Zdrada-czy bylibyście w stanie wybaczyć?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez agusiaww 07 gru 2012, 22:29
I tu wracamy do mojego pierwszego postu, jezeli facet jest poważny i dojrzały życiowo to nie będzie chodził do burdelu. Zwiazek nie po to sie tworzy zeby zdradzac czy tu czy siam, tylko by razem isc przez zycie. Jak facet zdradzi sporadycznie to moze to byc kwestia np ze jego partnerce zmienilo sie z wiekiem np, ze chce mniej seksu, albo ze chora i nie moze itd, natomiast sa tez faceci ktorzy nie przezyja bez ciaglej zdrady, zdradzaja nalogowo, bo sa im ciągle potrzebne podniety, sa i tacy ktorzy przezywaja kryzys meski, a sa i tacy, dla ktorych zdrada to poczatek nowego zycia i odejscia. Kwestia tego czy obie strony jeszcze chcą ratowac zwiazek, odnowić uczucia, rozpalić na nowo, czy wola iśc na latwizne, lub nie chca sie juz starac. Jezeli jest milosc, szacunek, przyjazn, to zarowno kobieta jak i mezczyna usiada i porozmawiaja, a jezeli woli druga strona wyjsc i uwaza ze albo sie uda albo nie uda ;) to za entym razem sie nie uda, i juz wtedy pozostaje tylko zamknac drzwi. Czlowiek to nie zwierzak, ze poczuje ze MUSI i MUSI BO INACZEJ SIE UDUSI. Po to jestesmy ludzmi, zeby umiec sie kontrolowac i opanowac oraz podjac decyzje nie oparta na tchorzostwie. Ale to takze kwestia wychowania, wlasnych priorytetow i honoru.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez LucP84 08 gru 2012, 17:14
Ciekawy artykuł:
http://www.national-geographic.pl/artyk ... ka-milosc/
ale nawet w tych pierwotnych społecznościach z tego co wywnioskowałem 30% nie zdradzało.
LucP84

przez marie77 23 sty 2015, 16:30
a czy zdrada online to zdrada według Was ? Romansowanie przez pisanie i wysyłanie nagich fotek ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez suiseiseki 23 sty 2015, 17:17
marie77, mnie zdrada wirtualna nie wydaje się równorzędna z realną (kiedy dochodzi do skonsumowania znajomość), jednak jedna i druga może przyczynić się do rozpadu związku.

przez dar 23 sty 2015, 17:22
agusiaww napisał(a): Czlowiek to nie zwierzak, ze poczuje ze MUSI i MUSI BO INACZEJ SIE UDUSI. Po to jestesmy ludzmi, zeby umiec sie kontrolowac i opanowac oraz podjac decyzje nie oparta na tchorzostwie. Ale to takze kwestia wychowania, wlasnych priorytetow i honoru.

:brawo:
“ Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele. ”
dar

przez wiejskifilozof 24 sty 2015, 16:37
Ja bym wybaczył.Pod warunkiem,że to tylko seks.Nie miłość.

przez zmęczona_wszystkim 25 sty 2015, 02:58
Teoretycznie bym nie wybaczyła. Ale teoria teorią, a życie życiem. Jeśli byłoby to pytanie w odniesieniu do pewnej konkretnej osoby, to chyba nie dałabym rady nie wybaczyć i stracić kogoś takiego. Ale gdyby chodziło o coś więcej niż tylko seks, to byłoby mi z tym cholernie trudno. Chociaż akurat ta konkretna osoba pewnie nigdy by się tak nie zachowała.

przez abrakadabra xx 25 sty 2015, 04:14
Tak, ale później to już nie to samo. Za /cenzura/, nie da rady już tego naprawić, patrząc w oczy patrzysz inaczej.

przez wiejskifilozof 25 sty 2015, 16:14
Ja nie wiem.Nie jestem w związku.Magda jest jak mówi tylko moją koleżanką.Teraz to się wymądrzam,ale co bym robił, to :bezradny: nie wiem.

przez Flora3 26 sty 2015, 00:13
Ja bym chyba nie była w stanie wybaczyć, albo byłabym lecz nigdy bym o tym nie zapomniała i przez resztę związku pojawiałyby się docinki i wypominanie z mojej strony co prędzej czy później doprowadziłoby do jego rozpadu
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

przez i_am_a_legend 26 sty 2015, 00:32
To truizm, ale wiele się zmienia wraz z wiekiem. Również podejście do zdrad. Młodzi ludzie często widzą czarno-biały świat i tak też postępują (co ma swoje plusy). Starsi, będący w wieloletnich związkach, mający dzieci, zaczynają relatywizować rzeczywistość i szukać mniej destrukcyjnych rozwiązań. Jeśli zdrada fizyczna (lżejsza gatunkowo) przydarzy się którejś ze stron, to trudno od razu odchodzić, rzucać wszystko, rozbić małżeństwo, rodzinę itp. Łatwiej jest, gdy jest się młodym, bezkompromisowym człowiekiem.
i_am_a_legend

przez Candy14 26 sty 2015, 00:35
Teoretycznie bym nie wybaczyła. Ale teoria teorią, a życie życiem.

i koniec tematu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zmęczona_wszystkim 26 sty 2015, 00:39
i_am_a_legend napisał(a):To truizm, ale wiele się zmienia wraz z wiekiem. Również podejście do zdrad. Młodzi ludzie często widzą czarno-biały świat i tak też postępują (co ma swoje plusy). (...) Łatwiej jest, gdy jest się młodym, bezkompromisowym człowiekiem.

Prawda. Gdyby takie podejście utrzymać przez całe życie, to mało który związek przetrwałby, a zycie, nie tylko w związku, ale i w innych życiowych aspektach, byłoby zwykłą szarpaniną. Łatwo mieć bezkompromisową opinię, jesli poglądy są czysto (albo prawie czysto) teoretyczne (np.poglądy polityczne młodych, których jeszcze utrzymują rodzice, ale którzy mają radykalne poglądy na wszystko). Praktyka pozwala na dojrzalsze, spokojniejsze podejście.
W latach młodzieńczych byłam w 100% przekonana, że zdrady to nigdy, ale to nigdy bym nie wybaczyła.

przez Pieprz 26 sty 2015, 01:08
marie77 napisał(a):a czy zdrada online to zdrada według Was ? Romansowanie przez pisanie i wysyłanie nagich fotek ?

Jest to coś co eroduje związek (a może jest efektem erozji związku?), więc niezależnie czy nazwiesz to zdradą czy nie (semantyka), jest to bardzo niszczące zachowanie.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg