30
smutasek111, bardzo mi przykro z powodu Twojej choroby. Nigdy nie byłam chora na depresję czy nerwicę, ale wiem, że nawet jeśli nie potrafię opanować "złych emocji", to ludzie wokół nie omieszkają wykorzystać sytuacji i zasadzić tekstem w stylu: "No proszę, Pani psycholog, a też sobie nie radzi". Psycholog to też człowiek, nie ma monopolu na szczęście, nie zna recept na beztroskie życie. Masz prawo do błędów i do tego, by gorzej się czuć. Ale Ty to wiesz i takich banałów pisać Ci nie muszę.

Wiem jednak, że dziewczyny z forum - kaja123 czy Candy14 - miały dobre intencje, wypowiadając się w tym wątku. Nie chciały źle, chociaż Ty odebrałaś to troszkę inaczej. Ja jako koleżanka po fachu napisałabym Ci, że nie musisz być idealna i perfekcyjna. Nie musisz maskować swojej choroby, udawać, że świetnie sobie radzisz, a w środku drżeć z lęku. Robisz sobie tym krzywdę, naprawdę. I nie chcę, byś odebrała to jako atak, ale uważam, że mówienie, iż nie możesz się leczyć dla dobra otoczenia (swoich podopiecznych itp.) jest tak naprawdę jednym wielkim mechanizmem obronnym. Wolisz sobie zracjonalizować problem, uzasadnić swoją bierność w podejściu do Twojej choroby niż zacząć działać. Zdaję sobie sprawę, że pierwszy krok jest najtrudniejszy. Nie pisz o sobie, że jesteś złym psychologiem. Uwierz w siebie i w to, co kochasz robić, ale nie zaprzeczaj, że jesteś chora. Masz nerwicę i powinnaś ją leczyć. Sama z racji wykonywanego zawodu wiesz, jak rozmowa z drugim człowiekiem może pomóc, wesprzeć, dodać otuchy, odwagi, odbudować nadszarpniętą wiarę w siebie. Spróbuj - z całego serca zachęcam. A leczenia/terapii nie musisz przecież podejmować u kolegów, u ludzi, których znasz. Tak jak napisała Candy14 - przecież ani ja, ani Ty nie znamy wszystkich psychologów/terapeutów. Możesz wybrać się do jakiegoś specjalisty, który w ogóle Cię nie kojarzy. A może problemem jest to, że nie do końca wierzysz w skuteczność terapii i dlatego nie chcesz jej podjąć?
Psycholog

nerwowe Święta

przez slow motion 24 gru 2012, 11:04
upiekłam dla nas ciastka :lol:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

nerwowe Święta

przez kaja123 24 gru 2012, 12:53
smutasek111 napisał(a): Kaja za dużo zażyłaś leków, bo zupełnie nie rozumiesz tekstu, nigdzie nie napisałam, że psycholog musi ukrywać swoją chorobę, napisałam, ze ja tak muszę i się nie leczę, bo wiem o rzeczach o, których Wy drogie Panie nie macie pojęcia. .

No więc Cię rozczaruję bo nie zażyłam ;) to raz a dwa ja się leczę i czuję się coraz lepiej. To chyba pierwsze święta kiedy nie dopada mnie to co Ciebie. Skoro wolisz się męczyć, ukrywać Twoja sprawa. Na forum prosiłaś o pomoc. Nie znam innej pomocy w zaburzeniach lękowych jak terapia.
Swoją drogą zaczynam wątpić czy Ty jestes psychologiem. Bo z samej definicji wynika :
Psycholog – osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na: diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu, psychoterapii (po ukończeniu studiów podyplomowych w tym zakresie) oraz na udzielaniu pomocy psychologicznej.

Jak możesz leczniczo oddziaływać na czyjąś psychikę twierdząc:
smutasek111 napisał(a):Bo wiem co leczenie robi z psychiką człowieka.

ekspert_abcZdrowie, dziękuję za wypowiedź, która jeszcze bardziej mi rozjasniła w głowie :D

nerwowe Święta

przez Pitu 24 gru 2012, 14:02
slow motion napisał(a):upiekłam dla nas ciastka :lol:

Czekam tylko aż ktoś napisze padłam :lol: :lol:
Pitu

nerwowe Święta

przez Saraid 24 gru 2012, 15:31
Padałam i nic mi się nie chce nie lubie świąt :roll:
Saraid

nerwowe Święta

przez slow motion 24 gru 2012, 15:34
oczywiście to nie moje, bo nie potrafię takich ładnych tworzyć :D

u mnie już wszystko prawie gotowe. Na razie bez większych spięć. tata w swoim świecie biega ze szczotką, brat w dziwnym humorze jak na niego, ja z mamą w kuchni.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Sortuj wg