Jak to jest być kochanym?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 15 mar 2014, 15:39
mark123, nie sadze... jestes przeciez wyjatkowy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez nieboszczyk 15 mar 2014, 15:51
to pytanie tylko do kotków perskich.odpowiedzą jest przerazliwe mruczenie i wyraz ryjka przypominający kopertę
Ostatnio edytowano 15 mar 2014, 15:52 przez nieboszczyk, łącznie edytowano 1 raz
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez mark123 15 mar 2014, 15:52
Candy14 napisał(a):mark123, nie sadze... jestes przeciez wyjatkowy

Moim zdaniem bycie wyjątkowym raczej dotyczy tylko pozytywnych osób. Do mnie pasuje określenie nietypowy, dziwny.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 15 mar 2014, 16:33
Czujesz spokój, wsparcie, a także masz pewność, że jeśli nawet coś cię dotknie, jesteś pewna/y, iż "autor nie to miał na myśli" /czytaj, nie chciał Cię zranić/...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez agusiaww 16 mar 2014, 13:42
Rozowo nie jest, to nie bajka :) Bycie kochanym nie oznacza zycia w scenariuszowym wyidealizowanym harlekinie. Niemniej jednym zdaniem mozna okreslic: kochanie to jakby otualaly Cie puchate skrzydla, jest cieplo, bezpiecznie, unosisz sie w chmurach :angel: :105:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez siostrawiatru 16 mar 2014, 14:53
Mnie nigdy nikt nie kochał. Za to uczucie obojętności i pogardy znam bardzo dobrze. Przez to ja też nie umiem kochać. Przeraża mnie ten chłód wewnętrzny. Jak widzę na ulicy czy w tv zakochane pary tulące się do siebie to szlag mnie trafia.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Arhol 16 mar 2014, 15:01
Miłość ma raczej zbyt wiele postaci,by jednoznacznie to określić,chodzi o miłość partnerską,rodzicielską,przyjacielską ? O jaki rodzaj relacji chodzi D: ?
Często też dla dobra człowieka,rani się go teoretycznie i dopiero później z czasem wychodzą intencje.
Takie to zbyt poyebane jest imho.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez mark123 16 mar 2014, 15:58
Ja byłem kochany (matka i babcia okazywali mi to, co jest uznawane jako okazywanie miłości), natomiast sam ich nie kochałem. Mój układ limbiczny nigdy nie potrafił identyfikować czegoś takiego jak miłość. Jakieś dwa lata temu mniej więcej poznałem od strony teoretycznej, czym jest miłość, ale od strony emocjonalnej to dla mnie nieznane uczucie.

Jak widzę na ulicy czy w tv zakochane pary tulące się do siebie to szlag mnie trafia.

Ja gdy widzę w realu osoby przytulające się do siebie, to czuję zażenowanie i gniew, że to co robią jest idiotyczne i mam ochotę im tego zakazać. Natomiast w świecie fantazji akceptuję przytulanie, czasem lubię fantazjować w myślach, że przytulam kogoś, albo rzadziej, że ktoś mnie przytula.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez jasaw 16 mar 2014, 16:20
siostrawiatru, dobrze byłoby gdybyś na początek choć polubiła siebie, mimo to wszystko...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez wysłowiona 17 mar 2014, 19:23
To świetne uczucie. W moim życiu miłość to zawsze była jedna rzecz, której byłam absolutnie pewna. Coś jak poczucie oddania swojej pracy czy pasja u innych ludzi. To poczucie pewności najbardziej lubię. Ale ogólnie jak już większość zwróciła uwagę miłość wiąże się z wieloma nieprzyjemnościami. Jest nietrwała, dla większości ludzi to wieczna zazdrość, poczucie niepewności, czy druga osoba kocha nas tak mocno jak my ją. Często właśnie ranienie się nawzajem. Poza tym sprawia, że jesteś trochę bardziej podatny na opinię drugiej osoby, uzależniasz się od niej. Jeśli trafi Ci się ktoś absolutnie szczery, otwarty, wyrozumiały i kochający, jest ok. Ale w innym przypadku jest wiele uczuć w życiu, które są cudowne, dają o wiele większą stabilizację i są bardziej trwałe.

przez Dusiorek 17 mar 2014, 23:30
Wszystko nabrało koloru i sensu. Kiedy obejmujemy się wzajemnie i czuję to cieplo, bliskość, akceptację czuję się spełniona i szczęśliwa ;)
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Sortuj wg