Toksyczne małżeństwo

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Toksyczne małżeństwo

przez PsychoQuest 05 paź 2012, 16:33
Nie podchodź do tego że musisz, Ty powinnaś tego chcieć sama dla siebie, aby być w końcu szczęśliwą ...

A czy to prawda czy nie, co on Ci powiedział, dopóki sam pewnych rzeczy nie zrozumie to Ci nie powie, Ty sama musisz ocenić czy czułaś się szanowaną i kochaną czy nie ? Nie ważne jest tutaj co on mówi, nie ważne są słowa, ważne są czyny ...

Wiesz, ja jeszcze tydzień temu, siedziałem i rozmyślałem, i przekonany byłem, że powinienem ratować swój związek za wszelką cenę, walczyć o niego, bo umysł mnie oszukiwał i przypominał tylko te dobre chwile, teraz się skupiam tylko na tych złych, i jest mi łatwiej.

Owszem brakuje bliskości, przytulenia itp. - tylko czy chcemy to mięć kosztem nas samym, kosztem braku szacunku samych do siebie ? Myślę, że to zbyt wysoka cena za szczęście ....

Toksyczne małżeństwo

przez tahela 05 paź 2012, 17:34
PsychoQuest,
czyny niby tak,ale tez mozna sie dac oszukać nim, wazne jest tez zeby ktos nie zmieniał na siłe i akceptował a nie swoje madrosci i swiat chciał nimi zmienic razem z nami, dla mnie akceptacja jest wyznacznikiem rózwniez szacunku i miłosci, oczywiście kultura i zachowanie odpowiednie wobec drugiej osoby śa punktem wyjsciowym na którym sie buduje miłosć
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Toksyczne małżeństwo

przez PsychoQuest 05 paź 2012, 17:47
Tak tak oczywiście masz rację :) dlatego tez myślę, że ciężko jest po takim czymś odbudować już zaufanie i bezpieczeństwo, nawet jak ktoś się faktycznie chce sam dla siebie zmienić, ciężko się żyje w parze z tykającą bombą.

Ja wracałem 5 razy, wierzyłem w zmianę i jej i swoją, teraz wiem że to był błąd, wracając dawałem przyzwolenie na jeszcze więcej... na końcu usłyszałem, że chciałabym wracał bo bała się samotności ... :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Toksyczne małżeństwo

przez tahela 05 paź 2012, 17:53
PsychoQuest, nie tylko jest sie z kims by nie czuc sie samotnym a moze tak naprawde bardzo trudno znaleźc kogoś przy kim naprawdę sie nie czuje samotnym, bo ogólnie znaleźc kogoś to nie jest problem i udawać
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Toksyczne małżeństwo

przez PsychoQuest 05 paź 2012, 18:03
Szczerze mówiąc, przez jakiś czas nie czułem się samotny w tym związku, do momentu kiedy nie zaczęło się ograniczanie, kontrola wszystkiego co się da, i czepianie się o wszystko.
Sam nie wiem po co w to wchodziłem ponownie, trochę pewnie z litości, no i z wiary, że coś się zmieni, znając swoje problemy co w mojej głowie, łatwiej było mi rozumieć skąd u niej takie zachowania.

Toksyczne małżeństwo

przez tahela 05 paź 2012, 18:26
PsychoQuest,
i to jest własnie to jak Ci ktos pasuje to się nie czepiasz za bardzo bo nie masz o co , nie ma kłotni i jest dobrze, na tym to polega

-- 05 paź 2012, 17:26 --

każdy ma wady, ale one tak nie przeszkadzaja jak innym wtedy
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Toksyczne małżeństwo

przez PsychoQuest 05 paź 2012, 19:12
No masz rację, tylko gorzej gdy na początku czegoś nie ma, a pojawiają się pewne zachowania dopiero z czasem.
I nie mówię tu o wadach, bo tak jak mówisz, każdy je ma, gorzej gdy swoje wady chcemy likwidować u innych ... :( taka mała hipokryzja ...

Toksyczne małżeństwo

przez matkapolka 05 paź 2012, 22:43
Dziękuje Wam!!! WSZYSTKIM. DOBRZE ŻE SA LUDZIE WOKÓŁ NAS. CZYM JEST SAMOTNOŚC ? JA JESTEM W MAŁZEŃSTWIE I CO ? JESTEM SAMOTNA, BYŁAM SAMA GDY RODZIŁY SIE DZIECI, BYŁAM SAMA GDY CHOROWAŁAM, BYŁAM SAMA GDY WALCZYŁAM O MAŁZEŃSTWO. BYŁAM SAMA GDY BYŁO ŹLE , ZAWSZE GDY BYŁO MI CIEŻKO, SMUTNO, GDY POTRZEBOWAŁAM POMOCY - BYŁAM SAMA! POMOC DOSTAWAŁAM OD OBCYCH MI OSÓB. TERAZ TEŻ JESTEM SAMA ALE ŻYJE DLA DZIECI. JESTEM SZCZEŚLIWA GDY SYN PRZYJEŻDZA NA WEEKEND DO DOMU " ZE STUDIÓW" JESTEM SZCZESLIWA ZE CÓRKA MNIE POTRZEBUJE. MOJE JA ODESZŁO DALEKO. PRZEPADŁO GDZIEŚ TAM... ALE JA JESTEM SZCZEŚLIWA BO CZUJE SIE POTRZEBNA. ON NIE UCZYNI MNIE BARDZIEJ SZCZEŚLIWĄ. DZIECI TO WIDZA I CZUJA. MOŻE DOCENIĄ MOŻE NIE. ALE JA CZUJE SIE SZCZEŚLIWA DAJĄC PRAWDZIWĄ MIŁOŚC. NIE OCZEKUJE NIC W ZAMIAN.
KIEDY WYCHODZIŁAM ZA MĄŻ CZUŁAM TAKĄ SAMA MIŁOŚC. DAWAŁAM I NIE OCZEKIWAŁAM NIC W ZAMIAN. WIERZYŁAM ZE ON TO DOCENI , ZE MIŁOŚC ZRODZI MIOŁŚĆ.
NO NIESTETY. NIEWAŻNE. CZAS JEST NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM. CZASAMI LUDZIE MUSZA PRZEROBIC WIELE RAZY SWÓJ BŁĄD. CZASAMI LUDZIOM SIE TYLKO WYDAJE ZE COS PRZESZLI, PRZEŻYLI. ALE PRZEŻYĆ - TO ZNACZY WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI-EWALUOWAĆ. TO JUZ NIE JEST TAKIE ŁATWE.

Toksyczne małżeństwo

przez stracony 05 paź 2012, 23:12
żyj dla siebie, niektórzy nie potrafią prawdziwie żyć i osoby będące z nimi zwyczajnie się duszą. Zacznij żyć
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Toksyczne małżeństwo

przez PsychoQuest 06 paź 2012, 00:15
Żyj i pozwól żyć innym, tak mawiał mój katecheta ze szkoły średniej ... :)

Sortuj wg