Ciągłe wahania o miejsce w życiu

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez bittersweet 24 paź 2012, 21:20
ja tez tak miałam. co więcej, wydaje mi się ze po takim duszeniu emocji relacja jest już tak zafałszowana i toksyczna i tak źle się kojarzy, że nic z tego już nie będzie.

Eh, no własnie... potem strasznie trudno wszystko odkręcić... ja czułam do swojego partnera gniew, na siebie też, na całą sytuację... dlatego nie ma teraz dla mnie tematów tabu :arrow: nawet jeśli bolą, przemilczane nie staną sie mniej bolesne |
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez pysiunia 24 paź 2012, 21:25
ZłaKobieta napisał(a):Chcę nauczyć się walczyć o swoje, mówić o problemach, żyć pełnią życia i być szczęśliwa z mężem, dopiero kiedy sie to nie uda rozważam odejście, nie wiem czy to dobra decyzja, ale innego scenariusza sobie nie mogę wyobrazić na dzień dzisiejszy

Dokładnie. To dobra decyzja !

Staraj się być sobą i jasno wyrażać swoje uczucia.
Na zostawienie męża będziesz mieć czas. Nie podejmuj tej decyzji teraz.

Najpierw "uporządkuj" samą siebie.
Na to potrzeba czasu...
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.
Jestem sobą, bo oryginały są więcej warte niż kopie :)

przez ZłaKobieta 24 paź 2012, 21:37
powiedziałam nawet do męża ze zawsze udawałam i on na to zebym teraz byla soba, dodalam późnej, ze co wowczas kiedy zobaczy mnie o 360 stopni inna??? nie potrafil odpowiedziec...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pysiunia 24 paź 2012, 21:38
Nie martw się na zapas.
Najpierw bądź sobą i rozmawiaj, wyrażaj jasno swoje uczucia i potrzeby :-)
Zawsze bądź sobą, wyrażaj siebie, wierz w siebie, nie szukaj udanej osobowości i powielaj jej.

przez betty_boo 24 paź 2012, 21:40
ładnie masz namieszane w tym wszystkim. ja bym już zostawiła ich obu bo prędzej czy później i tak będziesz musiała to zrobić
nie da się tak żyć

przez ZłaKobieta 24 paź 2012, 21:42
betty_boo napisał(a):ładnie masz namieszane w tym wszystkim. ja bym już zostawiła ich obu bo prędzej czy później i tak będziesz musiała to zrobić
nie da się tak żyć

i dziwić się że mnie to męczy...

przez bittersweet 24 paź 2012, 22:08
ZłaKobieta napisał(a):powiedziałam nawet do męża ze zawsze udawałam i on na to zebym teraz byla soba, dodalam późnej, ze co wowczas kiedy zobaczy mnie o 360 stopni inna??? nie potrafil odpowiedziec...

Jesli Cie kocha, wszystko przełknie... wszystko zaakceptuje, jesli będzie chciał Cię zatrzymać przy sobie... albo przynajmniej będzie sie starał.
A jeśli nie, to nie ma co swojego czasu marnować..... przynajmniej sytuacja sie wyjasni :idea:

przez betty_boo 25 paź 2012, 07:23
Ha... sęk w tym że mąż kocha zupełnie inną kobietę - tę udającą. jeśli to udawanie jest rzeczywiście na szeroką skalę i wiąże się również z innymi członkami rodziny, to żadne zmiany nie będę możliwe bo system na to nie pozwoli.

zresztą widać że złej kobiecie po prostu przeszkadza WSZYSTKO i ewidentnie problemem jest tu małżeństwo.

przez bittersweet 25 paź 2012, 15:26
betty_boo, taa, na pewno wszyscy z jej otoczenia będa próbowali ją znowu wtłoczyć w rolę, którą tyle lat grała. Szczególnie, że była to rola osoby spolegliwej, zadowalającej innych.
Jeśli mąż jest w porzo, to stanie po jej stronie i będzie ja wspierał. Jeśli nie, to trudno jej będzie odnaleźć i zbudować nowa tożsamość w otoczeniu, które jej będzie w tym przeszkadzać. Wtedy warto się odseparować. Odpocząć od innych /rodziny, męża, kochanka/ i skupić na sobie.

przez ZłaKobieta 26 paź 2012, 17:00
powiedziałam mężowi, że coś trzeba zmienić, myślimy o ppradni małżeńskiej, jak narazie widzę że on się bardzo stara, choć to nie jego wina tak naprawde, dał mi więcej swobody, czasu dla siebie, zaczniemy gdzies regularnie wychodzic i mam mówić szczerze czego chce on sprobuje sie zmienic, tak mi powiedzial, wiec chyba do dziela :)

przez pysiunia 26 paź 2012, 20:58
ZłaKobieta,

Jasne, masz wsparcie męża i własne chęci. Do dzieła :-)

Sortuj wg