Dziewczyna kradnie mi pieniądze

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez tahela 15 gru 2012, 06:37
n n a razie o zaswiatach może sobie pomarzyć, teraz robić tutaj na ugorze
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez *Monika* 15 gru 2012, 10:35
Hababkuq, Porozmawiaj z dziewczyną o tym, że zauważyłeś, że od pewnego czasu,znikają Ci pieniądze.
Zapytaj Ją czy może ma jakiś pomysł jak to sprawdzić. Żeby Ci w tym pomogła.
Najlepiej daj jej portfel, niech go pilnuje i co jakiś czas liczy kasę :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez ekspert_abcZdrowie 18 gru 2012, 19:12
*Monika*, :mrgreen: :great:
Vian napisał(a):ekspert_abcZdrowie, czyli ta dziewczyna "na oko" nie wygląda na kleptomankę, bo kradnie bardzo celowo - zawsze pieniądze i nigdy nie leżącą monetę 1zł, a banknot 100zł. Gdybym miała zgadywać, dlaczego, to bym strzeliła, że szuka niezależności. Rodzice dokładnie wyliczają ją z pieniędzy, jakie od nich dostaje, nie ma "luźnego" kieszonkowego tylko dla siebie, chociaż ma 17 lat - to bardzo niekomfortowa dla niej sytuacja. Być może rodzicom też jakieś kwoty podbiera, być może regularnie od lat i wewnętrznie przestała uważać to za kradzież, raczej jako walkę o niezależność.

Oczywiście tylko tak sobie zgaduję...

Vian, możliwe, że masz rację z tą swoją hipotezą, Sherlocku Holmesie. ;) Jestem ciekawa wyników śledztwa Hababkuqa.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychotropka`89 18 gru 2012, 20:18
Również jestem ciekawa jaki będzie wynik tej historii...
W11 przy tym, co czytam czasem na forum to pikuś. ;)
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez bittersweet 18 gru 2012, 21:25
Pomysł z kamerą dobry, ale nie widzę sensu przeprowadzenia rozmowy wyjaśniającej. Jeśli kradnie, to i zapewne kłamie. Opowie historyjkę jak wspomaga babcię chorą na raka albo osieroconą koleżankę i co wtedy ? kolejna akcja szpiegowska w celu weryfikacji ? a potem stałe patrzenie na ręce, pilnowanie PINu, portfela.. Dla mnie z zaufaniem jest jak z dziewictwem, można je stracić tylko raz. I to już koniec związku. Nie da się tego odkręcić.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez zmienny 18 gru 2012, 21:28
ale jesteś surowa :-| a pogadać z nią można choćby z ciekawości i żeby później się nie zastanawiać. Żeby też wiedziała, że została przyłapana.
zmienny

przez Psychotropka`89 18 gru 2012, 22:39
bittersweet napisał(a):Pomysł z kamerą dobry, ale nie widzę sensu przeprowadzenia rozmowy wyjaśniającej. Jeśli kradnie, to i zapewne kłamie. Opowie historyjkę jak wspomaga babcię chorą na raka albo osieroconą koleżankę i co wtedy ? kolejna akcja szpiegowska w celu weryfikacji ? a potem stałe patrzenie na ręce, pilnowanie PINu, portfela.. Dla mnie z zaufaniem jest jak z dziewictwem, można je stracić tylko raz. I to już koniec związku. Nie da się tego odkręcić.

A moim zdaniem mądrze mówi... Popieram! :great:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez Hababkuq 19 gru 2012, 09:21
Nie będzie żadnej rozmowy wyjaśniającej. Poinformuję tylko, że widziałem to co widziałem i koniec. Sayonara.
Dziewczyna, a w przyszłości żona, matka dzieci pod żadnym warunkiem nie może robić takich rzeczy.

Była u mnie już trzy razy i została sama z pieniędzmi na około 15 minut. Nic nie zgineło, ale zobaczymy co będzie dalej.

przez zmienny 19 gru 2012, 09:36
Psychotropka`89 napisał(a):A moim zdaniem mądrze mówi... Popieram! :great:

zależy kogo sie tyczy sprawa, jesli bym mial dziewczyne ktora bym kochal to chcialbym zrozumiec i moglaby odbudowac zaufanie, nie skreslilbym jej.

No wiadomo jakby mi z usmiechem oznajmila, ze okrada mnie bo tylko do tego jestem jej potrzebny to duzych szans poprawy sytuacji bym nie dostrzegal.
zmienny

przez bittersweet 19 gru 2012, 11:16
No wiadomo jakby mi z usmiechem oznajmila, ze okrada mnie bo tylko do tego jestem jej potrzebny to duzych szans poprawy sytuacji bym nie dostrzegal
. A naprawde wierzysz, że złodziejka by sie szczerze i uczciwie przyznała, że kradnie ? Miałaby na wytłumaczenie 1000 powodów, dlaczego musi to robić, albo wybuchnęła by płaczem i zapewniała, że to się już nie powtórzy itd. I lądujesz w punkcie wyjścia, tzn dalej jesteś z osobą, której uczciwości nie można być do końca pewnym.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Psychotropka`89 19 gru 2012, 11:27
bittersweet, i znów popieram. Osoby, którą się kocha się nie okrada! Ludzie... Przecież to jest nienormalne! Kleptomania też jest wg mnie wykluczona <zresztą było o tym w wątku powyżej>. Dziewczyna robi to z premedytacją i nie sądze, żeby było na to sensowne wytłumaczenie. Gdy jest się w związku, ma się problemy finansowe, to się o tym otwarcie mówi, prosi o pomoc ale nie kradnie.

Ja zdania w tej kwestii nie zmienię i usprawiedliwień żadnych nie widzę.
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez zmienny 19 gru 2012, 11:47
Bittersweet, nie sadze by tak bylo, ale spytac nie szkodzi, wtedy poznasz reakcje, co ma do powiedzenia, mnie by to interesowało i gdybym nie spytal to bym sie zastanawial.

I gdy sie uslyszy dana wersje wcale nie trzeba jej uznac od razu.

Psychtropka, to nie jest normalne owszem, ale w niektorych sytuacjach moglbym wybaczyc i moglyby odbudowac moje zaufanie.

To nie jest prawda, ze jak ktos raz ukradl to zrobi to tez pozniej na 100%. Nie kazdego sie to tyczy.
zmienny

przez Psychotropka`89 19 gru 2012, 11:51
Ale z tego co pisze twórca wątku, to nie była jednorazowa kradzież... A dziewczyna uboga nie jest. :roll:
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez zmienny 19 gru 2012, 11:58
ja wiem mi chodzilo o to przyslowie 'kto raz ukradl ukradnie znowu', ogolnie chodzi o sytuacje jak ktos kradl raz czy wiecej.
zmienny

Sortuj wg