Trauma po związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Trauma po związku

przez Yumekui 14 paź 2012, 18:03
L.E., nie specjalnie rozumiem co masz na myśli.

Można wyjść z feministycznego punktu widzenia, dziewczyna ma prawo za siebie decydować i jak obije się o dno to z własnej głupoty [bądź nie obije, bo związek przetrwa długie dekady]. Pieniądze jako prirytet itd. Dobrze, tylko jej decyzje mają wpływ na innych. Popierajac ją, pośrednio obarczasz całą winą autora wątku, że źle zainwestował swój czas [brzydko mówiąc :mrgreen: ] dlatego ma na co załóżył. Moje zdanie, przedstawione może niezrozumniale i naznaczone niezwiazaną myślą która chodziła mi po głowie, to mniej więcej to, co zostało napisane przez pozostałych użtkowników. Strata takiej osoby nie powinna być odbierana jako ciężar, lecz ulga.

Trauma po związku

przez Candy14 14 paź 2012, 18:05
Strata takiej osoby nie powinna być odbierana jako ciężar, lecz ulga.

dlaczego?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Trauma po związku

przez realmilan 14 paź 2012, 18:06
Tajemniczy Pan napisał(a):Nie ma się co denerwować. Powinieneś być szczęśliwy, że taka dziewczyna Cię zostawiła. 30 lat różnicy... ciekawe jak przedstawi go swoim rodzicom :D Zobaczysz, on ją zostawi, ona zostanie bez wykształcenia, bez niczego i wszystko skończy się happy endem :D

Chyba trochę źle napisałem na początku. Wyprowadziła się z domu i zerwała z rodzina wszelkie kontakty(nie wiem jak było dokładnie bo może rodzice się o wszystkim dowiedzieli i ją wyrzucili), w każdym razie spaliła za sobą wszystkie mosty.
A ja dalej kocham i nie boli mnie rozstanie, boli mnie to jak mogłem się zakochać w takiej osobie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Trauma po związku

przez bittersweet 14 paź 2012, 18:17
realmilan, a może z jej punktu widzenia to własnie big love, dla której ona rzuciła wszystko, nawet rodzinę ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Trauma po związku

przez realmilan 14 paź 2012, 18:41
To nie miłość, on jest jej sponsorem oczywiście wiadomo za co.

Swoja droga ciekawy jestem czemu praktycznie wszyscy obwiniają mnie a ja usprawiedliwiają. Dla was sprzedaż ciała za pieniądze jest normalna?

Trauma po związku

przez L.E. 14 paź 2012, 18:50
realmilan, jeśli nie masz z nią kontaktu to skąd wiesz, że chodzi tylko o sponsoring, a nie o miłość?

Yumekui, po pierwsze nikogo nie obwiniam, związki się rozpadają z różnych przyczyn, ale najczęściej wina leży po obu stronach. Zasadniczo chodziło mi o to, że wkurza mnie jak ludzie myślą i oceniają wg. stereotypów na podstawie tego, co widzą. A Ty oceniłeś kogoś w ten sposób na podstawie jednej opinii.

-- 14 paź 2012, 17:51 --

realmilan, nikt Cię nie obwinia. To, że podważamy Twoją wiarygodność, bo masz do całej sprawy bardzo emocjonalny stosunek to troszkę inna sprawa.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Trauma po związku

przez Candy14 14 paź 2012, 18:54
To nie miłość, on jest jej sponsorem oczywiście wiadomo za co.

skad ta pewnosc?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Trauma po związku

przez realmilan 14 paź 2012, 19:07
Bo znam tą sytuacje i wiem.
Ale widzę że nie było sensu żeby tu pisać. bardziej wspieracie ją niż mnie. "Dziękuje" za porady.

Trauma po związku

przez L.E. 14 paź 2012, 19:09
realmilan, mogliśmy Cię pocieszać i utwierdzać w Twoim przekonaniu, ale co by to dało?
Spojrzeliśmy na sytuację z boku i obiektywnie. Nikt nie chwalił jej, ani nie krytykował Ciebie.
Skoro nie jesteś w stanie spojrzeć na całą sytuację z choć odrobinę innej perspektywy, to po co w ogóle pytałeś nas o zdanie? ;)
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Trauma po związku

przez realmilan 14 paź 2012, 19:20
Żeby poczuć się lepiej, tylko tyle.

Truma po związku

przez bittersweet 14 paź 2012, 19:24

Skąd ? Siedzisz w jej sercu i głowie, znasz jej myśli i uczucia ?
Ale widzę że nie było sensu żeby tu pisać. bardziej wspieracie ją niż mnie. "Dziękuje" za porady.

Wspieranie kogoś to coś więcej niż potakiwanie, że ma rację i jest biedny.... jeśli nie interesuje Cie zdanie inne niż Twoje, to rzeczywiście niepotrzebnie tu pisałeś, mogłeś do lustra dyskutować :bezradny:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Trauma po związku

przez Candy14 14 paź 2012, 20:18

To znaczy rozmawiales z nia i powiedziala, ze go nie kocha ale sprzedala sie za kase? bo jak nie to nie wiesz jak jest naprawde i przyjmujesz wersje wygodna dla siebie

Trauma po związku

przez depresyjny86 14 paź 2012, 20:54
A ja jestem po stronie autora.Wy naprawdę wierzycie,że 20 latka może czuć miłość do gościa który jest powyżej 50 roku życia i który ma kase?;)To pewne,że chodzi jej tylko i wyłącznie o kasę.
:)

Trauma po związku

przez Candy14 14 paź 2012, 21:14
człowiek nerwica, poleciales stereotypem

Sortuj wg