Fantazje seksualne i odmienne potrzeby

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Fioletowa25 22 wrz 2012, 13:49
Od jakiegoś czasu narasta kryzys w moim związku spowodowany drastycznie różnymi potrzebami. Moja partnerka jest bardzo wymagająca, uwielbia się kochać. Cały czas myśli o seksie i wręcz jest do tego stopnia uzależniona, że jeśli co jakiś czas nie zostanie zaspokojona, staje się drażliwa, nerwowa i spięta; niezdolna do normalnego funkcjonowania. Ja z kolei uważam seks za niepotrzebną stratę czasu. Nie chodzi o to, że nie potrafię z niego czerpać przyjemności - zdarzało mi się przeżywać cudowne orgazmy, ale nie jestem już tak namiętna jak kiedyś i bardzo rzadko mam ochotę na cokolwiek ponad całusa w policzek.

Przeżywam czasami (dość rzadko) wzrosty napięcia, kiedy moja potrzeba odbycia stosunku staje się nagląca. Ja też jestem wtedy zdenerwowana, spięta i zniecierpliwiona. Uważam jednak, że seks to strata czasu; że marnuje się wtedy mnóstwo energii, która mogłaby zostać wykorzystana na coś bardziej przydatnego. Cały sens zbliżenia zawiera się moim zdaniem w orgazmie i tym przyjemnym spokoju po nim. Samo zbliżenie powinno trwać jak najkrócej. Jeśli już muszę "ulżyć sobie" po to, by móc dalej funkcjonować wolę na to poświęcić minutę (sama) niż pół godziny (z nią). Nie lubię się masturbować, nie jest to dla mnie przyjemne. Po prostu pozwala szybko i łatwo pozbyć się tego napięcia, które przeszkadza mi w funkcjonowaniu. Traktuję to jako swego rodzaju zabieg medyczny: chcę go wykonać jak najszybciej, precyzyjnie i bez zbędnych ceregieli.

Ona natomiast bardzo lubi długie zbliżenia i nawet po jednym czy kilkukrotnym orgazmie nie jest zaspokojona. Wciąż chce jeszcze i często muszę zmuszać się do tego, by ją zaspokoić po tym, jak moje podniecenie minie i nie mam już ochoty na dalsze pieszczoty.

Dodatkowym problemem jest to, że kiedy już zdarza nam się kochać, zachodzi dziwne zjawisko. Każda z nas może czerpać psychiczną i emocjonalną przyjemność ze zbliżenia, ale wtedy nie osiągamy orgazmu. Dość niedawno przyznałyśmy się sobie nawzajem, że każda z nas miewa fantazje o upokorzeniu, przemocy i gwałcie. Aby dojść, wyobrażamy sobie takie sceny, ale wtedy pojawiają się wyrzuty sumienia i poczucie wstydu, że to, co miało być aktem miłości stało się zwierzęcym, podłym zaspokojeniem potrzeby. Oczywiście nie dzielimy ze sobą tych fantazji; nie ma mowy o odgrywaniu scen czy BDSM. Każda z nas przeżywa je sama, nie mówiąc na głos o tym, o czym myśli i dopiero potem zdarza nam się przyznać do tego, że tak było. Bardzo się tego wstydzimy i chciałybyśmy to zmienić, ale na razie wygląda na to, że fantazjowanie o gwałtach to jedyny sposób na osiągnięcie orgazmu dla każdej z nas.

Nie wiem, co z tym robić. Kryzys w naszym związku narasta. Zdaję sobie sprawę z tego, że moje podejście nie jest do końca normalne ale z drugiej strony nie chcę zmuszać się do czego, czego nie chcę tylko po to, by zaspokoić moją partnerkę. Nie wiem, czy uda nam się znaleźć kompromis czy też musimy wybrać którąś z opcji: albo ja dostosuje się do niej, albo ona do mnie. Zdecydowanie nie chciałabym dostosowywać się do niej, bo moim zdaniem takie życie (gdy uprawia się seks kilka razy w tygodniu przez kilkadziesiąt minut dziennie) jest godne pożałowania, bezsensowne i zwierzęce. Wiem jednak, że trudno byłoby zmienić jej nastawienie i sprawić, że jej potrzeby się zmniejszą.

Bardzo zależy mi na ratowaniu tego związku, ale boję się, że nie uda nam się znaleźć wyjścia z tej sytuacji.

przez Candy14 22 wrz 2012, 13:54
hmm..jak mawiala moja kumpela "oral oralem ale dopchniecie musi byc" ..moze potrzeba jej porzadnego dopchniecia?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Fioletowa25 22 wrz 2012, 14:01
Ok, udało nam się otworzyć debatę po amerykańsku: nieśmiesznym żarcikiem. Teraz poproszę o poważne głosy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 22 wrz 2012, 14:09
Fioletowa25 napisał(a):Ok, udało nam się otworzyć debatę po amerykańsku: nieśmiesznym żarcikiem. Teraz poproszę o poważne głosy.

