Przyjaźń dziewczyna-chłopak

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez sleepwalker 07 wrz 2012, 18:23
Bo to jest naprawdę cienka granica. Jak się wstępuje w coś takiego to trzeba się liczyć z ewentualnościami. Że coś może się z tego zrodzić. Dosyć niebezpiecznie.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez riot93 08 wrz 2012, 09:43
To nie wiem co ja mam zrobić z ta dziewczyną...

przez sleepwalker 08 wrz 2012, 09:59
Skoro nazywasz ją przyjaciółką to powinieneś z nią porozmawiać o tym co czujesz. Jeśli naprawdę nią jest to zrozumie i nie odwróci się od siebie, a Ty odczułbyś ulgę że to z siebie wyrzuciłeś.

Ale z myślą, że nie będziecie razem musisz się oswoić. I pozbyć nadziei, że np. po czasie jej się odwidzi i będzie jak dawniej. Tylko zastanów się co będzie lepsze dla Ciebie : mieć ją obecną cały czas w życiu, ale jako koleżankę/przyjaciółkę i patrzeć na jej związki, czy jednak to byłby tak duży ból, że lepiej byłoby zupełnie 'wymazać' ją z życia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 09 wrz 2012, 04:11
Ja mam pełno kolegów , nawet więcej niz kolezanek, fakt często dzieje się tak,ze chcą czegoś więcej . ale ja nie przekraczam granic intymnosci w tych wypadkach to się sprawdza , trzeba sie pilnować po prostu.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez New-Tenuis 09 wrz 2012, 14:15
tahela, mój najlepszy przyjaciel to facet.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Abbey 09 wrz 2012, 18:11
sleepwalker napisał(a):Bo to jest naprawdę cienka granica. Jak się wstępuje w coś takiego to trzeba się liczyć z ewentualnościami. Że coś może się z tego zrodzić. Dosyć niebezpiecznie.

Bardzo niebezpieczne. Praktycznie trudno wyczuć tę magiczną linię, granicę. Dla mnie przyjaźń jest nawet dla mnie pewnego rodzaju miłością (dla mnie, jedynaczki - siostrzaną), a w relacji damsko-męskiej jest baaaardzo ciężko jest nie popaść w stan zakochania/zauroczenia/chęci bycia z tą osobą.
Kiedyś widziałam demota z tekstem 'przyjaźń damsko-męska istnieje... dopóki jedna osoba nie zechce zaruchać' i uważam, że to święta prawda :pirate:
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez sleepwalker 09 wrz 2012, 18:39
Poza tym często zdarza się, że jedna z osób nawet nie zauważa, że coś zaczyna się dziać, że ta druga osoba już zaczyna się angażować... Jednak osobiście chciałabym żeby coś takiego jak przyjaźń damsko-męska funkcjonowała, bo naprawdę uważam że dobrze jest mieć wśród znajomych mężczyzn. Przynajmniej ja czuję się lepiej w takim towarzystwie niż w takim czysto damskim ;)

przez LadyBug 09 wrz 2012, 18:44
tahela, mam dokładnie tak samo. Trzeba pilnować żeby nie przekroczyć tej granicy, a najlepiej jest odrazu sprawę postawić jasno. Przyznam szczerze, że z niektórymi kolegami musiałam zerwać kontakt, bo nie potrafili zrozumieć, że chce utrzymywać z nimi tylko koleżeńskie relacje. Czasem tak bywa, trudno, ale to nie zmienia faktu, że z płcią przeciwna da się przyjaźnić. Grunt żeby w taką przyjaźń nie wdarło się pożądanie, bo wtedy już jest po zawodach.

Wracając do Ciebie kolego riot93, wydaje Mi się, że choć będzie to bolesne, ale lepiej będzie żebyś trzymał tą znajomość na dystans, inaczej skazujesz się na cierpienie.

przez bittersweet 09 wrz 2012, 19:29
Podobno przyjaźń damsko-męska jest zawsze przed czymś, po czymś, lub zamiast czegoś :? mam nadzieję, że to nieprawda ;)
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez depresyjny86 09 wrz 2012, 23:02
Jasne,że taka przyjażń jest możliwa,i nie musi być czegoś przed,po... droga Cudak ;)
:)

przez bittersweet 09 wrz 2012, 23:11
człowiek nerwica, chciałabym, żebyś miał rację ... pierwszy raz w życiu mam przyjaciela /oprócz przyjaciółek/ :P fajnie, gdyby tak zostało :105:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez depresyjny86 10 wrz 2012, 01:04
Zostanie tak Cudak ;) ,zobaczysz ;)
:)

przez zielona miętowa 10 wrz 2012, 11:18
mnie z rewelacyjnej przyjaźni wyszedł.... związek na całe życie :roll: osobiście jestem przeciwniczką wiary w przyjaźń (prawdziwą, silną, niepowierzchowną) między kobietą, a facetem. nie z założenia, a z doświadczenia. całe życie mam na pieńku z kobietami, więc chętnie lgnęłam w przyjaźnie z facetami. rozwiązanie było takie, że albo facet chciał w pewnym momencie czegoś więcej, albo przyjaźń sie rozpadała, traciliśmy kontakt. :-|

-- 10 wrz 2012, 10:28 --

a, jeszcze dorzuce po swojemu co mądrego wyczytałam z książek :mrgreen: otóż to, co zostało udowodnione naukowo w tej kwestii, to że przyjaźń między kobietą i mężczyzną faktycznie może zaistnieć, ale raczej konieczne jest wspólne dorastanie. tzn. wszelkie bliskie relacje sąsiedzkie, podwórkowe, gdzie dzieci dorastały obok siebie od małego i znają się "od podstaw" skutecznie ograniczają popęd. to właśnie dlatego rodzeństwo nie czuje do siebie pociągu seksualnego. to jest mechanizm ewolucyjny, chroni gatunek przed chowem wsobnym, czyli rodzeniem dzieci z rodzeństwa, co oczywiście doprowadziłoby do upadku gatunku.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez Maciej farmaceuta 10 wrz 2012, 19:36
Podobno tylko gej jest prawdziwym,bezinteresownym przyjacielem kobiety.Kobieta może myśleć,że ma bezinteresownego przyjaciela,lecz ten na pewno nie raz pomyślał o niej jako o obiekcie seksualnym;ale czy to jest takie złe?Mam przyjaciółki,ale zawsze coś iskrzyło,potem się rozmyło i została fajna przyjaźń.Najlepszym przyjacielem powinien być partner,bez tego się nie da.

Sortuj wg