Problem z mężem ataki paniki

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez vindex31 30 maja 2012, 18:58
Witam wszystkich serdecznie!! Jestem tutaj nowa, a zarejstrowałam sie tutaj, bo mam wielki problem. dzisiaj miałam atak paniki po kłótni z moim mężem, dobrze, że byłam blisko domu no nie wiem jakby sie to skonczylo a bylam jeszcze z trzyletnia córką.
Jestem z mężem 6 lat i mam rozpoznananą nerwicę, którą nabawiłam się przy mężu. Sens w tym, że mój mąż, wykańcza mnie psychicznie. Nie jest żadnym tyranem, ale praca dla niego jest najważniejsza co mnie bardzo boli.
Miałam już dwa ataki paniki (pech chciał, że jeden był u moich rodziców) z pierwszego nic nie pamietam, krzyczałam, płakałam, rzucałam sie na łóżku, tyle wiem od rodziców, drugi był w domu przy moim mężu, a trzeci dzisiaj. Nie mogłam złapac oddechu, dusiłam sie, serce mi waliło, 7 poty miałam, suchość w buzi. Nie daję sobie już z tym rady,nie spie w nocy, budzę się o 3 i ogladam tv bądź siedze przy komputerze. Zastanawiam sie czy nie najlepiej by bylo gdybym sie rozwiodła.Jedno jest pewne psychicznie bym odpoczęła od wszystkiego. Jak dla mężczyzny, który ma żonę, córkę, dom mogą być obcy bliżsi niż rodzina? ja muszę sie o wszystko prosić w domu, błagac by coś zrobił. Przez to wszystko mam dosyc i nerwowo juz nie wytrzymuje. Nie słucha mnie, muszę sie prosic by ze mna porozmawial, a jak wraca z pracy to woli grac badź spać. mam juz dosyc!!!
Ostatnio edytowano 30 maja 2012, 19:05 przez Artemizja, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmieniono dział

przez *Monika* 30 maja 2012, 20:02
vindex31, Witaj!
Wydaje mi się, że w ogóle nie rozmawiacie ze sobą, że poziom Waszej komunikacji budzi zastrzeżenia.
Mąż pracuje, a po pracy chce odpocząć, jednak w swoim towarzystwie, a Ty zajmujesz się domem i wychowaniem dziecka, jest to też praca i chciałabyś, żeby Cię wyręczył jak wróci z pracy, pomógł, zajął się dzieckiem, porozmawiał z Tobą.
Wcale się nie dziwię, że jesteś zła.
Rozwód nie jest rozwiązaniem.
Poznasz innego i też się rozwiedziesz, jeśli coś będzie nie tak?
Tak nie wygląda rozwiązywanie problemów.
Porozmawiaj z nim szczerze co czujesz. Może terapia małżeńska?
Obrazek
Główny Moderator

przez Pasman 30 maja 2012, 20:31
Mąż to nie niewolnik i nie musi spełniać rozkazów. Co pewnie zauważyłaś.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ekspert_abcZdrowie 04 cze 2012, 21:48
vindex31, zgadzam się z *Moniką*. Rozwód i rozstanie z mężem niekoniecznie musi być rozwiązaniem Twoich problemów. Po pierwsze, jeśli cierpisz na zaburzenia lękowe i ataki paniki, potrzebujesz leczenia terapeutycznego i farmakoterapii. Po drugie, między Tobą a mężem zawodzi komunikacja, nad którą przydałoby się popracować. Ty i Twój mąż najprawdopodobniej rozmijacie się w wizji własnego małżeństwa, dlatego warto rozważyć opcję wspólnej terapii. Więcej o atakach paniki i o tym, jak rozmawiać w związku bez oskarżycielskiego tonu, możesz przeczytać tutaj:

http://portal.abczdrowie.pl/porozumienie-bez-przemocy
http://portal.abczdrowie.pl/atak-paniki
http://portal.abczdrowie.pl/napad-leku
Psycholog

Sortuj wg