No ja uważam że głos o porządnym dopchnięciu jest poważny, jak najbardziej - może słowo dopchniecie jest niefortunne - tak samo jak ,,mocna wkładka" lub ,,ostre wsadzanko"

przez Fioletowa25 22 wrz 2012, 14:21
Ech, faceci.

Wyobraźcie sobie, że żyjemy w XXI wieku, mamy Internet i telewizję, więc znamy te sprzęty. Uważamy, że ich stosowanie byłoby dla nas taką samą porażką jak BDSM. Uprzedmiotowienie partnera, zrobienie z niego "dodatku do wibratora" to nic innego jak uczynienie ze zbliżenia przerośniętej, groteskowej, zwyrodniałej wersji masturbacji - aktu egoistycznego, zwierzęcego i ohydnego. Zbliżenie powinno być aktem przede wszystkim duchowym - chcemy na nowo odnaleźć w sobie tę magię a nie popadać coraz głębiej w obrzydliwe, prymitywne praktyki dające chwilowe ukojenie nerwów, ale pozostawiające po sobie wstyd i upokorzenie.

Miłość między dwoma kobietami jest znacznie bardziej skomplikowana, złożona i przez to piękna. Prawdziwe ars amandi polega na subtelnym i wyrafinowanym pieszczeniu odpowiednich partii ciała, a nie wpychaniu sobie na siłę kawałka gumy w nadziei, że być może przy odrobinie brutalności trafi on tam, gdzie trzeba. Doradzać nam kupienie sztucznego wacka jako leku na problem natury psychicznej i emocjonalnej to tak, jakby człowiekowi z skarżącemu się na nadmierny apetyt na junk food i pragnącemu się zdrowo odżywiać doradzić "wypróbuj makzestaw powiększony z podwójnym żółtym serem, bekonem i frytkami w majonezie, powinien ci zasmakować".

przez montechristo 22 wrz 2012, 14:27
Fioletowa25 napisał(a):Ech, faceci.

Wyobraźcie sobie, że żyjemy w XXI wieku, mamy Internet i telewizję, więc znamy te sprzęty. Uważamy, że ich stosowanie byłoby dla nas taką samą porażką jak BDSM. Uprzedmiotowienie partnera, zrobienie z niego "dodatku do wibratora" to nic innego jak uczynienie ze zbliżenia przerośniętej, groteskowej, zwyrodniałej wersji masturbacji - aktu egoistycznego, zwierzęcego i ohydnego. Zbliżenie powinno być aktem przede wszystkim duchowym - chcemy na nowo odnaleźć w sobie tę magię a nie popadać coraz głębiej w obrzydliwe, prymitywne praktyki dające chwilowe ukojenie nerwów, ale pozostawiające po sobie wstyd i upokorzenie.

Miłość między dwoma kobietami jest znacznie bardziej skomplikowana, złożona i przez to piękna. Prawdziwe ars amandi polega na subtelnym i wyrafinowanym pieszczeniu odpowiednich partii ciała, a nie wpychaniu sobie na siłę kawałka gumy w nadziei, że być może trafi on tam, gdzie trzeba przy. Doradzać nam kupienie sztucznego wacka jako leku na problem natury psychicznej i emocjonalnej to tak, jakby człowiekowi z skarżącemu się na nadmierny apetytem na junk food i pragnącemu się zdrowo odżywiać doradzić "wypróbuj makzestaw powiększony z podwójnym żółtym serem, bekonem i frytkami w majonezie, powinien ci zasmakować".

No nie wiem. Nie zgadzam się. Kobitka po dobrym sexie funkcjonuje lepiej - może jej potrzeba również faceta. Tylko Ci o tym nie mówi. Pogadaj z nią szczerze - może nie chodzi wcale o wibrator.

przez Ferdynand k 22 wrz 2012, 14:35
No to tak ostrygi i czekolada to dobry afrodyzjak ;)
w necie idzie kupić wyciąg z mucuna pruriens z L-DOPA (dopamina sprwia, że się ma ochotę :twisted: )
tylko nie mieszać l-dopy z niczym, bo potem kolorowe pajączki się widzi
pytanko jaka jest różnica wieku między wami -pytanie czysto dl celów porady.
Naczelny Użyszkodnik

przez Fioletowa25 22 wrz 2012, 14:41
Cóż, nie miałam nigdy żadnej "kobitki", mam jedynie partnerkę, ukochaną kobietę, którą szanuję i podziwiam. Nie mam żadnego doświadczenia w "dobrym dymanku" ani w "posuwaniu kobitek", umiem się jedynie kochać i może stąd moje kosmiczne przekonania.

