Jak rozmawiac z dzieckiem ktore jest manipulowany przez ojca

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez AgnesO 16 sie 2012, 21:57
Jestesmy w trakcie rozwodu , testy RDK potwierdzily ze synek jest manipulowany ,czesto nie chce ze mna rozmawiac ,jak rozmawia to z pogarda ,na 11 lat ,czesto Mowi ze ja klamie , jak mam z nim rozmawiac jak postepowac
Ostatnio edytowano 18 sie 2012, 19:59 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

przez Candy14 16 sie 2012, 21:58
Chyba z jego ojcem trzeba porozmawiac i to powaznie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez frytka 16 sie 2012, 22:02
myślę, że na pewno nie mówiąc źle o ojcu. chyba trzeba zacisnąć zęby i poczekać, aż syn uświadomi sobie sam, na własnej skórze, że ktoś nim manipuluje. być może można ewentualnie zasugerować mu tę kwestię, taką ewentualność, zaciekawić go tematem. sama nie wiem. ciekawi mnie ten problem bo na pewno będzie i mnie i mojego dziecka on dotyczył :-| w dodatku Twój syn wchodzi w tzw. trudny wiek. napisz coś więcej n/t
Anioły są wśród Nas

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 17 sie 2012, 22:40
AgnesO, myślę, że najlepsze co możesz zrobić w tej sytuacji, to być dobrą mamą. Czyli po prostu bądź blisko syna, wspieraj go, gdy o to prosi (a także niekiedy gdy nie prosi), pomagaj w jego problemach, ale też angażuj go do pomocy np. w pracach domowych (by czuł się potrzebny, by nabierał wiary we własne możliwości), rozmawiaj z nim (m.in. tłumacząc, że mimo rozwodu nadal będzie miał dwoje rodziców, którzy go kochają).
Jeśli sposobem jego taty na zatrzymanie go przy sobie jest tylko manipulacja, to z czasem syn powinien dostrzec Twoje starania, dbanie o niego.
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg