Zazdrość i zaborczość w związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Pieprz 28 gru 2012, 19:37
ja
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez hanomag12 28 gru 2012, 19:38
nikt nie jest zazdrosny ?

-- 28 gru 2012, 18:40 --

bo sam nie wiem czy juz sie leczyc czy jeszcze nie musze

przez Artemizja 28 gru 2012, 19:42
hanomag12, skonkretyzuj-chodzi o zazdrość o drugą osobę w związku,o sukcesy innych,o dobry nastrój innych,o zabawkę czy o coś innego...?Pytanie trochę zbyt ogólne.Sprecyzuj o co Ci chodzi.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hanomag12 28 gru 2012, 19:44
Zazdrość o kobietę !

przez Artemizja 28 gru 2012, 19:46
hanomag12, to w takim razie to zły dział i odsyłam do tego wątku:http://www.nerwica.com/zazdro-i-zaborczo-w-zwi-zku-t40018.html

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez hanomag12 28 gru 2012, 19:46
O kobietę z którą jestem w związku od 5 miesięcy

przez Candy14 28 gru 2012, 19:53
hanomag12, dlaczego i o co jestes zazdrosny u swojej kobiety?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Artemizja 28 gru 2012, 19:53
hanomag12, możesz opisać sytuację,bo to mało,żeby się wypowiedzieć?

Administrator

przez singer 30 gru 2012, 23:07
Doświadczyliście tego?

Niestety tak. To ja byłem stroną owładniętą niespożytymi pokładami chorej zazdrości. To była moja pierwsza prawdziwa miłość, pierwszy raz kochałem się z kobietą i chciałem aby była tylko dla mnie. Niestety nie udało się zamknąć jej w złotej klatce, ona co raz bardziej lekceważyła mnie, i związek się rozpadł.
Jakby nie było to ta dziewczyna dawała mi powody do zazdrości, a ja czułem się jak ktoś zbędny w jej życiu.
Rozstanie przeżyłem nad wyraz boleśnie, pozbierać się pomogła mi jedna osoba za co będę jej wdzięczny do końca życia. Wróciłem do ludzi, ale długo byłem samotny i zagubiony. Chciałem ją początkowo odzyskać, ale zrobiła jeden manewr który otworzył mi oczy. Chcąc nie chcąc od tamtej pory nigdy nie poczułem uczucia zazdrości o kobietę..i tak mi zostało.. jest mi z tym nawet dobrze ;)

przez DelRey25 30 gru 2012, 23:39
Ja w ogóle jestem zazdrosnym człowiekiem. Rzadko to pokazuję na zewnątrz, ale czasami czuję to tak mocno, że aż fizycznie gorzej funkcjonuję. Wszystko ma oczywiście związek z niskim poczuciem wartości, które też wspaniale maskuję. W związki na szczęście się nie pcham, ale czasami na początku znajomości jak mi ktoś opowiada np. o swoich byłych itp. to mam ochotę wstać i wyjść. Dosłownie kipię z zazdrości. Oczywiście świetnie to maskuję, głupio się uśmiechając i udając zainteresowanie... Nie potrafiłbym otwarcie pokazać, że jestem zazdrosny, bo dla mnie to oznaka słabości. Chociaż to wszystko zależy od tego drugiego człowieka. Kto wie, być może kiedyś wyjdę na prostą :smile:
F31.9
F42.0
F60.8

przez singer 30 gru 2012, 23:47
W związki na szczęście się nie pcham, ale czasami na początku znajomości jak mi ktoś opowiada np. o swoich byłych itp. to mam ochotę wstać i wyjść.

No chyba normalne..zapoznajesz się z kobietą, a ona Ci prawi dyrdymały jaki to jej facet nie był zajebisty..pytanie się nasuwa " to po kiego siedzisz tu ze mną ?" ;) Mnie w takich chwilach ogarnia śmiech i przypominam sobie śmieszne powiedzonko " miej wyjebane, a będzie Ci dane " :great: Zazdrości nie mam nawet w 1 % bo znam swoją wartość i wiem, że mam do zaoferowania dużo więcej niż Ci kolesie razem wzięci ;)

przez Artemizja 03 sty 2013, 23:14
DelRey25, a co,kiedy jednak będziesz chciał się z kimś związać?Nie boisz się,że przez zazdrość coś się popsuje?

Administrator

przez Candy14 04 sty 2013, 00:00
Wszystko ma oczywiście związek z niskim poczuciem wartości, które też wspaniale maskuję.

a nie lepiej popracowac nad pewnoscia siebie niz ja maskowac? przeciez i tak wylezie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez viktoria88244 09 sty 2013, 20:40
Hey czy mógłby mi ktos poradzic jak sobie radzic z ta chorobliwa zazdroscia ? bo jak tak dłuzej to potrwa starce kogos dlamnie wznego i moje zycie straci jakikolwiek sens :(
Ostatnio edytowano 10 sty 2013, 11:20 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Sortuj wg