problem z nawiązaniem kontaktu

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez miłosz14 09 lip 2012, 23:39
mężczyzna lat 40,
Drodzy forumowicze, chciałbym podzielić się z Wami swoimi odczuciami i zapytać o Wasze doświadczenia i odczucia zwiazane z moimi problemami.
Nie potrafię nawiązać kontaktu z kobietami. Kontaktu wychodzacego poza sferę koleżeńskości, np. jak w pracy. Choć kobiety mi się podobają to nigdy nie współżyłem z kobietą. Zdarza mi się nawiązywać udane kontakty kolezeńskie, ale kiedy kobieta mi się podoba czuję się mało atrakcyjny dla niej. Boję się, że jej się nie spodobam. Wstydzę się też wyznać kobiecie, że nie miałęm stosunku seksualnego.
Ponieważ moim pragnieniem jest stworzenie udanego zwiazku i założenie rodziny to chciałbym zapytać meżczyzn czy mają podobne problemy, a kobiety o ich odczucia wobec takiego meżczyzny jak ja.

przez carlosbueno 09 lip 2012, 23:47
ja mam podobne problemy a dużo młodszy od Ciebie nie jestem, problemy znikają po większej dawce alkoholu ale wtedy mam problemy z natarczywością moją i w sumie skutek taki jak u ciebie. To że nie współżyłeś na pewno utrudnia nawiązanie bliższych relacji kobiety Ci pewnie mówić będą że to nie szkodzi ale dla faceta w określonym wieku to krępujące, wstydliwe i uwłaczające pod pewnym względem.
Największy Forumowy Maruda

przez LucP84 09 lip 2012, 23:52
Mi też nawiązywanie kontaktów źle idzie. Właściwie tylko przez net próbuję, wydaje mi się że tak jest łatwiej.
LucP84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 10 lip 2012, 17:09
Witaj na forum miłosz14 :D

Zastanawiałeś się dlaczego czujesz się mało atrakcyjny wobec kobiet, które Ci się podobają? Skąd się wzięło u Ciebie tak destrukcyjne myślenie? Poszukujesz przyczyn i walczysz z tym na terapii?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez stracony 10 lip 2012, 23:52
Ej, Miłosz nie jest tak źle. Jeśli nawiązujesz kontakty koleżeńskie to tylko krok do czegoś więcej. Dowiedz się czy koleżanka jest sama czy z kims i jeśli jest wolna to uderzaj. Spacer, piwo, kino... to początki. No a potem nie mów, że jest pierwsza, swoje braki w "obyciu" zawsze możesz zrzucić na niewielkie doświadczenie czy długa przerwę
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Sortuj wg