dlaczego ludzie nie potrafią sie rozstać?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez betty_boo 31 lip 2012, 14:17
a możesz rozwinąć watek: współuzależnieni i wybawiciele?

wybawiciele kogo partnera od czego?

współuzależnieni od czego? nie chodzi mi o relacje gdzie tle jest alkohol, przemoc, itp, tylko na oko takie normalne związki

przez kafka 31 lip 2012, 14:58
czy o lęk przed samotnością? czy to jest toksyczny związek?

myślę że obie te rzeczy są najpopularniejsze
kafka

przez CzlowiekWmasce 02 sie 2012, 00:06
betty_boo napisał(a):a możesz rozwinąć watek: współuzależnieni i wybawiciele?

wybawiciele kogo partnera od czego?

współuzależnieni od czego? nie chodzi mi o relacje gdzie tle jest alkohol, przemoc, itp, tylko na oko takie normalne związki

Związek może być toksyczny nie tylko z powodu alkoholu, przemocy, ale również emocji. Ludzie często są współuzależnieni od swoich emocji i zachowań, które są głęboko zakorzenione na skutek dzieciństwa. Nie trzeba żyć w dysfunkcyjnej rodzinie, aby ktoś zniszczył psychikę ludzką do końca życia.

Ktoś może być współuzależniony od swoich emocji np. zazdrości lub braku zaufania na skutek dzieciństwa, czyli tego co zastało w nas samych zakorzenione od podstaw życia.

Wybawiciel jak sama nazwa mówi chce wybawić partnera swoim kosztem (zdrowia, finansów). Wybawić, można np. partnera z długów kosztem swoich finansów nie biorąc pod uwagę tego, że on może być osobą o zadatkach socjopaty. Osoby takie często poddają się presji swoich emocji(schematów) niż pomyślunku własną głową.

W normalnych związkach ludzie szukają odpowiedzi w samych sobie, a nie ucieczce, obsesjach i tkwieniu w toksycznej sytuacji z partnerem.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg