Jak zbudować udany związek?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez CzlowiekWmasce 25 wrz 2012, 10:46
Chciałbym się was spytać na czym polega udany związek? Jakie role musi spełniać partner, aby wszystko grało w życiu osobistym. Jaką rolę musi spełniać partner, aby dochodziło do porozumienia.
Oczywiście wiem, że nie ma na to jednolitej odpowiedzi, ale chcę posłuchać waszej opinii.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

przez Destrudo 25 wrz 2012, 11:29
Moim zdaniem priorytetem jest uczucie. Jeśli jest - ze wszystkim można sobie poradzić, choć osobiście są aspekty, których bym po prostu nie zniósł - np zdrada. Jeśli chodzi o zwykłe relacje, to jeśli występuje w/w punkt pierwszy, to moim zdaniem nie trzeba układać specjalnych 'planów związku', bo prawie we wszystkim wtedy można dojść do porozumienia.
Portal psychologiczny - W portalu między innymi skrajne i drastyczne obszary psychologii, nie dla każdego...

przez bittersweet 25 wrz 2012, 12:05
Partner powinien akceptować mnie bezwarunkowo, tolerować wszystkie moje wyskoki, trwać przy mnie niezależnie od tego jaka jestem :twisted: oczywiście należy odwdzięczyć się tym samym :angel:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Destrudo 25 wrz 2012, 12:19
tolerować wszystkie Twoje wyskoki łącznie ze zdradą itd.?
Portal psychologiczny - W portalu między innymi skrajne i drastyczne obszary psychologii, nie dla każdego...

przez bittersweet 25 wrz 2012, 12:37
Destrudo, co dla Ciebie oznacza zdrada ? istnieje coś takiego jak zdrada kontrolowana, związki otwarte... nie jestem fanką monogamii, ale też nie uważam, że partnera powinno się oszukiwać czy okłamywać, to nieładnie :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 25 wrz 2012, 12:41
Chciałbym się was spytać na czym polega udany związek? Jakie role musi spełniać partner, aby wszystko grało w życiu osobistym. Jaką rolę musi spełniać partner, aby dochodziło do porozumienia.

ale , ze wszystko zalezy od partnera? Ja bym zadala pytanie co musimy zrobic MY zeby nasz zwiazek sie udal?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Absinthe 25 wrz 2012, 12:49
Ja tam jestem zdania że żadnych ról nie musi spełniac-to nie żaden teatr a życie prawdziwe;) no może poza byciem podporą,jeśli trzeba.A tak to wydaje mi się,że w związku chodzi o to,żeby się dogadywać-wspólne rozmowy,przebywanie razem,wspólne zainteresowania,ale inne charaktery:)bo jak nie od dziś wiadomo przeciwieństwa się przyciągają:))) chodź rzecz jasna,to w jakimś stopniu stereotyp a one są po to żeby je łamać;))).Grunt żeby być naturalnym.Jeśli kocha się tylko kogoś bo jedyne co się do niego czuje to pożądanie,to po krótkim czasie to wychodzi,i związek się rozpada.Brak tematu do rozmowy,wady które są nie do przejścia...
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez CzlowiekWmasce 25 wrz 2012, 14:55
Candy14 napisał(a):

ale , ze wszystko zalezy od partnera? Ja bym zadala pytanie co musimy zrobic MY zeby nasz zwiazek sie udal?

Słuszna uwaga, lecz pisząc partner mam na myśli moją osobę jak i partnera.
Bardziej mi chodzi o ujawnianie emocji po przez słowa i czyny.
Ostatnio edytowano 25 wrz 2012, 15:01 przez CzlowiekWmasce, łącznie edytowano 1 raz
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

przez Candy14 25 wrz 2012, 14:58
Mysle zre przede wszystkim trzeba jasno okreslic swoje oczekiwania co do zwiazku i to na poczatku. Jezeli okaze sie, ze sa punkty wspolne to jest szansa na udany zwiazek. No i przegadywac problemy na biezaco
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Saraid 25 wrz 2012, 15:23
[quote="Candy14"]Mysle zre przede wszystkim trzeba jasno okreslic swoje oczekiwania co do zwiazku i to na poczatku. Jezeli okaze sie, ze sa punkty wspolne to jest szansa na udany zwiazek. No i przegadywac problemy na biezaco[/quote
]zgadzam się z powyższym jak tez
wydaje mi się,że to wymaga czasu
by nauczyc się siebie nawzajem.
Saraid

przez beladin 25 wrz 2012, 21:37
Wystarczy dobro partnera stawiać wyżej niż własne. Jeśli jedna i druga strona jest temu wierna związek będzie udany.
beladin

przez Candy14 25 wrz 2012, 21:52
beladin, nie zgadzam sie z tym
Wystarczy dobro partnera stawiać wyżej niż własne

Moje dobro jest dla mnie najwazniejsze..chroni mnie to przed krzywda ze strony partnera. Wystarczy traktowac partnera tak jak sami chcielibysmy byc traktowani

przez beladin 26 wrz 2012, 12:20
Wycięłaś jedno zdanie z kontekstu i podpisałaś to moim nickiem.

Jak widać, ile ludzików na tym świecie tyle wyobrażeń o tej doskonałej miłości. Mi bliżej do altruisty, a Tobie do egoistki.
Zabawne.. nawet jak piszesz o dobrym traktowaniu partnera zaznaczasz, że chodzi Ci o własne korzyści :D
Na tym polu raczej nie dojdziemy do porozumienia :)
beladin

przez agusiaww 26 wrz 2012, 19:23
To i ja doloze swoje 3 grosze. :mrgreen: Zaczne od tego, ze w zyciu zawsze kierowalam sie wartosciami jak empatia, zrozumienie, opiekunczosc itp. Dlatego wybralam m.in zawod jaki mam, oraz nie raz i nie dwa dostawalam po glowie, za niemodne poglady. Nie gonilam za kasa, czy spodnie levisy czy z bazaru jest mi to obojetne. Wazne jaki jest czlowiek w srodku. Wczesniej bylam w zwiazku z kilkoma partnerami, dwoma, jeden byl z wygladu brzydki, drugi przecietny, ale owszem jak na poczatku zwiazku myslalam, ze to ci jedyni, i tacy ktorzy podzielaja moja poglady, sa wartosciowymi ludzmi. Niestety to byly moje zludzenia, ktore wyszly dosc szybko, tyle ze ja jako ta samarytanka nie pozwalalalam na to by zerwac wiez, bo moje uczucie za kazdym razem bylo silne i mimo ze to ja zrywalam w koncu to i tak czulam sie potwornie. Natomiast od kilku lat -5 jestem w zwiazku z facetem, ktorego poznalam przypadkiem u znajomych :) Zaczelismy sie spotykac, i z biegiem czasu zobaczylam, ze owszem dziela nas roznice, np jednak ja jestem bardziej empatyczna i wrazliwsza, to on ma dosc podobne poglady tyle, ze troche okraszone szorstkoscia jak to facet. Wzajemnie sie szanujemy, trzymamy wspolny front, jezeli mamy inne zdania to nie ma tak, ze sa ciche dni, siadamy i rozmawiamy, mowimy o tym co czujemy, chociaz oczywiscie ja uzywam innych przymiotnikow on innych. NIE KRZYWDZIMY siebie. Budujemy caly czas nasz zwiazek, nie odpuszczamy, robimy szalone rzeczy:) i zawsze we dwoje, chociaz i sie spoytkamy ze znajomymi. Mamy wciaz dla siebie wielkie uczucie, chociaz po kilki latach jest ono spokojniejsze, ale dojrzalsze, wiemy co mozemy oboje stracic, wiec dbamy caly czas o siebie. :105:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg