MAŁŻEŃSTWO ,,Z ROZSĄDKU'' MA RACJĘ BYTU?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez kafka 28 cze 2012, 14:39
dominika92 napisał(a):kafka, nie. Ale chłopak mnie nie utrzymuje.

A kto?
kafka

przez dogomaniaczka 28 cze 2012, 14:39
Na studiach czasami są więksi debile niż wśród ludzi bez studiów. :roll: :roll: Wolę człowieka inteligentnego i dobrego bez studiów niż głupiego dupka z papierkiem...

-- 28 cze 2012, 14:40 --

kafka, rodzice. Jak tylko będę w stanie to idę do pracy.

przez Badziak 28 cze 2012, 14:41
W zawodówce też znajdziesz przygłupów. Po prostu tacy ludzie zdarzają się wszędzie. ;)
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dogomaniaczka 28 cze 2012, 14:42
Badziak, no właśnie..wszędzie, dlatego dla mnie nie ważne jest czy człowiek ma papier czy nie ale co sobą reprezentuje..

przez kafka 28 cze 2012, 14:44
W każdym razie w związkach są różne układy.
Niektórzy np preferują tradycyjny model rodziny , facet zarabia, kobieta zajmuje się domem, gotowaniem , dziećmi.
kafka

przez Candy14 28 cze 2012, 17:18
Jeśli mam wykształcenie wyższe to tego samego oczekuję od partnera.

Ja niekoniecznie :) Oczekuje raczej porozumienia, madrosci zyciowej, empatii. Zbyt wielu dupkow znam po wyzszych studiach
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Sola 28 cze 2012, 18:43
Dominika 92

Mnie również nikt nie utrzymuje. Jestem tłumaczem i zarabiam całkiem nieźle, więc ta teoria nie wyszła ode mnie.
Razem znajdziemy drogę, której Ty szukasz.

przez carlosbueno 28 cze 2012, 19:33
Badziak napisał(a):
nowy_franek napisał(a):Z tym zawodowym wykształceniem to przegięłaś, to akurat jest plus dziś, oczywiscie zależy jaki zawód, ale lepsze to niż studia.

W życiu nie związałabym się z kimś po zawodówce... :shock: Tylko studia inżynieryjne, ekonomiczne, medyczne itp.

w życiu nie związałbym się z kobietą która ma takie podejście. Moi kuzyni po zawodówce, technikum w wieku 30 lat mają własne wille, auta dzieci a Ci po studiach często nic. Oczywiście pieniądze to nie wszystko ale ukończenie prestiżowych studiów( ekonomia to żaden prestiż)nie gwarantują one inteligencji, ogłady, dobrego wychowania a często ludzie po nich mają tendencje do wywyższania się.
Największy Forumowy Maruda

przez Sola 28 cze 2012, 20:37
Carlosbueno Jestem za Badziakiem

Twoi kuzyni po zawodówce mają wille? Pewnie dlatego, że pracują jak woły poza granicami Polski 24/7 lub zajmują się nieczystym interesem, nie widzę raczej innej możliwości. Ci po studiach mają czasem może i nic w sensie materialnym, (wszystko zależy od kierunku), ale mają w głowie i na papierze, czego nikt im nie zabierze. Dziś ,,złote rączki'' nie są w ogóle uwzględniane przy rekrutacji, jeśli nie mają na swoje umiejętności ,,papierków'', taka jest prawda. Ludzie po studiach raczej mają tendencje do bronienia swojej osoby, ponieważ wiedzą, że dla pracodawców mgr jest kimś, a ktoś po zawodówce to ,,ktoś''taki zwyczajny ,,ktoś'' . Ludzie wykształceni mają prawo bronić swojej osoby, to nie jest wywyższanie się, a jedynie pokazanie, że są czegoś warci, w końcu nie po to się człowiek męczy przez 5 a czasem i dłużej lat, by ktoś nim pomiatał.

przez Candy14 28 cze 2012, 20:40
Ci po studiach mają czasem może i nic w sensie materialnym, (wszystko zależy od kierunku), ale mają w głowie i na papierze

sporo pewnie tylko na papierze.... studia na pewno rozwijaja ale z kaczki orla nie zrobia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Sola 28 cze 2012, 20:41
Skoro ludzie wykształceni mają tylko na papierze, to co powiedzieć o niewykształconych???? Candy14

przez Badziak 28 cze 2012, 20:49
To może uściślę - wymagam od partnera inteligencji, ogłady, dobroci, wysokiej kultury osobistej ORAZ (nie LUB) ukończenia studiów wyższych (tak, właśnie, posiadania tego papierka :roll: ). I naprawdę wolałabym, żeby mój przyszły mąż zarabiał średnią krajową jako lekarz czy ekonomista, aniżeli był dekarzem/kafelkarzem/blacharzem z willą i szybkim samochodem.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez carlosbueno 28 cze 2012, 20:50
co do kuzynów z willami to kilku pracowało za granicą a kliku dorobiło się w Polsce a swoje domy wybudowali własnymi rękoma i rodziny i nie maja nic wspólnego z nieczystym interesem są policjantami, strażakami, złotymi rączkami(ale z papierami) tak pogardzanymi przez Ciebie. Według mnie taka złota rączka która ma jescze papiery na to dużo łatwiej się dorobi niż ktoś po studiach, takich osób jest dziś dużo mniej niż absolwentów z tytułami których zdobycie nie jest specjalnie trudne.
Dla większości pracodawców liczy się co umiesz, jak pracujesz a nie jaki masz tytuł to nie lata 80-te kiedy wyższe wykształcenie było elitarne i zwracano się do tych ludzi panie magistrze.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 28 cze 2012, 20:51
Sola, to, ze papierek wyzszej uczelni niekoniecznie czyni ich madrzejszymi a juz na pewno nie daje gwarancji, ze bedzie dobrym mezem, ojcem i zapewni rodzinie byt.

Sortuj wg