Dziewczyna kradnie mi pieniądze

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez namiestnik 27 gru 2012, 00:22
Tak serio. Znajomy coś wynosi a potem się zastanawia jak to wnieść z powrotem by nikt nie zauważył, że wogóle wyniósł.

Zazwyczaj drobne rzeczy. Coś czym może bawić się w palcach. Co w kieszeni mu się zmieści. Ale czy to kleptomania czy coś innego to nie wiem. Dla niego to zawsze było bardzo krępujące.

przez *Monika* 27 gru 2012, 00:38
namiestnik, :-|
Obrazek
Główny Moderator

przez Vian 27 gru 2012, 09:31
namiestnik napisał(a):Tak serio. Znajomy coś wynosi a potem się zastanawia jak to wnieść z powrotem by nikt nie zauważył, że wogóle wyniósł.

Zazwyczaj drobne rzeczy. Coś czym może bawić się w palcach. Co w kieszeni mu się zmieści. Ale czy to kleptomania czy coś innego to nie wiem. Dla niego to zawsze było bardzo krępujące.

Wygląda jak klasyczna kleptomania.

Monika, o kleptomanii już było i coś za sprytna na kleptomankę taka osoba, co to niczego nie tknie, tylko zawsze banknoty o wysokich nominałach... ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 27 gru 2012, 15:38
*Monika* napisał(a):A może Ona kradnie z uwagi na zaburzenie? Bo jest kleptomanką?
Powinna się wtedy leczyć.

*Monika*, na temat kleptomanii było już wcześniej w wątku. Też braliśmy to pod uwagę, ale wspólnie „ustaliliśmy”, że raczej zachowania dziewczyny na kleptomanię nie wskazują. Mocno naciągana musiałaby być ta jej "kleptomania".
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Vian, masz rację - osoby chore na kleptomanię częściej kradną jakieś rzeczy materialne niż banknoty. Statystycznie częściej na kleptomanię chorują kobiety niż mężczyźni. Rodzi się pytanie, gdzie leży granica między prawdziwą kleptomanią a zwykłą kradzieżą „dla sportu”, która pozwala na przewrotną radość z przypływu adrenaliny. Kleptomanka przywłaszcza sobie różne rzeczy, ale nie działa z chęci zysku. Kleptomankami mogą stać się naprawdę zamożni ludzie, których stać byłoby na kupienie sobie drobnych rzeczy, które kradną. Kleptomanem kieruje niepohamowany impuls i nieznośne napięcie nerwowe, ustępujące z chwilą dokonania kradzieży. Dlaczego kleptoman kradnie? WHO definiuje kleptomanię jako zaburzenie nawyków i popędów. Kleptoman kradnie bez uchwytnego motywu zysku dla siebie lub innych osób. Nie kradnie dlatego, że coś jest wartościowe, ale dlatego, że coś mu się podoba. Odczuwa nieodpartą pokusę i chęć zabrania czyjejś rzeczy, ale skradzione przedmioty mogą być później rozdawane albo wyrzucane. Chory nie potrafi ulec impulsowi, który popycha go do kradzieży. Przed zabraniem cudzej rzeczy odczuwa wzrastające uczucie napięcia, które mija tuż po kradzieży. Problem polega na tym, że osoba dotknięta kleptomanią raczej nie zdaje sobie sprawy z tego, że cierpi na jakieś zaburzenia. Do specjalisty najczęściej trafia za sprawą zatroskanej rodziny wtedy, kiedy „mleko już się wylało” i grożą jej nieprzyjemności związane z procesem sądowym za kradzież. Jak odróżnić zwykłego złodzieja od kleptomana? Podstawowa różnica jest taka, że złodziej kradnie dla zysku, a kleptoman - nie.
Psycholog

przez namiestnik 27 gru 2012, 20:52
*Monika*, tak? ;)

trudno się bawić w ręku bankotem - wybranym zawsze jednym z wielu - więc jeżeli to typowe dla kleptomanii

też jestem ciekaw jak się sprawa skończyła

przez Hababkuq 31 gru 2012, 15:15
Sprawa jeszcze się nie zakończyła ponieważ (dobrze albo i nie) nic nie ginie. Poczekamy do kolejnej wypłaty i kolejnego "uzupełnienia" portfela :)

Sortuj wg