Przemoc kobiet wobec mężczyzn

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez zygzak 02 gru 2012, 11:33
Witam, ciekawy temat, więc napiszę może co u mnie było w związku.
Małżonka stosowała szantaż względem mnie i względem dzieci.
Względem dzieci stosowała kary np. za wolne przygotowanie się do snu i zazwyczaj odliczała na głos do dziesięciu, co było najbardziej denerwujące. Karami było np. odebranie czytania bajki na wieczór, więc to dość przykre dla dziecka.
Zdradzała moje sekrety obcym ludziom, wbrew mojej prośbie, wyśmiewała się ze mnie. Potrafiła opowiadać o naszych intymnych sprawach, ponieważ "to jest również jej życie i ma prawo o tym rozmawiać z kim chce". Śmiała się z tego, że dziecko mnie nie słucha, że nawet do tego się nie nadaję, też miałem rygor co do minuty, bo ona wiedziała lepiej, jak ma wyglądać wychowanie i plan dnia. W końcu zacząłem się przeciwstawiać, to się ze mną rozwiodła i zabrała dzieci, po rozwodzie nie wyraziła zgody na wyjazd dzieci ze mną na wakacje, ze względu na dobro dzieci.
W małżeństwie wielokrotnie szantażowała mnie rozwodem, na przykład, gdy nie chciałem z nią iść do porodu. Pomimo, że byłem na tym porodzie i była z tego zadowolona, przypominała mi czasami, że nie chciałem z nią iść i że mi nigdy tego nie zapomni. Mocne wrażenie na mnie zrobiła, będąc w ciąży i mówiąc, że brzuch jest jej ciałem i jak będzie chciała, to usunie ciążę.
Potrafiła uderzyć, ale to się rzadko trafiało, po tym płakała i wypominała mi, do czego ją zmusiłem.
Dużo by pisać, potrafiła odwrócić kota ogonem, ale to potrafią zrobić wszystkie kobiety, są wygadane i cyniczne, jeśli mają taki interes.
Życzyła sobie bliskości, pomimo wielu pretensji i nielojalności, miałem o to awantury. :D
Dodam, że połowę małżeństwa miałem bez seksu, a jak był, to też z pretensjami.
Wszystko było i jest przykryte pozorem, ładnymi słowami, winny jestem tylko ja, a ona miała i ma potrzeby.
Co dziwne, gdyby się nie rozwiodła, sam bym się nie rozwiódł. :D

przez Artemizja 10 gru 2012, 11:14
Potrafiła uderzyć, ale to się rzadko trafiało, po tym płakała i wypominała mi, do czego ją zmusiłem.
To jest chyba jedna z najbardziej destrukcyjnych rzeczy-zrzucanie odpowiedzialności za własne czyny na drugą osobę.Nie ma czegoś takiego,że ktoś kogoś zmusił do użycia siły-przecież nikt nie okładał się cudzą ręką.Tą ręką kierowała osoba myśląca,która wiedziała,co robi.Wybrała przemoc-to była tylko i wyłącznie Jej decyzja.Nikt Jej nie zmuszał-mogła wybrać inną drogę.A wzbudzanie poczucia winy jest tylko próbą usprawiedliwienia własnych czynów,bo prawdopodobnie sumienie zaczyna dręczyć...

Wydaje mi się,że kobiety częściej stosują przemoc psychiczną wobec mężczyzn.Nie są tak silne jak mężczyźni,więc poruszają się trochę w innej sferze.Mężczyźni są zazwyczaj silniejsi i łatwiej jest o przemoc fizyczną(choć oczywiście,to też nie jest regułą)...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Candy14 11 gru 2012, 22:26
Trafilam na ten list wiec wklejam bo adekwatny do tematu

Czytam artykuły na temat przemocy. Przemocy wobec kobiet, oczywiście. I analizuję. Jestem sprawcą takiej przemocy. Dopiero po przeczytaniu tych artykułów doszło to do mnie z pełną mocą. Poniżam. Deprecjonuję zasługi. Obrażam przy dzieciach i rodzinie

Wyliczam z każdego grosza, robię awanturę o każdą złotówkę wydaną bez mojej wiedzy i zgody, wyszydzam rzeczy kupione bez mojej akceptacji. Wykonuję domowe obowiązki z pretensją i ciągłym narzekaniem. Wyszydzam, wyśmiewam, narzekam, nie szanuję, ciągle każę dbać o siebie, nie zwracam uwagi na drugą osobę w związku. Wyzywam, odrzucam- jeżeli druga osoba się broni, atakuję z wściekłością zarzucając wyzwiskami które rzekomo sama usłyszałam. Jestem kobietą.

Mój mąż jest bohaterem- do tej pory ze mną wytrzymał. Po przeczytaniu i przeanalizowaniu tych artykułów, podjęłam decyzję - idę na terapię. Jeżeli mi się nie uda, sama zaproponuję rozwód. Dla dobra jego i dzieci. Dziękuję za te artykuły. Pomogły ustawić mój świat.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 12 gru 2012, 00:04
Chyba takich kobiet, zdolnych przyznać się do błędów i porażek, jest mało. Wydaje mi się, że większość znęcających się nad mężami/partnerami kobiet jest świadoma swoich czynów i robi to intencjonalne, idąc w zaparte, że to partnerzy są źli, be i w ogóle do niczego, że zasłużyli na takie traktowanie, bo .... <racjonalizacja i samousprawiedliwianie>
Dobrze jednak, że artykuły na temat przemocy wobec mężczyzn dają do myślenia niektórym kobietom, które żyją w nieświadomości, że poprzez swoje dąsy, fochy, wieczne pretensje i przemoc wyrażoną nie wprost niszczą rodzinę i że pod wpływem takiego artykułu chcą się zmieniać.
Psycholog

przez Candy14 12 gru 2012, 00:13
Kobiety chyba bardziej przemoc psychiczna niz fizyczna stosuja.. dobrze jezeli zdadza sobie z tego sprawe
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez PsychoQuest 14 gru 2012, 17:44
Doskonale znam temat, zarówno przemocy ze strony kobiety - psychicznej i fizycznej, ale także z mojej strony, tyle że ja nie potrafiłem powstrzymać się z oddaniem - czego sobie nigdy nie wybaczę ....

A co najgorsze nadal mnie do niej ciągnie... I nie potrafię z tym nic zrobić ...

przez ekspert_abcZdrowie 14 gru 2012, 19:13
PsychoQuest, a próbowałeś coś z tym zrobić? Byłeś na jakiejś terapii? Wiesz, dlaczego pozwalałeś się poniżać swojej partnerce i dlaczego później sam odpowiadałeś agresją, zamiast szukać konstruktywnych sposobów porozumienia? Napisałeś, że ciągnie Cię do niej - nadal tkwisz w tym związku? Czy Twoja partnerka zrobiła coś z tym, że używała przemocy psychicznej/fizycznej wobec Ciebie?
Psycholog

przez PsychoQuest 14 gru 2012, 20:25
Byłem kilka razy o psychologa, zdiagnozował we mnie jakiś konflikt wewnętrzny między dobrem a złem.

A dlaczego pozwalałem się poniżaj hmm, brak poczucia własnej wartości, schematy z domu, też trochę na zasadzie że prawdziwa miłość wszystko przetrwa ... oj mnóstwo tego ...
Moja ex partnerka zawsze miała na to wytłumaczenie, że ja słowami sprowokowałem, że wiedziałem jakich słów użyć by do tego doprowadzić ...

Wspomnę tylko, że do wiksy dochodziło na tle chorobliwej zazdrości, np. powód kobieta z którą się spotykałem, polubiła na moim firmowym fun page FB, jakiś mój produkt.
No a skoro polubiła, tzn. że coś mnie z nią łączy bo inaczej by tego nie polubiła itp. itd.

8 godzin prób nawiązania normalnej rozmowy, tym bardziej że niczego na sumieniu nie miałem, a posiadając świadomość że ex ma takie problemy na tym tle, też praktycznie brak poczucia własnej wartości, zagrożeniem dla niej jest każda kobieta w moim otoczeniu ....
Mnóstwo rozejść i znów zejść, tzn. ona zawsze zostawiała, taka reakcja na każdy problem ...
Szczerze nie zrobiła nic, to ja jestem tym złym, bo oddałem ... to ja powinienem się zmienić, ona już tak ma i tego nie zmieni ...

Mi też się różne filmy w głowach robiły, tyle że ja tego kłótnią i awanturą nie załatwiałem bo to nic by nie dało, wolałem się przytulić czy usiąść obok i spokojnie powiedzieć co w mojej głowie, porozmawiać o tym, poczuć ze to bezpodstawne moje schizy.

Z jej strony rozmowy nigdy nie było, zawsze ocena, i same wulgaryzmy, mnóstwo agresji, nerwów, intryg ...

Obecnie nie tkwię i chciałbym się z tego uwolnić definitywnie, ale umysł mnie pokonuje, i zagłusza racjonalność ...
Zrobiłem wiem, z wielu też rzeczy zrezygnowałem, i chyba dlatego boli jeszcze bardziej ...

Chodź sam też bez winy nie jestem, i wiem że w wielu sytuacjach powinienem inaczej się zachować, jednak emocje pokierowały inaczej, czasem też alkohol, i ona i ja nadużywaliśmy ... chyba nawet cześciej ona jak ja ....

przez Artemizja 16 gru 2012, 08:17
Moja ex partnerka zawsze miała na to wytłumaczenie, że ja słowami sprowokowałem, że wiedziałem jakich słów użyć by do tego doprowadzić ...
To kolejny przykład zrzucania na kogoś winy za własne postępowanie.Rozumiem,że można być złym na to,co ktoś powie,ale to nie świadczy,że trzeba się uciekać do przemocy...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez psychomal 20 gru 2012, 10:52
Przemoc psychiczna kobiet wobec mężczyzn jest o tyle groźna, że ma charakter trwały, niepodlega karze i występuje zarówno w związkach jak i po za nimi, nie powoduje obraz fizycznych tak jak przemoc mężczyzn, lecz przyczynia sie do utraty zdrowia, nawet w gorszym stopniu, z powodu działania stresu na ciało, tak jak wypadanie włosów, zawały, krótsze życie.

przez adam_upadły 26 gru 2012, 12:57
Dodam, że połowę małżeństwa miałem bez seksu, a jak był, to też z pretensjami.
Wszystko było i jest przykryte pozorem, ładnymi słowami, winny jestem tylko ja, a ona miała i ma potrzeby.
Co dziwne, gdyby się nie rozwiodła, sam bym się nie rozwiódł.

Panowie i Panie
Sam wyszedłem z takiego związku, a dokładniej rozpoczynam. Wkrótce pierwsza rozprawa rozwodowa. Moje przeżycia są pewnie bardzo podobne do waszych, sam wracałem do żony, a teraz już wiem że do syna ma teraz 4 lata i zerowy kontakt z ojcem gdyż stał się tylko środkiem do walki dla kochającej matki polki. Też chodziłem do psychiatry, lecz pomoc którą uzyskałem, tzn chemia antydepresyjna była dobra tylko na chwilę, bo tak naprawdę problem leży w zrozumieniu własnych problemów i własnej sytuacji. Po 2 latach, wielu wizytach na prokuraturze, policji, i sądach zrozumiałem że jedno dla mojej żony się liczyło "KASA" a ja byłem tylko środkiem do lekkiego życia dla niej. Sąd rodzinny zrobił ze mnie sponsora póki co i nie dba o kontakty moje i syna. Nie łudźcie się, że sądy i policja będą walczyć o wasze prawa, one są po to aby ludzi z problemami , słabszych zgnoić i odebrać na dzieję, udowodnienie przemocy psychicznej prawie niemożliwe, miałem zaświadczenie od lekarza o depresji a to ja byłem oskarżony o znęcanie się psychiczne nad żoną, dziećmi i teściami, o kradzieże o pobicia, facet jest z góry skazany na przegraną, popatrzcie na sprawy 93% decyzji sądu stwierdza pozostanie dziecka przy matce, a ojciec oficjalnie dostaje wyrok obowiązkowego sponsorowania bez prawa głosu.
Dlatego polecam wam lekturę która powinna być obowiązkowa dla każdego faceta, może go ona uchroni przed takimi kobietami, a dla tych którzy jak ja są już na zbyt zaawansowanym etapie pozwoli wyrwać się z choroby trawiącej jego zdrowie i życie. Jak ją przeczytacie na pewno zrozumiecie co jest nie tak i dlaczego tak robią.
Ja czytając tą książkę miałem wrażenie jak gdybym czytał własną autobiografię, raz się śmiałem z własnej naiwności, raz płakać, że mamy tak chory system.
dlatego polecam http://nczas.com/wiadomosci/recenzja/krytyka-feminizmu-hieny-modliszki-czarne-wdowy-czyli-jak-kobiety-zabijaja/
Wniosek o rozwód złożyłem sam, pomimo to, że żona co rusz powtarza że mnie kocha, ale nie mam prawa widywać się z dzieckiem skoro nie jestem z nią. Dopiero niedawno zacząłem rozumieć że moje życie tak naprawdę było piekłem i tylko mogę żałować że musiałem tam zostawić swojego ukochanego syna oraz to że zmarnowałem 2 lata licząc na to że żona zrozumie swoje postępowanie.
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku i dużo siły do walki o lepsze życie.

przez Artemizja 26 gru 2012, 20:42
Przemoc,którą stosują kobiety jest o wiele bardziej subtelniejsza i "cicha".Częściej pozostaje w czterech ścianach.Kobiety działają na psychikę-dogryzają,docinają,grają na emocjach,upokarzają uwagami,zawstydzają.To również można przecież zaliczyć do przemocy.Każdy-nieważne czy mężczyzna czy kobieta-ma swoją granicę wytrzymałości.I każdego można doprowadzić do psychicznej ruiny.Niestety...
Myślę nawet,że w pewnych sferach mężczyźni są wyjątkowo wrażliwy,co kobieta stosująca przemoc potrafi wykorzystać...

Administrator

przez Pitu 02 sty 2013, 21:18
Lilith napisał(a):Przemoc,którą stosują kobiety jest o wiele bardziej subtelniejsza i "cicha".Częściej pozostaje w czterech ścianach.Kobiety działają na psychikę-dogryzają,docinają,grają na emocjach,upokarzają uwagami,zawstydzają.To również można przecież zaliczyć do przemocy.Każdy-nieważne czy mężczyzna czy kobieta-ma swoją granicę wytrzymałości.I każdego można doprowadzić do psychicznej ruiny.Niestety...
Myślę nawet,że w pewnych sferach mężczyźni są wyjątkowo wrażliwy,co kobieta stosująca przemoc potrafi wykorzystać...

Przykro mi się robi , za każdym razem jak to czytam :roll:
Pitu

przez PsychoQuest 03 sty 2013, 09:38
Pitu, poniewaz ?

Sortuj wg