Powrót do rodziców - Fuck

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez depresyjny86 19 lip 2012, 18:51
Ajajaj - opamiętaj się lepiej...nie masz prawa nikogo obrażać
Oczywiście dla Ciebie najlepiej byloby gdybyś siedział na kasie od rodziców całe życie:).W końcu muszą dzielić się swoim dorobkiem.Otóż odpowiem Ci: nic nie muszą, a dobrego rodzica poznaje się po tym,że potrafi wychować swoje dziecko na samodzielnego,radzącego sobie bez jakiejkolwiek pomocy rodziców czlowieka
:)

przez ajajaj89 19 lip 2012, 19:17
Generalnie z punktu widzenia cynika-nihilsty nikt nic nie musi. Ale generalnie ja nie rozumiem jak można mieć dużo kasy, kochać kogoś, widzieć ze ten nie daje sobie rady i nie dawac kasy mowiac nadal ze się kocha tą drugą osobę... Czy to nie jest w pewnym sensie hipokryzja, gdy rodzice mają dom, jezdza Lexusem, a ichni syn wiaze ledwo koniec z koncem?
Pewnie się zaraz odezwą zwolennicy teorii terapii szokowej dziecka -rzucic go na gleboką wodę i zobaczyc czy nie utonie. Ale moim zdaniem jak tak siebie wyobrazam jako rodzica, ktory kupuje sobie A8 za 400tys zlotych podczas gdy moj syn jezdzi komunikacja miejska? Hmmm - dla mnie to by bylo niemoralne...

Poza tym jak tak generalnie widze - ci rodzice co maja kase to ciagna swoje dzieci i je dofinansowują... Tylko nieliczni egoisci maja kasę i mowia swoim dzieciom, aby same się dorobily...
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 19 lip 2012, 19:20
a dobrego rodzica poznaje się po tym,że potrafi wychować swoje dziecko na samodzielnego,radzącego sobie bez jakiejkolwiek pomocy rodziców czlowieka
czyli mam złych rodziców a Ci którzy chleją i nie dają nic dziecku są dobrzy bo zwykle ich dzieci radzą se w życiu dobrze bo muszą. W mojej rodzinie dalszej właśnie jest taka zależność im ojciec więcej pił i im biedniejsza rodzina była tym dzieci są bardziej zaradne życiowo
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 19 lip 2012, 19:23
carlosbueno napisał(a):
a dobrego rodzica poznaje się po tym,że potrafi wychować swoje dziecko na samodzielnego,radzącego sobie bez jakiejkolwiek pomocy rodziców czlowieka
czyli mam złych rodziców a Ci którzy chleją i nie dają nic dziecku są dobrzy bo zwykle ich dzieci radzą se w życiu dobrze bo muszą. W mojej rodzinie dalszej właśnie jest taka zależność im ojciec więcej pił i im biedniejsza rodzina była tym dzieci są bardziej zaradne życiowo

Ale nie generalizuj carlos, z tego co wiem dzieci pijaków to nie mają klawego zycia uczuciowego.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez depresyjny86 19 lip 2012, 19:24
carlosbueno - zapomniałem dopisać: między innymi po tym*
:)

przez ajajaj89 19 lip 2012, 19:24
TIA - dobry rodzic to taki co wyrzuca z domu dziecko, bo przeciez nie musi je utrzymywac

-- 19 lip 2012, 18:31 --

Poza tym blagam was - nie zyjemy w swiecie gdzie ludzie glownie sie dorabiaja majatkow. Zejdzcie ze Ziemie

Np w Niemczech zbadano bogactwo miejscowej ludnosci i sie okazalo ze wiekszosc rzeczy Niemcy dziedzicza po przodkach i to stanowi lwia czescich majatku

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 19 lip 2012, 19:32
człowiek nerwica napisał(a):carlosbueno - zapomniałem dopisać: między innymi po tym*

wiem o co Ci chodziło ale takie idealne rodziny rzadko się zdarzają. Ja to mam wyrzuty sumienia wobec siebie że mam takich opiekuńczych i kochających rodziców a jestem taki beznadziejny inni mają, mieli dużo gorszych pijaków, awanturników,surowych z wielkimi wymaganiami lub b biednych i niby trudniejszy start niż ja a jednak wyrośli na normalnych ludzi i radzą sobie ze wszystkim.

-- 19 lip 2012, 19:37 --

Np w Niemczech zbadano bogactwo miejscowej ludnosci i sie okazalo ze wiekszosc rzeczy Niemcy dziedzicza po przodkach i to stanowi lwia czescich majatku
No ale w Polsce jest kapitalizm od 20 lat dopiero i większosc ludzi nie ma co dziedziczyć. Moja rodzina jest akurat wyjątkiem inaczej byśmy z głodu zdychali bo u mnie od 12 lat nikt w domu nie pracuje zarobkowo. a jakoś żyjemy ;) .

przez ajajaj89 19 lip 2012, 19:39
No ja mam sasiadow obok - 2 starych, 2 srednich , 2 w moim wieku - nikt nie pracuje , a jakos zyja :bezradny:

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 19 lip 2012, 19:45
ajajaj89 napisał(a):No ja mam sasiadow obok - 2 starych, 2 srednich , 2 w moim wieku - nikt nie pracuje , a jakos zyja :bezradny:

a niektórzy pracują od rana do nocy a nic nie mają świat sprawiedliwy nie jest. Gdyby w Polsce nie było epoki komunizmu to ja bym spał na odziedziczonych milionach i pewnie nie miał tych problemów co mam a tak to taka wegetacja z głodu nie umrę ale też daleko mi nawet do klasy średniej, ale i tak mam lepiej niż 95% społeczeństwa.

przez Candy14 19 lip 2012, 19:57
Tylko nieliczni egoisci maja kasę i mowia swoim dzieciom, aby same się dorobily...

Uswiadomiles mi , ze jestem egoistka. Kurcze a caly czas mialam wyrzuty, ze zbyt chronie moje dziecko i zbyt dlugo pozwalam jej mieszkac i byc na moim utrzymaniu. A tu sie okazuje, ze egoisci to ci, ktorzy pozwalaja dziecku na samodzielnosc a nawet o zgrozo zachecaja do tego :o
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ajajaj89 19 lip 2012, 20:07
No wiesz przez to ze dasz 10 tyś zlotych dziecku nie doprowodzisz jego do regresji do fazy oralnej :bezradny:

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 19 lip 2012, 20:10
Nie widze powodu, zeby dawac. Zawsze pomoge w kryzysowej sytuacji ... ale auto jakos nie jest dla mnie kryzysowa sytuacja. Nie chcialabym tez mieszkac z moim dzieckiem. Lubie kiedy jest ale uwazam, ze powinna miec swoje gniazdo.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ajajaj89 19 lip 2012, 20:11
Al ty to Candy chyba jestes zwolenniczka dystansu pomiedzy ludzmi

-- 19 lip 2012, 19:12 --

Ale gdybym sie wyprowadzil od rodzicow - to jak by to wygladalo... JA bym sie gniezdzil w pokioku w wynajmowanym mieszkaniu a ojciec z matką mieliby do dyspozycji 230 m2 i dzialke do tego

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Adam Smith 19 lip 2012, 20:16
JA bym sie gniezdzil w pokioku w wynajmowanym mieszkaniu

Racja , przecież to spartańskie warunki :roll:

Ale gdybym sie wyprowadzil od rodzicow - to jak by to wygladalo...

Myślę , że gorzej wygląda to , że dorosły facet wciąż z nimi mieszka ;)
Adam Smith

Sortuj wg