Przemoc w rodzinie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Przemoc w rodzinie

przez Lola Rose 16 sty 2014, 16:37
Oczywiście wszyscy na wsi wiedzieli ze tam jest przemoc, myślicie ze ktoś coś zgłosił? Oczywiście ze nie, rodzice zbywal tą sprawę stwierdzeniem - "nie wrtącamy się w sprawy innych"
Zawsze tak jest, wszyscy wkoło dobrze wiedzą jaka jest sytuacja, ale siedzą cicho, bo ,,to nie ich sprawa''. Tak samo jest we wsi w której ja mieszkam, moi sąsiedzi dobrze wiedzą jaki jest mój ojciec i jak się zachowuje, ale od zawsze udawali, że nic nie widzą. Zresztą więcej jest tu takich rodzin. Ale oczywiście nikt nic nie wie...
Jestem jaka jestem

Przemoc w rodzinie

przez Niki333 04 kwi 2014, 15:10
Ja też miałam tego typu problemy tzw bardziej przemoc psychiczna niż fizyczna, ale rany fizyczne o wiele szybciej się goją. Tak myślę :-|
Istnieć nie znaczy żyć...

Przemoc w rodzinie

przez elo 07 kwi 2014, 04:27
dzisiaj jechalam pociagiem z typem ktory bil i wyzywal dziecko a kiedy chcialam poprosic zeby przestal oczywiscie sie poryczalam po czym zakrylam rekoma twarz ze wstydu i skulilam sie w kacie............................................. zas chlopczyk na to - ojejku czemu ta pani tak szybko zasnela? : (
plakalam chyba z pol godziny japierdole nie ogarniam czemu jestem taka cipka :hide:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przemoc w rodzinie

przez Arhol 09 kwi 2014, 00:30
Hmm,niech pomyślę...nie było w domu za wiele przemocy fizycznej,pamiętam raptem z 2-3 lania. Gorzej jednak z "przemocą psychiczną",zarówno od strony ojca,matki jak i dziadka od strony ojca,wszystko było zwykle głupie,złe,zmarnowany czas, mogłeś lepiej, po co ci to,głupota itd...No i darcie mordy przez ojca,o tak,to było coś,ten stres przed tym czy tylko podrze mordę,czy może tym razem mu żyła pęknie i dojdzie do rękoczynów.
Rzadko mimo wszycho jednak rękoczyny były,to już coś,"jebania psychicznego" jednak że tak to nazwę,można powspominać,bo było i jest.
Tylko wiadomo,człowiek patrzy już na to przez bardziej krzywe zwierciadło i często wie że po prostu rodziciele czasem pier*olą głupoty że można by książkę z tego opisać.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Przemoc w rodzinie

przez White Rabbit 09 kwi 2014, 01:03
Niki333 napisał(a):Ja też miałam tego typu problemy tzw bardziej przemoc psychiczna niż fizyczna, ale rany fizyczne o wiele szybciej się goją. Tak myślę :-|
Ale fizyczne pastwienie nie zostawia psychiki nienaruszonej.. Nigdy nie bylam zwolenniczką sloganu, że przemoc psychiczna boli bardziej. A doswiadczalam obu i trudno mi sobie wyobrazic, by ta druga wystepowala bez pierwszej, choć odwrotnie to funkcjonuje..

Przemoc w rodzinie

przez mark123 09 kwi 2014, 15:00
Przemoc fizyczna szkodzi i fizycznie i psychicznie; a przemoc psychiczna szkodzi psychicznie, więc można powiedzieć, że fizyczna jest gorsza.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Przemoc w rodzinie

przez Niki333 05 cze 2014, 14:43
White Rabbit napisał(a):
Niki333 napisał(a):Ja też miałam tego typu problemy tzw bardziej przemoc psychiczna niż fizyczna, ale rany fizyczne o wiele szybciej się goją. Tak myślę :-|
Ale fizyczne pastwienie nie zostawia psychiki nienaruszonej.. Nigdy nie bylam zwolenniczką sloganu, że przemoc psychiczna boli bardziej. A doswiadczalam obu i trudno mi sobie wyobrazic, by ta druga wystepowala bez pierwszej, choć odwrotnie to funkcjonuje..

Naprawdę była tylko psychiczna :? Tobe równiez współczuję ;)
Istnieć nie znaczy żyć...

Przemoc w rodzinie

przez aardvark3 06 cze 2014, 10:10
Przemoc to przemoc. Czy psychiczna, czy fizyczna. I nie mozna klasyfikowac gorsza czy lepsza.
Kazda z nich pozostawia traumy, czesto nie do zaleczenia.
W moim przypadku byla przewaga przemocy psychicznej - wiec, idac tokiem myslenia osoby uwazajacej, ze fizyczna jest gorsza - powinnam byc jednostka zdrowo funkcjonujaca w spoleczenstwie i wlasnym otoczeniu.
A nie jestem. Jak wszyscy tutaj zreszta.
Mowi sie rowniez - ojciec nie zalowal pasa i dzieki temu wyszedlem na ludzi... Slyszalam takie opinie. Podswiadome przyzwolenie na przemoc w rodzinie. Wychowanie przez zastraszenie. Samo myslenie o tym, ze bicie to dobra metoda wychowawcza jest dysfunkcja.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Przemoc w rodzinie

przez ewap99 19 cze 2014, 21:01
fizyczna.psychiczna bolą równie mocno i równie mocno robią szkody ale fizyczną łatwiej wyłapać udowodnić łatwiej poprosić o pomoc w psychiczną najczęściej nikt nie wierzy jej sprawcy potrafią grać aniołków przy obcych ofiary nie raz wychodzą na po prostu psychicznych którzy zmyślaj a wszystko...
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Przemoc w rodzinie

przez White Rabbit 19 cze 2014, 21:17
Niki333 napisał(a):
White Rabbit napisał(a):

Naprawdę była tylko psychiczna :? Tobe równiez współczuję ;)

Wierzę. Przeczytaj raz jeszcze: odnosiłam się do Twojego posta - fizyczna ("ta druga") raczej nie występuje bez psychicznej ("tej pierwszej" w twojej wypowiedzi). Samodzielna psychiczna (werbalna, wymuszenia, manipulacje) bez literalnego podnoszenia ręki już jak najbardziej. Dziekuje za wyrazy współczucia.

Przemoc w rodzinie

przez africo 25 sie 2014, 12:02
Niestety wychowywałam się w rodzinie gdzie przemoc miała miejsce, wiem, że jest to jedna z gorszych rzeczy jaką może przeżyć dziecko-odważe się też powiedzieć, że dziewczynki tym bardziej to przeżywają. Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie tego typu sytuacją!!

Przemoc w rodzinie

przez margol1985 04 paź 2014, 20:00
africo napisał(a):Dlatego tak ważne jest przeciwdziałanie tego typu sytuacją!!

Owszem jest ważne, tylko co zrobić, jak taka osoba jest sama, wszyscy są przeciwko niej? Jak taka osoba chce coś zrobić a nie ma siły i możliwości nic zrobić? Bo wie, że jakikolwiek ruch nic nie da?

Przemoc w rodzinie

przez Artemizja 13 lis 2014, 12:40
Owszem jest ważne, tylko co zrobić, jak taka osoba jest sama, wszyscy są przeciwko niej?
Zaznaczając, że chodzi tutaj o osobę dorosłą, bo dziecko nie może w takiej sytuacji zrobić nic. Jest w pełni zależne od osób dorosłych.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Przemoc w rodzinie

przez Kuba hugo 11 lut 2015, 11:59
Czy istnieją jakieś grupy wsparcia dla dorosłych, doświadczonych przemocą psychiczną w dzieciństwie. Da się od tego uwolnić przebaczyć ?

Sortuj wg