Przemoc kobiet wobec mężczyzn

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Dave38 30 lis 2012, 12:12
Kwestia czy jest ktos mniej czy bardziej zadowonly życia jest bardzo płynna i własciwie naturalna . Gorzej jak swoje niezadowolenie okazuje w sposób agresywny namolny atakując najbliższe osoby bo są pod ręką bo mają wtedy więcej odwagi bo wiedzą że nic im się nie stanie. Oczywiście wszystko działa narastająco czyli od : nie podoboba mi się w Tobie to.... do jesteś pierdolonym /cenzura/ , który powinien jak najszybciej zdechnąć
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez ekspert_abcZdrowie 30 lis 2012, 12:18
Oooo tak, kobiety potrafią uruchomić cały arsenał środków i są to na tyle zawoalowane strategie działania, agresja wyrażona nie wprost, że zawsze można to "podciągnąć" np. pod konflikt z partnerem. Jakie strategie działania stosują kobiety, by wyładować swoje frustracje na mężu/partnerze? Grożą, że odejdą od partnera, że odbiorą dzieci, dąsają się, obrażają, "strzelają fochy", straszą, że popełnią samobójstwo, krytykują, ubliżają, drwią, krzyczą, wyzywają, oskarżają, plotkują na temat partnera, rozpowszechniają pomówienia, wyrażają ironiczne opinie o partnerze w towarzystwie znajomych, by "zawstydzić" partnera, popychają, policzkują, drapią, ograniczają mężowi kontakty ze znajomymi czy rodziną, podsłuchują rozmowy telefoniczne partnera, stosują sabotaż seksualny (brak seksu "za karę"), wyśmiewają się z niesprawności seksualnej partnera, są chłodne emocjonalnie, niedostępne, upokarzają partnera, lekceważą jego zdanie, wydzielają pieniądze (szczególnie, gdy same więcej zarabiają od męża), otwierają prywatną korespondencję męża, nękają, kłamią, zdradzają, nie dotrzymują obietnic, łamią wspólne ustalenia, manifestują swoją zazdrość, grożą, obwiniają partnera za swoją agresję ("To wszystko Twoja wina, sprowokowałeś mnie" itp.). To tylko niektóre formy wyrażanie agresji przez kobiety. Często jednak kobieta może się wywinąć i nie ponieść konsekwencji swoich negatywnych czynów. No bo jak to kobieta bije męża? Przecież według społecznego wzorca kobieta jest empatyczna, wrażliwa, emocjonalna, potrzebująca wsparcia... Kobieta-agresor - to kłóci się z percepcją społeczną i w ten sposób przemoc kobiet wobec mężczyzn może "kwitnąć".
Psycholog

przez Dave38 30 lis 2012, 12:24
ekspert_abcZdrowie !

Bardzo cenię Twoje wypowiedzi , lubię i szanuję , są obiektywne , bez oceny czy negacji , djrzałość i wiedza , zastanawiam się - jesteś psychologiem , kobieta, mężczyzna , wiek ...?

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 30 lis 2012, 12:43
Dave38 napisał(a): Oczywiście wszystko działa narastająco czyli od : nie podoboba mi się w Tobie to.... do jesteś pierdolonym /cenzura/ , który powinien jak najszybciej zdechnąć

Hm, no własnie: wielokrotnie byłam świadkiem lub tez /niestety/ uczestnikiem sceny kiedy partnerka artykułuje : nie podoba mi sie w Tobie to i to .... a partner zamiast wyciągnąc wnioski albo upiera sie przy swoim albo sam atakuje :? i wtedy prędzej czy później kończy sie ch.ujami.

Ogólnie mam wrażenie, ze kobiety nie potrafia jasno artykułowac swoich potrzeb i nie są asertywne. A faceci z kolei potrzeby i życzenia kobiet lekceważą, nie traktuja ich poważnie nawet jak zostaną wyrażone. Taki stereotyp : baba niezadowolona brzęczy a koleś ogląda tv i udaje że słucha :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 30 lis 2012, 13:01
bittersweet, nic dodac nic ujac
Zgadzam sie rowniez z pania ekspert... same siebie nie rozumiemy czasami wiec facet nie ma szans

Obrazek
Ostatnio edytowano 30 lis 2012, 13:14 przez Candy14, łącznie edytowano 1 raz
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Dave38 30 lis 2012, 13:10
Hm, no własnie: wielokrotnie byłam świadkiem lub tez /niestety/ uczestnikiem sceny kiedy partnerka artykułuje : nie podoba mi sie w Tobie to i to .... a partner zamiast wyciągnąc wnioski albo upiera sie przy swoim albo sam atakuje :? i wtedy prędzej czy później kończy sie ch.ujami.

Tak się kończy , ale co powiesz na reakcję faceta - tak kochanie masz rację ,nie denerwuj się lub milczenie a i tak atak się nasila bo ja mam własnie takie doświadczenia

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

przez Candy14 30 lis 2012, 13:13
Tak się kończy , ale co powiesz na reakcję faceta - tak kochanie masz rację ,nie denerwuj się lub milczenie a i tak atak się nasila

A co Cie dziwi? Przeciez to jest olanie przez niego problemu ... taki tekst swiadczy o tym, ze ma gdzies co mowi partnerka chce tylko zeby przestala juz gadac
a gdzie trefleksja nad tym co mowi?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Dave38 30 lis 2012, 13:23
Candy14

refleksja.....? nie wczułaś się w okoliczności . Z jednej strony wrzask , poniżenie , przekleństwa a z drugiej strony co ma być .... Dialog i konstruktywna rozmowa musi mieć pewne warunki , wzajemne poszanowanie , słuchanie , liczenie się ze zdaniem innej osoby . Wiem co powiesz , że agresja jest często wyrazem bezsilności ale nie jesteśmy dziećmi , żeby walnąć komuś łopatką po głowie bo babka na piasku nie wyszła . To o czym mówisz to kompletna ignorancja i lekceważenia ze strony faceta a ja mówię o mężczyznach , którym zależy , chcą się zmieniać dążyć do poprawy nie uciekają w fotel i mecz w tv

-- 30 lis 2012, 13:25 --

Ej Panowie włączcie się bo tu przemoc jest uprawiana nade mną :)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

przez ekspert_abcZdrowie 30 lis 2012, 13:26
Ogólnie mam wrażenie, ze kobiety nie potrafia jasno artykułowac swoich potrzeb i nie są asertywne. A faceci z kolei potrzeby i życzenia kobiet lekceważą, nie traktuja ich poważnie nawet jak zostaną wyrażone.
bittersweet, to chyba lapidarna kwintesencja, która ujmuje przyczyny konfliktów w wielu związkach.
ekspert_abcZdrowie !

Bardzo cenię Twoje wypowiedzi , lubię i szanuję , są obiektywne , bez oceny czy negacji , djrzałość i wiedza , zastanawiam się - jesteś psychologiem , kobieta, mężczyzna , wiek ...?

Dave38, jestem młodym psychologiem, kobietą.
Psycholog

przez bittersweet 30 lis 2012, 13:30
Dave38, a czy oprócz słów "tak masz rację" następują też czyny, które je potwierdzają ?

Poza tym agresywne zachowanie kobiety może mieć mnóstwo przyczyn, z którymi partner nie musi miec wiele wspólnego. On być może tylko "zbierać" na siebie efekty frustracji. W sytuacji permanentnego konfliktu i niezadowolenia warto wybrać sie do specjalisty i zastanowić nad przyczynami, niezależnie od płci. Czyli praca nad sobą i związkiem, bo powodów czemu coś sie nie układa mogą byc setki, a część nieuświadomionych.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 30 lis 2012, 13:30
Z jednej strony wrzask , poniżenie , przekleństwa a z drugiej strony co ma być ..

Odnioslam sie do tej wypowiedzi i gdzie tu widzisz wrzask , poniżenie , przekleństwa?
wielokrotnie byłam świadkiem lub tez /niestety/ uczestnikiem sceny kiedy partnerka artykułuje : nie podoba mi sie w Tobie to i to .

Sama mowie (nie krzycze) co nie podoba mi sie w postepowaniu partnera i on nie zbywa mnie protekcjonalnym "tak kochanie" ..tylko slucha a ja nie wymagam natychmiast zapewnien ze juz tego nie zrobi tylko pozostawiam mu to do przemyslenia

przez *Wiola* 30 lis 2012, 13:37
Dave38, Ja rozumiem sytuację , którą opisujesz, ale zgadzam się z Candy14, ,że taka odpowiedź- tak kochanie masz rację , nie denerwuj się - jest w pewnym sensie próbą zamknięcia ust i rodzi dalszą agresję.,.
Moderator

przez Dave38 30 lis 2012, 13:54
Czy ja zostałem stąd wyrzucony

-- 30 lis 2012, 13:55 --

Odniosłem się do wypowiedzi poprzednika cytując go napisałem , że się pod tym nie podpisuje itd... i post nie wchodzi

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał

przez Artemizja 30 lis 2012, 13:57
Dave38, nie,nie zostałeś wyrzucony,ale na posty amfce nie odpowiadamy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg