Wątek dla tych co mają problem z odnalezieniem miłości

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez bittersweet 06 maja 2012, 16:01
Nie przemawia do mnie pomysł, ze lepiej mieć z toksycznymi rodzicami dom na spółkę niż dwa osobne mieszkania. Ale nie moja brocha.

Wiem, ze kiedyś byłam w podobnej sytuacji, tzn mój narzeczony miał dom do spółki z matką. Tysiące argumentów, czemu lepiej mieszkać razem w domu /np. : my możemy być na górze, ona na parterze, w domu jest garaż, ogród, itp/ niż wyprowadzic sie do mieszkania /no przecież on nie zostawi starej matki samej w domu.... /. Skończyło sie tak, że ja spakowałam manatki a on został w domu z matką, której zreszta nie cierpiał.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez ajajaj89 06 maja 2012, 16:08
Nie no wiesz -rodzice są dom i basta... Ja nie mam nic do powiedzenia. Ichnia kasa - ichnie zyczenia sa spelniane.

Cudak , i co -to byl miedzy wami koniec?
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez CzlowiekWmasce 06 maja 2012, 17:00
Toksyczni rodzice bardzo wyniszczają i wpływają na relacje po między otoczeniem, a osobą poszkodowaną. Powinieneś postawić sobie cel w życiu, który mógłby wyzwolić Ciebie od toksycznych rodziców oraz spowoduje to, że będziesz stał twardo na gruncie. Mieszkałem z toksycznym rodzeństwem oraz matką. Całe szczęście los tak chciał, że w wieku 17 lat dostałem mieszkanie gdzie mogłem odciąć się od nich! Uspokoiłem się i myślałem, że wszystko będzie dobrze w życiu, ale zdarzenia, które mi się przytrafiły i system granic jaki wyniosłem z domu psuł moje spojrzenie na świat oraz relację pomiędzy ludźmi. Musisz się w życiu przygotować na to, że warunki w jakich dorastałeś będą wpływały na relacje z partnerem, przyjaciółmi, w pracy itd. Więc bierz pod uwagę, że idąc dalej w głąb i siedząc w rodzinie toksycznej narażasz się na dalsze pogłębianie dysfunkcji jakie mogą Ciebie dotyczyć.
Mam ciało i głowę, a więc robię z tego pożytek.
http://incognitowita.blogspot.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ajajaj89 06 maja 2012, 17:13
Aż mnie strach ogarnia jak pomysle sobie, ze odkryja to ze biorę SSRI. Normalnie Bog go wie co bedzie sie dzialo. Plus taki, że będąc wspołwlascicielem domu , nie moge byc wygnany przez rodziców.

-- 06 maja 2012, 16:23 --

NO ale ogólem wszyscy moi znajomi uciekaja od rodzicow. Na to wygląda ze kazdy ma wkurwiajacych rodzicow.

Moi rodzice os wiekow mieszkali w mieszkaniu 120 m2. Sprzedali go i mieli do wyboru dwie opcje : kupic 2 50m2 mieszkania lub dom. W 50m2 mieszkaniu nie chca sie gniezdzic, wiec pozostal dom 200 m2.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 06 maja 2012, 17:30
No gdybym mial narzeczona to sprawa bylaby prosta - odrazu bym sie wypowadzil i tyle, ale jestem sam.

ale dokad bys sie wyprowadzil gdzie nie mozesz wyprowadzic sie sam?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez bittersweet 06 maja 2012, 17:30
ajajaj89,

jasne, nie możesz być wyrzucony z domu, możesz być tylko przez nich dręczony.... masakra w co sie pakujesz. Ja wolałabym mieszkac na wycieraczce niz ze starymi.

A jesli chodzi o Twoje pytanie : oczywiście, że to był między nami koniec. Za dużo krwi juz sie wtedy napsuło.
Przestrzegam przed mieszkaniem z teściami lub rodzicami, wtedy nie tylko musisz sie dopasować do partnerki, ale jeszcze i do innych osób. Jesli w dodatku środowisko rodzinne jest toksyczne , jak np. Twoja rodzina, czy moja, to sie robi jatka.

przez ajajaj89 06 maja 2012, 17:35
Candy14 napisał(a):
No gdybym mial narzeczona to sprawa bylaby prosta - odrazu bym sie wypowadzil i tyle, ale jestem sam.

ale dokad bys sie wyprowadzil gdzie nie mozesz wyprowadzic sie sam?

Kawalerka - wynajem 1000 zeta + rachunki. Moje stazowe wynosi 1800 zeta. Gdybym mial partnerkę to obydwoje bysmy placili i sytuacja bylaby lepsza.

Ale tak czytajac i patrzac na ludzi to zaczyna mi sie wydawac, ze wiekszosc rodzicow są tokscyczni. Większość partnerów jest problematyczna. Większość dzieci jest chamskich. Nic - tylko wyjechać na Syberię i mieć wszystich w d****

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Candy14 06 maja 2012, 17:39
Ale tak czytajac i patrzac na ludzi to zaczyna mi sie wydawac, ze wiekszosc rodzicow są tokscyczni. Większość partnerów jest problematyczna. Większość dzieci jest chamskich.

Co do rodzicow sie nzgadzam..co do reszty niekoniecznie... szczegolnie jezeli chodzi o dzieci.

Kawalerka - wynajem 1000 zeta + rachunki. Moje stazowe wynosi 1800 zeta. Gdybym mial partnerkę to obydwoje bysmy placili i sytuacja bylaby lepsza.

ale utrzymacv musialyby sie tez dwie osoby.:) To chyba jednak nie jest takie proste
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez ajajaj89 06 maja 2012, 17:46
No + to, ze mieszkając caly rok sam zastanawiam sie czy taki stan rzeczy jest normalny.\\

Caly weekedn sam ze soba w mieszkaniu nad książkami. Z nikim nie zamienić słowa. Spotykać ludzi na zajęciach a pozniej wracac do pustego domu. A najgorsze te weekendy. Nikoby nie byc potrzebnym Czy to jest OK?

-- 06 maja 2012, 19:51 --

No dobra - no sprobuje z nimi pomieszkac jak nie wypali to sie wynoszę.

Co lepiej - dać im szanse w nowych warunkach, czy odrazu skasować szance na wspolne zycie?

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez bittersweet 06 maja 2012, 22:02
ajajaj89,
dla mnie dorosły, samodzielny facet nie mieszka razem z rodzicami, szczególnie toksycznymi. Poznasz jakąś laskę i co, zaprosisz ją na noc do domu rodziców ? To jaskrawy przykład ;) , ale mieszkanie samodzielne da Ci dużo więcej swobody i luzu.
Poza tym wspólne zycie chyba powinienes planowac z osobą płci przeciwnej a nie rodzicami.

przez chory 07 maja 2012, 01:54
Nikogo odpowiedniego jeszcze nie poznałem ;/
powiedz TAK transplantologii, ja powiedziałem.
zbanowany

przez depresyjny86 07 maja 2012, 02:30
Candy a co Ci tak rodzice przeszkadzają?Rozumiem,ze w tv uslyszalas o tym,ze tak jest be i na tej podstawie tak Ci przeszkadzaja?.Dorosly samodzielny facet zyje wbrew trendom,sam decyduje o tym gdzie chce mieszkac i z kim,i nie ulega presji wywieranej w roznych sprawach przez media kobiece.
:)

przez tahela 07 maja 2012, 02:47
człowiek nerwica,
darek masz racje i tyle, w sumie uwaząm ,ze masz bardzo dojrzałe podejscie do zycia i madre pomimo twoich pewnych zachamowan, zebys sie jeszcze jakos z tego wyzwolił kurde
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez depresyjny86 07 maja 2012, 02:53
eee dziekuje Tahela:) to mile co napisalas:)
:)

Sortuj wg