nerwowe Święta

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

nerwowe Święta

przez smutasek111 22 gru 2012, 15:33
Kochani pomóżcie. Juz niedługo święta, dla wielu cudowny czas a dla mnie koszmar. Jak co roku kłótnie i szarpania do kogo na Wigilię. Boję się tych Swiąt, nie chcę ich!!!!!!!!! niech wszyscy mnie zostawią w spokoju. W mojej głowie mętlik jak uciec!!!!!! Męza wyslę do jego rodziców a córkę do moich. Ja chcę zostać sama!!!!! Jak powiedzieć o tym rodzicom? oni na mnie czekają a ja nie mam sił. Już jest mi słabo, kręci mi się w głowie, mam mdłości, płytki oddech, kołatania serca w gardle. jak uciec??? jak ich powiadomić, że nie przyjadę?
Ostatnio edytowano 22 gru 2012, 15:46 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

nerwowe Święta

przez slow motion 22 gru 2012, 15:42
smutasek111, post1082859.html?hilit=nerwowe%20%C5%9Bwi%C4%99ta#p1082859

zapraszamy do tego tematu :)

-- 22 gru 2012, 14:50 --

smutasek111, rozumiem, że chęć zostania samej wynika z relacji rodzinnych?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

nerwowe Święta

przez bittersweet 22 gru 2012, 16:30
ekspert_abcZdrowie napisał(a): Ktoś będzie nas za to oceniał? Rodzina wcieli się w Sanepid? Ciotka przejedzie palcem po półkach? Test białej rękawiczki? Czy jesteś perfekcyjną panią domu? Po co tyle gotowania, jak i tak wszystkiego się nie zje? Wszyscy się stresują - choinka nie tak ubrana, stroik nie w tym miejscu, smuga na szybie, siaty, bieganina, stanie w korkach... Jeden wielki stres! Po co?
Oczywiscie, ze ludzie nas oceniają, moja rodzinka uwielbia sie czepiać. Pamiętam kiedyś nie mieli do czego, dopóki nie okazało sie ze nie mam w domu zapasu soli /tyle co w solniczce/. Co prawda sól nie była do niczego potrzebna, co nie przeszkadzało mojemu ojcu przez jakieś 2 godziny dziwić sie i komentować, jak to możliwe nie mieć w domu soli... oczywiście ja się wkurzylam, nerwówka, matka siedziała z nim w kuchni i słyszałam jak mnie obgadują. Pewnie m.in dlatego po raz kolejny spędzam święta za granicą :mrgreen: Każdy w Polsce jak to słyszy oburzony wykrzykuje : a twoi rodzice, będą samotni na świeta ?
no, wylałam trochę świątecznej żółci ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

nerwowe Święta

przez smutasek111 23 gru 2012, 16:31
Slow mation, dziękuję za przeniesienie tematu w to miejsce. Mogłam poczytać, jak i inni traktują święta. Ja się ich boję, boję się, ze dostane ataku kołatania serca, boję się że będzie brało mnie na wymioty, boję się zawrotów głowy.

nerwowe Święta

przez slow motion 23 gru 2012, 16:33
smutasek111, przyjmujesz jakies leki?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

nerwowe Święta

przez smutasek111 23 gru 2012, 17:44
Nie, nie przyjmuję. Mam już 40 lat i od dziecka zmagam się z tym g....., przyzwyczaiłam się i panuję nad tym. Niestety są takie okresy gdzie poddaję się i swięta są właśnie takim czasem. Wiem, ze muszę tam jechać a lęk przed złym samopoczuciem narasta. Ciągle kombinuję, jak by tu się wykręcić ale przecież to są rodzice i czekaja na mnie.

nerwowe Święta

przez kaja123 23 gru 2012, 18:04
smutasek111, masz nerwicę już ... dzieścia lat a leczysz ją?

nerwowe Święta

przez intel 23 gru 2012, 18:28
Gdy czytam Wasze posty, to raduję się tym, że mam zaburzenia osobowości i kompletnie nie przejmuję się całym tym Świątecznym ambarasem. Trochę czasami żałuję , że nie potrafię czuć jak kiedyś tego Świątecznego klimatu. Cóż. Psychopatyczna tarcza ma jednak więcej pozytywów niż negatywów. Dzięki niej to ja ranię, a nie na odwrót. A w moim przekonaniu lepiej być kijem niż dupą.
intel

nerwowe Święta

przez nieboszczyk 23 gru 2012, 18:32
intel napisał(a): Dzięki niej to ja ranię, a nie na odwrót. A w moim przekonaniu lepiej być kijem niż dupą.

i dzięki takim poglądom każdy skurwysyn dobrze żyje.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

nerwowe Święta

przez intel 23 gru 2012, 19:06
To fakt. Ja jeszcze nie osiągnąłem pożądanego poziomu skurwysyństwa aby "dobrze żyć" , ale pracuję nad tym :D
intel

nerwowe Święta

przez sleepwalker 23 gru 2012, 19:47
W tym kraju i tak nie przeżyjesz :P Chyba, że będziesz politykiem - wtedy będzie dobrze żyć xD
Saying all I know is I gotta get away from me.

nerwowe Święta

przez smutasek111 23 gru 2012, 20:09
Kaja, nie leczę. Mam nadzieję, ze nikogo nie zniechęcę do walki, ale sama jestem pedagogiem i psychologiem. Moi podopieczni nawet nie zauwazyli, ze jest ze mna coś nie tak tyle lat. Rodzina też nie. Pomogłam wielu osobom moją bliskością, empatią i miłością do innych ludzi, choć moje życie prywatne to jedna wielka porażka. Mam przy sobie tylko jedną, najbliższą córkę, kocham ją ponad wszystko i tylko przy niej czuję się bezpiecznie a tu niedługo i ona wyfrunie. Zostanę sama. Chciałabym tylko z nią spędzić święta, ale ona chce do babci, nie mogą jej o tym powiedzieć i muszę jechać jak na ścięcie. Dobrze, ze to tylko 3 dni.

nerwowe Święta

przez sleepwalker 23 gru 2012, 20:15
smutasek111, a jeśli będzie fajnie...?
Saying all I know is I gotta get away from me.

nerwowe Święta

przez kaja123 23 gru 2012, 20:25
smutasek111 napisał(a):Kaja, nie leczę. Mam nadzieję, ze nikogo nie zniechęcę do walki, ale sama jestem pedagogiem i psychologiem.

to przyznam kompletnie Cię nie rozumię :bezradny:

Sortuj wg