trudne zwiazki

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

trudne zwiazki

przez depresyjny86 04 lip 2012, 21:43
Dlaczego ludzie muszą mieć wymagania wobec siebie i innych......Dlaczego nie możemy ot tak,po prostu wchodzić w związki bezwarunkowo(miłość warunkowa - to nie miłość)
:)

trudne zwiazki

przez Gods Top 10 04 lip 2012, 22:02
człowieku nerwico, miłością bezwarunkową obdarzani jesteśmy jedynie przez matki w okresie dzieciństwa (przynajmniej w teorii). 'Kolejne rodzaje miłości' są już warunkowymi.
Mimo wszystko 'warunkowość miłości' może przyczynić się do naszego rozwoju (i z tego punktu widzenia jest korzystna)... o ile stawiane warunki są realne i możliwe do spełnienia. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

trudne zwiazki

przez depresyjny86 05 lip 2012, 02:13
o ile stawiane warunki są realne i możliwe do spełnienia.

Otóż to.Boje się,że nie jestem w stanie sprostać żadnym warunkom...właściwie,ja to wiem,że nie jestem w stanie.A najgorsze,że mam konflikt wewnętrzny: jedna część mnie chce dokonać zmian w swoim życiu,druga część mnie chce żeby bylo coraz gorzej...
Inaczej: na poziomie świadomości wiem,co i jak mogę zrobić by coś zmienić,a jednak tego nie potrafię dokonać,stoję w miejscu ze wszystkim,bo boje się zmian i tego co mogłoby wraz z nimi nadejść.

Kurcze sorry za OT...Nie odpisujcie tutaj...jak chcecie(do niczego nie zmuszam ;) ) to na PW.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

trudne zwiazki

przez tahela 05 lip 2012, 03:47
Gods Top 10,
wiesz człowiek to jednak nie przedmiot ma uczucia i trzeba o tym pamiętać , ale ja jestem dziwna, wiem
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

trudne zwiazki

przez depresyjny86 09 lip 2012, 02:49
Tak to prawda, Człowiek ma uczucia :mrgreen: ;)

trudne zwiazki

przez kafka 09 lip 2012, 09:45
Dlaczego ludzie muszą mieć wymagania wobec siebie i innych......Dlaczego nie możemy ot tak,po prostu wchodzić w związki bezwarunkowo(miłość warunkowa - to nie miłość)

rozumiem, ze chciałbys budować relacje rodzic-dziecko?
Bo takie są bezwarunkowe.
kafka

trudne zwiazki

przez depresyjny86 15 lip 2012, 18:26
Nie rodzic-dziecko tylko mężczyzna-kobieta.

-- N lip 15, 2012 8:23 pm --

A to,że miłość matki do dziecka to jest bezwarunkowa....no owszem tak jest.Ale chodzi mi o to,że w relacjach mężczyzna - kobieta (lub na odwrót) niestety musi liczyć się wygląd,charakter i te inne...Co to za miłość,która np. nie obejmuje niepełnosprawnych,brzydkich,slabych z charakteru,upośledzonych umysłowo ?.....W dupie mam takie uczucia które obejmują tylko niektórych ludzi...Miłość powinna być,dla wszystkich,a nie tylko dla przystojnych,bogatych,zdrowych facetów czy pięknych,młodych,zdrowych kobiet.

trudne zwiazki

przez Bonus 23 lip 2012, 20:23
Ja w związku jeszcze nie byłem z żadną dziewczyną, bo mi związki się nie udawały. Oczywiśćie znałem koleżanki, nawiązywałem wiele kontaktów z kobietami i zawsze kończyło się na samym kontakcie. Znałem taką koleżankę parę lat temu, która do mnie przyjeżdżała z Podkarpacia kilka razy, ale ta znajomość się skończyła po dwóch latach i to ona ją zerwała. Ja byłem pewien, że jest mi bliska, bo sama tak o sobie mówiła i myślałem, że będzie z tego związek...niestety, ona nie chciała związku ze mną, ponieważ jej to by nie odpowiadało, ale obiecywała mi przyjaźń, stały kontakt telefoniczny, a skończyło się na samych jej słowach. Ja podejrzewałem, że ona z kimś już była, tylko ten ktoś wyjechał za granicę do pracy, a ona była w domu sama i brakowało jej bliskośći na chwilę, więc rozmawiała ze mną. Trochę mi pomogła, wspierała mnie, ale to wszystko było na chwilę, bo któregoś dnia przestała się odzywać i tyle...Wtedy czułem się fatalnie, trochę cierpiałem po tym wszystkim, bo jednak to było przywiązanie w ciągu tych dwóch lat, tylko moim błędem było to, że ja za bardzo się zaangażowałem w tą znajomość, za bardzo się przywiązałem do niej, a ona mnie przed tym ostrzegała...dla niej to była tylko chwilowa znajomość, nic nie znacząca, a dla mnie coś bardziej głębszego, no ale to było moim błędem i ja też trochę cierpiałem z własnej winy.

-- 23 lip 2012, 19:31 --

To prawda, w tych czasach na miłość mogą liczyć tylko ludzie piękni, z dużymi pieniędzmi, z wygodnym życiem, natomiast ludzie biedni, chorzy, samotni mogą tylko marzyć o miłośći, przyjaźńi. Nikt nie zwraca uwagi na ludzi gorszych, bo dla innych tacy ludzie nie mają nic i nic nie mogą i to jest wielki problem naszego życia. Zawsze cierpią gorsi, a jeszcze się ich gnębi, dobija, najlepiej, żeby nie było ich w społeczeństwie, ponieważ przeszkadzają tym "lepszym" ludziom i takie przykłady widzimy. To jest bardzo przykre dla takich ludzi i trudne dla nich, ale muszą z tym żyć.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Sortuj wg