Nie muszę rozmawiać z moją partnerką o mężczyznach, bo już to zrobiłyśmy. Miała ona przede mną wielu partnerów i tak się składa, że najlepszy seks swojego życia przeżyła ze mną.

EDIT: nareszcie jest ktoś poważny.

Wykończony: różnica wynosi 2 lata, ja mam 25 ona 27. Chodzi też o to, że ona miała bardzo bogate życie erotyczne, bardzo wcześnie została rozbudzona seksualnie, ja natomiast prowadziłam życie ascety - ona jest moją pierwszą partnerką.

Swoje fantazje o przemocy i upokorzeniu ona wyniosła chyba ze swojej przeszłości, kiedy to faktycznie niejednokrotnie sama była upokarzana (naprawdę, nie w role-playach) albo upokarzała swoich partnerów i partnerki. Ja natomiast pozostawiałam te wizje zawsze w sferze fantazji. Myślę, że takie podejście do seksu mogło nam się wziąć z kompleksu niższości, ale nie jestem tego pewna.

przez Ferdynand k 22 wrz 2012, 14:57
OK no to obie młode odpada, że którejś to już zbrzydło/znudziło się :mrgreen:
Ale te afrodyzjaki spróbuj. :D
Naczelny Użyszkodnik

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2012, 15:02
Jak wywnioskowałem z kontekstu wypowiedzi czyli, że Twoja partnerka miała wcześniej wielu partnerów, ale nie partnerki- jest ona osobą biseksualną?

Fioletowa25 napisał(a):Ja z kolei uważam seks za niepotrzebną stratę czasu.

A zastanawiałaś się nad tym, że możesz przynależeć do czwartej orientacji czyli być osobą aseksualną? Asi najczęściej posiadają tzw. romantyczną orientację czyli mają inklinację homo albo hetero- bardziej pociągają ich osoby tej samej albo odmiennej płci- ale seks uważają za stratę czasu i wolą się koncentrować na romantycznym aspekcie związku.

Uważam, że wyciąg z Mucuna Pruriens zawierający L-DOPĘ to kiepski pomysł chociaż przyznam, że sam kiedyś byłem entuzjastą tego rozwiązania. Lewodopa przekracza barierę krew-mózg, ale zanim dotrze do mózgu 90% dawki jest rozkładane w oun przez obwodową dekarboksylazę- żeby był jakiś efekt trzeba ją przyjmować razem z inhibitorem obwodowej dekarboksylazy czyli karbidopą. Takie połączenie występuje np. w leku Sinemet.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Hellbike 22 wrz 2012, 15:04
Nie wiem co zamierzacie zrobic, ale mysle, ze cholernie ciezko bedzie sie wam dogadac. W sumie to watpie, zeby sie wam to udalo - najsensowniejszym rozwiazaniem wydawalby sie otwarty zwiazek, w ktorym twoja partnerka uprawialaby seks z innymi, ale z tego co piszesz - przy waszych pogladach nie mialoby to raczej zadnych szans na przetrwanie.

Zycze powodzenia, w kazdym razie.

przez Ferdynand k 22 wrz 2012, 15:06
A naturalnych nie ma?
Naczelny Użyszkodnik

przez bittersweet 22 wrz 2012, 15:10
Fioletowa25, z tego co zrozumiałam, Twoja partnerka ma ochotę na seks codziennie. IMO nie sa to wybujałe potrzeby, raczej normalne dla młodych, zdrowych osób. To chyba Twój popęd jest w zaniku :roll:. Kolejna sprawa orgazm orgazmowi nie równy. Nie chce wchodzić w niedyskretne szczegóły, ale tez sądzę że możecie wypróbować czegoś "ostrzejszego". Z dwóch przyczyn: to co jest teraz, już nie wystarcza, no i obie macie specyficzne fantazje. Nie obawiaj się, że Wasz seks będzie przez to zwierzęcy. Byłby taki, gdyby nie łączyło Was uczucie, a jest przecież inaczej :P . Zresztą niezależnie od ostrego seksu można sobie okazywać czułość i bliskość, też fizycznie. Jedno nie wyklucza drugiego :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2012, 15:21
Zasadniczy problem polega na tym, że macie skrajnie odmienny temperament seksualny i libido. Ale nie uważam w tym wypadku farmakologii za dobre rozwiązanie- żeby ona brała coś na obniżenie libido albo Ty na podniesienie itd.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg