cześć, proszę o pomoc problemy z mamą.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Zabić się czy to rozwiązanie ?

przez Arhol 11 gru 2012, 01:05
odrobinka16, Nie dawaj się "sterować" to ty masz być szczęśliwa,nie żyć pod dyktando matki, owszem,możesz ją szanować,liczyć się z jej zdaniem,ale mimo wszystko własne dobro i szczęście stawiaj wyżej...
Śmierć w takim wypadku nie jest żadnym wyjściem...
Może z czasem jej przejdzie,bo nie wygląda na to że się dogadacie...
Nie bierz jej zdania aż tak bardzo do siebie i 3m się.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Monar 11 gru 2012, 01:18
odrobinka16, pewnie dlatego też, że nie było żadnej winy tego chłopaka, że się rozstaliście, to Twoja matka tak się zachowuje, a nie inaczej. jak się odkochałaś, zakochałaś w innym, to tylko Twoja sprawa. Twoje życie, Twoje wybory. wiem, że trudno jest się nie przejmować zdaniem matki, w końcu to MATKA, ale... przecież to Twoje życie. będąc ze swoim byłym zniszczysz swoje życie, Twoja matka będzie szczęśliwa, a Ty nie. natomiast jak będziesz zyc z tym, kim chcesz zyc - nie zniszczysz sobie życia, matce zresztą też nie, bo to nie jej życie. Twój ojciec żyje? Twoja matka ma przy sobie męża? Bo czuję, że nie - zazwyczaj tak się zachowują kobiety, którym brakuje bliskości, młodości i takie tam...
zaproś swojego nowego chłopaka, daj szansę, by go polubiła.
czytałam, że ma złe o nim zdanie, ale jeszcze się nie spotkali tak w "rodzinnej atmosferze"? więc ją stwórz...

-- 11 gru 2012, 00:19 --

ja bym chyba tak zrobiła (mając normalną rodzinę)
Monar

przez odrobinka16 11 gru 2012, 17:28
mam tatę, ale on pracuję i nie ma go tygodniami. Spróbuje z nią dziś porozawiać, mam nadzieję, że ją przekonam dziękuję za odpowiedzi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agusiaww 11 gru 2012, 17:53
odrobinka16, niestety takie zachowanie nie swiadczy o nim najlepiej, mimo wszystko. Moze niech przyjdzie on ze swoimi rodzicami.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Myśli samobójcze, problemy z mamą

przez odrobinka16 11 gru 2012, 18:34
Cześć, mam 17 lat i chciałabym się was poradzić, ponieważ od dłuższego czasu kłócę się z mamą o mojego BYŁEGO chłopaka, Ona chce ciągle, abym do niego wróciła, bo to dobry chłopak z dobrej rodziny mój tata też go lubi.. On jest naprawdę w porządku tylko denerwuje mnie jego zachowanie ma gospodarkę więc często mówi mi o ciągnikach, krowach itp. A On dobrze wie, że mnie to w ogóle nie interesuję, choć jestem ze wsi. Ubiera się nie najlepiej, rozmawiałam z nim i mu powiedziałam, że chciałabym jechać z nim na zakupy, żeby kupił sobie coś ładnego, a On, że aby z Tobą jechać to trzeba mieć pełen portfel pieniędzy, wcale nie tylko czasem jest naprawdę wstyd jeśli On mówi przy moich znajomych, że On woli sobie kupić 3 pary butów z "jarmarku" niż ma kupować np jedną z NIKE. Byłam jego pierwszą dziewczyną, Kocham mnie bardzo ja o tym wiem. Mówił, że jak z nim skończę to On sobie coś zrobi. Ja go nie kocham to dlaczego mam być nieszczęśliwa i udawać, że go kocham tylko dlatego, że Ona tak chce ? i mówię to mojej mamie, ale moja mama tego nie akceptuję każe mi z nim być, bo jeśli nie to nie będę mogła wychodzić z domu z nikim, tylko z nim, że mi nic nie kupi. Codziennie mi o nim mówi i mówiła jak z nim byłam ciągle się pytała co u niego dlaczego nie piszemy Mojej mamy koleżanki też mówią, że to fajny dobry chłopak i przystojny, ok może i tak jest, ale denerwuję mnie On samo to jak na niego patrzę to mi ciśnienie podnosi przez to, że Oni wszyscy tak go wielbią ja go z nienawidziłam może to dziwne, ale taka jest prawda. Chciałam, żeby był moim przyjacielem, ale przecież to nie realne. Denerwuję mnie to, że ciągle się wtrąca. Wiem, że chce dla mnie jak najlepiej, ale dlaczego takim kosztem. Mam jej naprawdę dość codziennie przychodzi do mnie i się mnie pyta czy coś zrozumiałam i czy w końcu będzie tak jak Ona chce, nie rozumiem dlaczego musi być tak jak Ona chce ? czy to jest normalne? Bo już czasem myślę, że Ona ma rację.Albo gdy chce wyjśc na dwór do innych znajomych kolegów itp to oczywiście nie moge, ale gdyby to był mój były chłopak to mogłabym z nim spędzić i całą noc, a Oni nic by nie powiedzieli. A jak już wyjdę do tyych moich znajomych to wydzwania do mnie co 20 minut i każe mi do domu przyjść i zebym dała jej kogoś do teleofnu, bo Ona mi nie wierzy oczywiście, Podoba mi się taki jeden chłopak, ale jak jej o nim mówię to go krytykuje, że On to jest taki i nie taki. Chce mi wybierać znajomych, miałam przyjaciółkę naprawdę dobrze się dogadywałyśmy, ale Ona czasem naprawdę przesadzała, ale to beze mnie ja ogólnie jestem spokojna, spotykałyśmy się zawsze u mnie w domu, ale mojej mamie przeszkadzało to, że ludzie o niej mówią i co z tego jeśli dobrze mi się z nią rozmawia ? Czy moja mama ma rację, czy to przeze mnie się kłócimy ? Czasem mam juz mysli samobójcze, bo jednak powinnam mieć wsparcie ze strony mamy, ale jednak tak nie jest.
Ostatnio edytowano 11 gru 2012, 18:37 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

przez Babilon 13 gru 2012, 11:04
porozmawiaj z mamą spokojnie, tylko nie w kłótni, bo nic z tego nie będzie. Powiedz, ze nie moze Ci wybierac chłopaka, przyjaciol itp. Jesli nie kochasz tego no to nie da sie na siłę, nawet jesli matka chce dobrze dla Ciebie, to nie znaczy ze moze Ci narzucac, wybierac towarzystwo. Co innego gdybys rzeczywiscie sie obracała w złym towarzystwie, ale tak przeciez nie jest Mysle, ze spokojna rozmowa powinna załatwić sprawe. Uswiadom jej spokojnie, ze pomimo tego, ze chce ona dla ciebie jak najlepiej to nie moze Ci wybierac chłopaka i zmuszac do spotykania sie z nim jesli nie chcesz tego, męczysz sie z nim, to i tak nic z tego nie będzie, tylko tyle ze jest to nieuczciwe względem niego, bo zawraca sobie Tobą niepotrzenie głowe. To jest nieuczciwe wobec tego chlopaka, bo i tak go w końcu rzucisz wczesniej czy później. Jak mama go tak lubi, to moze ten argument do niej przemówi.

przez Candy14 13 gru 2012, 11:48
zaczynam sie gubic..trzeci raz czytam ten sam temat w innym dziale
post1072094.html#p1072094
post1072562.html#p1072562
troche bez sensu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez kaja123 13 gru 2012, 12:33
nie rozumiem dlaczego musi być tak jak Ona chce ? czy to jest normalne?

odrobinka16, nie to nie jest normalne. Twoja mama jest zaborcza i nadopiekuńcza z tego co piszesz. Myslę że chce dla Ciebie dobrze i robi to w jej mniemaniu w dobrej wierze ale sie myli i Cie krzywdzi. Masz prawo decydować o wielu sprawach a napewno z kim się chcesz spotykać. Mama może Ci jedynie doradzić. Nawet maleńkie dziecko wie czego chce i sygnalizuje to swojej mamie (chce jeść, kogo lubi, z kim się chce bawić, czy woli w piaskownicy czy grać w piłkę). Spokojna i otwarta rozmowa z mamą może coś zmienić w waszych relacjach. Powiedz co czujesz.

przez kostekk 17 gru 2012, 12:47
Witaj. Myślę, że problemy z mamą w twoim wieku to nic nowego, porozmawiaj z nią o tym w spokoju powinna zrozumieć. Namów ojca, żeby przemówił jej do rozsądku, siostrę kogokolwiek. A jeśli to nie pomoże to myślę, że pomoże psycholog. Wrocław w centrum jest dobry, jeśli mieszkasz w okolicach.
Trzymaj się ciepło.
Ostatnio edytowano 17 gru 2012, 13:07 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto link.Reklamowanie dzialalności gospodarczej dozwolone tylko w dziale "oferty".

Sortuj wg