Jak nawiązać kontakt z bratem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Kuba 1994 03 lip 2012, 14:53
Witam. Mam przyrodniego brata, którego nie znam, mamy wspólnego ojca. Niedawno znalazłem go na facebooku. Nie wiem nawet czy wie o moim istnieniu. Jak nawiązać z nim kontakt? Co mam mu napisać? Cześć jestem twoim bratem? A może lepiej nic nie pisać. Doradźcie mi coś bo już sam nie wiem co mam zrobić.

przez kafka 03 lip 2012, 14:55
Cześć jestem twoim bratem?

brzmi nieźle jak na początek:)
kafka

przez ekspert_abcZdrowie 03 lip 2012, 15:04
Kuba 1994, jeżeli zależy Ci na poznaniu przyrodniego brata, a Twoi rodzice (ojciec, matka, jak i mama Twojego brata) nie mają nic przeciwko Waszej znajomości, to nie widzę przeszkód, byście się ze sobą poznali. Może nawet taki kontakt wirtualny (przez FB) na początek będzie dobrym pomysłem, by "przełamać pierwsze lody".

Zachęcam Cię, byś zajrzał pod linki:

http://parenting.pl/portal/rodzenstwo-przyrodnie
http://parenting.pl/portal/przyrodni-brat

Pozdrawiam!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kuba 1994 08 lip 2012, 05:36
człowiek nerwica, a dlaczego go tak nie znosisz? :evil:

przez Candy14 08 lip 2012, 10:59
człowiek nerwica, :shock: a co Ci zrobil ten biedak? Ludzie sie rozstaja i zakladaja nowe rodziny
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez derLogan 08 lip 2012, 13:44
@ekspert_abcZdrowie

A co ma do tego rodzina...? To nie "średniowiecze". Rodzina w tym przypadku może najwyżej "wspomóc" moim zdaniem.

@Kuba1994

Skoro macie wspólnego ojca, to niech robi za pośrednika.
derLogan

przez ekspert_abcZdrowie 09 lip 2012, 23:30
derLogan napisał(a):@ekspert_abcZdrowie

A co ma do tego rodzina...? To nie "średniowiecze". Rodzina w tym przypadku może najwyżej "wspomóc" moim zdaniem.

@Kuba1994

Skoro macie wspólnego ojca, to niech robi za pośrednika.

derLogan, jasne, że nie "średniowiecze". Jeżeli jednak forumowicz o pseudonimie Kuba 1994 jest niepełnoletni, to zdanie rodziców ma bardzo duże znaczenie. Poza tym, jakość relacji między przyrodnim rodzeństwem przede wszystkim zależy od dorosłych. Jeżeli dorośli się kłócą między sobą, bardzo często ten konflikt jest przedłużany na relacje między dziećmi. To dorośli tak naprawdę modelują kontakty przyrodniego rodzeństwa i wpływają na fakt, czy ich relacje będą przyjacielskie, czy przeciwnie – pełne nienawiści, złości, gniewu i rywalizacji. Przyrodnie rodzeństwo to niewątpliwie "gratka" dla jedynaków, którzy zawsze marzyli o siostrze bądź bracie. Jeśli przyrodnie rodzeństwo dzieli mała różnica wieku, to tym bardziej warto zadbać o taki kontakt - dzieci mają wówczas wspólne problemy, chociażby z racji wieku rozwojowego, być może wspólne zainteresowania czy pasje. Warto się jednak zastanowić, czy zaznajamiać ze sobą przyrodnie rodzeństwo w takich sytuacjach, gdy biologiczni rodzice są skrajnie zwaśnieni, gdy żona eksmęża albo nowy mąż eksżony przeciwstawiają się takim spotkaniom albo są wrogo nastawieni do naszego potomka albo środowisko, w jakim obraca się były partner/partnerka nie jest odpowiednim miejscem dla naszego dziecka, czy np. nadużywa się tam alkoholu albo stosuje przemoc. Rodzice mogą wspomagać, pośredniczyć w relacjach między przyrodnim rodzeństwem i świetnie oczywiście, gdy tak się dzieje. Czasami jednak są to tylko pobożne życzenia, bo rodzice zachowują się gorzej niż niejedno dziecko i nie mogą się między sobą dogadać, podczas gdy "maluchy" mogą się do siebie garnąć.
Psycholog

przez derLogan 10 lip 2012, 01:34
@ekspert_abcZdrowie

Dobrze, okay, ale tego co "dorośli" rozpieprzyli niech nie ruszają, bo mogą pogorszyć.
derLogan

Sortuj wg