Mieszkanie, razem czy osobno?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez depresyjny86 26 gru 2012, 03:18
Mieszkanie z drugim człowiekiem w podobnym wieku,odmiennej płci - brrrrrr nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Nie chciałbym,żeby ktokolwiek właził z butami w moje sprawy.
:)

przez Strzyga 26 gru 2012, 18:21
linka, wiesz, wiele osób nie potrafi żyć razem choćby chciało. Bo po prostu jesteśmy ludźmi. Każdy ma inne potrzeby i zainteresowania - wiem, że o tym wiesz - no i właśnie ja chyba mam takie potrzeby i takie zainteresowania, że mając nie wiadomo jak wielki dom, wolałabym mieć coś tylko swojego. Kuchnię swoją, łazienkę, wszystko. A gdy mam ochotę to idę do 'drugiej połówki'. Dla mnie to strasznie ważne by mieć wybór. Np. mieszkając z rodzicami nie mam żadnego wyboru. Nie mam ochoty tego opisywać, ale tam na prawdę nie ma nic.

sleepwalker, też tak mam. Dużo ludzi pewnie tak ma. Zależy też kto Cię odwiedza.

Ciekawe czemu tak jest. Czy to coś z tymi [ ze mną też ] ludźmi jest nie-tak? Że chcemy mieć własne miejsce, tylko własne?
Strzyga

przez sleepwalker 27 gru 2012, 00:55
Mnie tym bardziej to zastanawia jak patrzę na znajomych i ich związki gdzie ciągle muszą być z tą drugą osobą. Codziennie. A najlepiej to w ogóle cały czas bez przerwy. Ja np. lubię być sama i chyba muszę się stęsknić za ludźmi. Jakby... muszę ich dawkować?
Saying all I know is I gotta get away from me.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 27 gru 2012, 01:44
Mnie tym bardziej to zastanawia jak patrzę na znajomych i ich związki gdzie ciągle muszą być z tą drugą osobą. Codziennie. A najlepiej to w ogóle cały czas bez przerwy.

nie maja innych zainteresowan?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez sleepwalker 28 gru 2012, 00:08
Wszystko wspólnie, dla mnie to jakieś niewyobrażalne. I tak wydaje mi się, że potrzebowałabym sporo czasu, żeby poczuć taką prawdziwą tęsknotę za kimś, że brakowałoby mi konkretnie czyjejś obecności :roll: Wydaje mi się jakby ludzi brakowało mi z takiej pustki/nudy po zbyt długim przebywaniu w pojedynkę. Może wcale tak nie jest i za dużo się nad tym wszystkim zastanawiam :bezradny:
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez CichoCiemny 28 gru 2012, 02:45
sleepwalker, za dużo się zastanawiasz :)

przez Candy14 28 gru 2012, 03:04
Wszystko wspólnie,

wlasnie myslalam co robimy wspolnie.. glownie to spimy bo w ciagu dnia kazdy zajmuje sie soba i tym co lubi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez girl anachronism 28 gru 2012, 12:20
Są pary takich papużek nierozłączek, ale nie nam to oceniać, skoro im tak dobrze. My potrzebujemy przestrzeni i mnóstwo rzeczy robimy osobno. Różne są potrzeby i nie można ich wartościować na lepsze i gorsze - raczej na spełnione i niespełnione.
wild hearts can't be broken.

F31

przez jankowal12 28 gru 2012, 12:51
hehe przez 2 tyg nikogo tak szybko nie poznasz.... potrzeba mnostwo lat zeby poznac kogos naprawde bardzo dobrze...

przez linka 28 gru 2012, 16:57
Mnie tym bardziej to zastanawia jak patrzę na znajomych i ich związki gdzie ciągle muszą być z tą drugą osobą. Codziennie. A najlepiej to w ogóle cały czas bez przerwy.

Przerażają mnie takie osobniki.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez girl anachronism 28 gru 2012, 17:01
linka, ale dlaczego, skoro im to pasuje, a Ciebie nie dotyczy? Taka jesteś strachliwa? ;)

F31

przez linka 28 gru 2012, 20:05
Tak samo jak przerażają mnie inne rzeczy które pasują innym ludziom - easy.
Uważam, że nawet jeśli obie osoby w związku się na to godzą, to w pewnym momencie ich życia obróci się to przeciwko nim. To straszne nie mieć części swej duszy tylko dla siebie, nie mieć swojej przestrzeni, swoich zainteresowań, swoich zajęć - wydaje mi się, że takie osoby mogą się szybko wypalić.... ale to tylko moje zdanie :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez girl anachronism 28 gru 2012, 21:30
Dalej nie rozumiem, nawet jeśli się wypalą, to co CIEBIE w tym przeraża? :D

Spędzam z moim mężem średnio 2h dziennie nie licząc niedziel, a czasem bywa, że nie widzimy się 3 dni mieszkając razem i kiedy nikt nigdzie nie wyjeżdża (nie liczę "widzenia się" kiedy jedna strona wraca do domu i kładzie się gdy druga śpi, a druga wstaje i wychodzi, kiedy jeszcze śpi pierwsza) ;)

F31

przez Vian 29 gru 2012, 12:04
To mieszkanie osobno i tylko pomieszkiwanie ze sobą jest totalnie ekstra, ale - moim zdaniem - jak się nie planuje dzieci. Jak się planuje, to jednak powinno się myśleć o wspólnym mieszkaniu i powinno się sprawdzić, czy potrafimy ze sobą mieszkać dłużej niż tam kilka tygodni, bo przez kilka tygodni to może być różnie. Można się zachowywać naturalnie, ale można też zacisnąć zęby i porezygnować z czegoś tam na jakiś czas, bo ma się świadomość, że to tylko na krótko. A dla dziecka chyba jednak lepiej jak ma rodziców w jednym domu.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg