Szczęśliwy związek-czyli jaki?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Artemizja 10 gru 2012, 21:58
Byłam w dwóch związkach i mogę o nich wiele powiedzieć,ale na pewno nie to,że były szczęśliwe.Jak tak naprawdę powinien wyglądać związek dwojga ludzi?Co oznacza,że jest się w szczęśliwym związku?Potraficie to wytłumaczyć?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Pieprz 10 gru 2012, 22:04
rozumienie się z 2 osobą
na tyle dużo wspólnego że dobrze jest razem ale nie na tyle żeby było nudno, dotyczy to też zainteresowań
pociąg seksualny w obie strony
podobne temperamenty
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez depresyjny86 10 gru 2012, 22:04
Własnie......sam jestem ciekawy co to jest szczęsliwy związek i co trzeba miec,robic by owy związek był szczęsliwy
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 10 gru 2012, 23:04
Co oznacza,że jest się w szczęśliwym związku?

Dla kazdego bedzie oznaczal cos innego... trudno stworzyc jakas uniwersalna definicje szczesliwego zwiazku

dla mnie
podobne albo takie samo poczucie humoru.. to podstawa
zylam z czlowiekiem totalnie pozbawionym jakiegokolwiek poczucia humoru i dopiero teraz ucze sie smiac tak naprawde radosnie
udany seks.. niby seks nie jest najwazniejszy ale niedopasowanie w tej kwestii rodzi wiele frustracji wplywajacych na pozostaje aspekty zwiazku
wspolne i odrebne zainteresowania obojetnie jakie.. nawet zbieranie znaczkow ale niech jest to jakies indywidualne hobby ..cokolwiek co rozwija
szanowanie osobistej przestrzeni.. partner musi akceptowac fakt ze czasami potrzebuje pobyc sama ze soba i nie jest to odsuwanie sie od niego. Po prostu lubie swoje wlasne towarzystwo i co jakis czas tego potrzebuje.
Musi kochac zwierzeta... bez tego bysmy sie nie dogadali. Na dokladke MUSI kochac moje zwierzeta :P Akceptowac ich odchyly np. to ze maly nie znosi kiedy sie do mnie przytula i z wscieklosci rozszarpuje swoje legowisko. Taki juz jest i nic tego nie zmieni.
Podobac mi sie w calosci nie tylko fizycznie ale i wewnetrznie...posiadac cechy ktore mnie wzruszaja, daj poczucie bezpieczenstwa, zachwycaja albo wkurzaja. Bo czasami trzeba sie i wkurzyc zeby nie bylo za slodko.
Na chwile obecna moje wymagania szczesliwego zwiazku sa spelniane wiec jestem w szczesliwym zwiazku :mrgreen:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Artemizja 11 gru 2012, 03:29
Mnie się szczęśliwy związek kojarzy z zaufaniem,ciepłem,poczuciem bezpieczeństwa,wspólnymi zainteresowaniami,chęcią przebywania w swoim towarzystwie...
Na temat sfery seksualnej się nie wypowiadam...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Saraid 11 gru 2012, 08:10
Jezeli partnerzy bedac ze soba w zwiazku nawzajem sie inspiruja i moga samorealizowac to wtedy moim skromnym zdaniem moze taki zwiazek byc szczesliwy.
Saraid

przez Artemizja 20 gru 2012, 18:00
A jak wyglądają czynniki decydujące o tworzeniu się związku?Co zapoczątkowało związek i stanowiło dla niego fundamenty?Co podobało się Wam w drugiej stronie i to,co podobało się drugiej stronie w Was?Co sprawiło,że zwróciliście uwagę właśnie na tę a nie inną osobę?

Administrator

przez girl anachronism 21 gru 2012, 15:21
Nie będę nic dodawać, bo Candy14 i Svafa powiedziały wszystko, co ja bym powiedziała. I jestem w takim związku :smile:
wild hearts can't be broken.

F31

przez Czarny73 27 gru 2012, 20:13
Witam wszystkich,
wprowadzę jeszcze proste rozróżnienie na związek bez dzieci (lub do chwili pojawienia się potomstwa) oraz po, bo wydaje mi się, że jednak postrzeganie owego "szczęścia" może się zmieniać.

przez Artemizja 28 gru 2012, 12:11
Czarny73, myślę,że jest w tym sporo racji,ponieważ,kiedy pojawia się dziecko,związek przechodzi trochę na inny etap.Pojawienie się dziecka może sporo zmienić.

Administrator

przez jankowal12 28 gru 2012, 12:52
ale nie zawsze poprawiaja sie stosunki pomiedzy mezem a zona lub kobieta a mezczyzna ktorzy sa w zwiazku... dziecko to nie rzecz i nie zawsze jest ok jesli sie pojawi dziecko...

przez Candy14 28 gru 2012, 12:55
jankowal12, bo dziecko nie ma za zadanie rozwiazywac problemow ktore byly w zwiazku przed jego narodzeniem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez girl anachronism 28 gru 2012, 12:55
Na pewno nie powinno się planować dziecka z myślą o tym, że ono poprawi relacje w związku. Jest raczej odwrotnie - przewrócenie życia do góry nogami, nowe obowiązki i ich podział, stres, zmęczenie, które towarzyszy młodym rodzicom - jeśli między partnerami coś wcześniej nie grało, to jak w takich warunkach może się poprawić?
wild hearts can't be broken.

F31

przez Czarny73 29 gru 2012, 18:58
Chciałbym jeszcze dostrzec jedną kwestię. Pojawienie się dziecka to w pewnym sensie ewolucja związku dwojga osób. Tutaj dotknę tylko sprawy ewolucji postrzegania szczęścia przez parę, bo tego dotyczy wątek. Następuje przesunięcie siły ciężkości owego szczęścia z prawa pojmowania przez jednostkę na rzecz dziecka. Oczywiście bez zmian pozostają granice wyznaczające co jest złe/nieakceptowalne dla Rodziców (przemoc fizyczna, psychiczna). Innymi słowy, nasza odpowiedzialność za dziecko, kształtuje teraz nowe podejście do naszego osobistego pojmowania szczęścia. W sumie to budowanie związku na nowych kompromisach. Budowanie, które przychodzi tym łatwiej, ile obydwie strony pragnęły potomstwa (bądź w pewnym momencie sobie z tego zdały sprawę - aczkolwiek w przyszłości może się przytrafić przy okazji sprzeczki "powrót do przeszłości).

Sortuj wg