Jak współżyć z osobą chwiejną emocjonalnie, wybuchającą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez jarko123 28 kwi 2012, 18:58
Witam. Mieszkam od pół roku z dziewczyną. wszystko układało się dobrze, lecz z biegiem czasu zaczęła zachowywać się agresywnie.
z byle powodu obraża się, zaczyna być złośliwa, sarkastyczna, niedostępna. klapki na oczach. natychmiast dochodza do tego wybuchy agresji, obrażania, wyzwisk, przeklinania i... rękoczyny.
Jest jakby w amoku. oczy zamglone, nic nie dociera. wszystkie prośby, tłumaczenia obalane są kolejnymi obelgami, odwracaniem kota ogonem.
tragedia.
takie wybuchy agresji są o mało ważne rzeczy, jak to jak piję wodę, za szybko jem itp.
nie wiem co robić. sam już jestem znerwicowany, chcę wszystko załagodzić, chodzę za nią i błagam aby się uspokoiła, a ona w tym amoku wojuje.
jedyne co na nią działa, to gdy ubieram się i mówie, że wychodzę. prosi mnie abym zostal, przykula się, a później znowu na nowo to samo.
Sama wszystko wie najlepiej, robi najlepiej, ja robię wszystko źle.

-- 28 kwi 2012, 21:06 --

s :D

-- 28 kwi 2012, 21:08 --

przez *Monika* 01 maja 2012, 11:55
jarko123, Witaj!

Toksyczny związek, na pierwszy rzut oka.
Ja zaproponowałabym jej terapię.
Myślę ,że Twoja dziewczyna obojętnie z jakim by nie była partnerem-wszystkich traktowałaby jednakowo. Ma problemy ze swoimi emocjami. Przyczyny mogą być różne. Nie ma co dochodzić i dywagować. Od tego jest specjalista. Może nakłoń ją do wizyty u specjalisty. Sama nie będzie w stanie popracować nad sobą.
Trzymaj się.
Obrazek
Główny Moderator

przez jarko123 02 maja 2012, 10:40
Dzięki, ale nie wiesz jaka awantura była , gdy spostrzegła że piszę na tym forum.
wg. niej ona jest OK.
Obecnie jest chora (przeziębienie).
na choćby hasło " chodźmy do laryngologa" jest:
(Cytuję więc przepraszam za wulgaryzmy)

/cenzura/!
ja mam dość. czy ty się nie zamkniesz w końcu?
Odpierdol się.
Czy musisz mnie wkurwiać od rana?
Nie mogę Cię słuchać. temat zakonczony!
Dziękuję. już mnie wkurwiłeś. kolejny /cenzura/ pojebany dzień. To JA się chulowo czuję, a ty jeszcze musisz mi dopierdalać.

Koniec cytatu.
Oczywiście jak mnie coś dolega to wierci dziurę w brzuchu.

Próbowałem mówić, że mnie rani, że mi przykro z tego jak się do mnie odnosi, ale słyszę tylko :

Robisz ze mnie czarownicę. jż jeden taki próbował ze mnie robić czarownicę i źle się to dla niego skonczyło, więc uważaj!
poza tym spójrz na mnie! Ja wyjdę na ulicę to na 10 facetów 9 chętnie ze mną pójdzie i chętnie się z Tobą zamieni.

ogólnie jest bardzo inteligentna i cwana. w każdej sytuacji ( nawet gdy próbuję cytować ją sprzed paru dni) potrafi odwrócić kota ogonem i zawsze ja oberwę.
Byle słowo z mojej strony i jest "/cenzura/! z tobą się nie da! straciłam apetyt" rzuca talerzem i wychodzi.
kopie meble, tłucze naczynia, mnie, wrzeszczy na cały blok.
Jezu!!! Ja ją kocham nad życie i mój problem to to, że pozwalam sobie na to wszystko.
Ona nigdy nie zgodzi się na terapię.
Jestem w kropce i podle się czuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 02 maja 2012, 12:15
Robisz ze mnie czarownicę. jż jeden taki próbował ze mnie robić czarownicę i źle się to dla niego skonczyło, więc uważaj!
poza tym spójrz na mnie! Ja wyjdę na ulicę to na 10 facetów 9 chętnie ze mną pójdzie i chętnie się z Tobą zamieni.

Wiec moze daj jej szanse i niech idzie na ulice zarwac nastepnego? Dlaczego pozwalasz sie tak traktowac? Zacznij stawiac jakies granice w koncu.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez SadSlav 02 maja 2012, 12:36
jarko123, czy ja wiem, czy można taką osobę kochać ponad życie. Bez leczenia nie uciągniesz tego związku bo się psychicznie zajedziesz. A jak tak mówi o innych facetach to ją zostaw bo chyba nie jest wiele warta. Ciekawe ilu facetów z kolei wytrzyma z dziewczyną o takim charakterku... Miłość, miłością ale ile można?
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

przez .Kinga. 02 maja 2012, 20:36
Witaj, doskonale znam Twoją sytuację, ale od drugiej strony :oops: .
Może nie w takim stopniu ale momentami czytam o sobie.
Otóż u mnie to jest tak, że zawsze miałam w sobie nadmiar agresji przez tłumienie emocji, brak umiejętności w ich wyrażaniu. Brak umiejętności wyrażania gniewu. Agresja w większości kierowana w swoją stronę, ale też zahaczająca o osoby bliskie. Jestem na terapii od dwóch miesięcy i zaczynam widzieć dla siebie nadzieję.
Takie zachowanie jakie przedstawiłeś czyli najpierw werbalne obrażanie, torturowanie itp. a potem kiedy druga osoba nie wytrzyma przepraszanie, przytulanie itp. w moim przypadku to było testowanie tego jak daleko mogę się posunąć, jak bardzo jestem dla drugiej osoby ważna, ile jest dla mnie w stanie wytrzymać. Wiąże się to z bardzo dużym lękiem przed odrzuceniem i bliskością zarazem. Oczywiście dużą rolę odgrywa tu samoocena i poczucie własnej wartości.
Jest z tego wszystkiego wyjście. Przede wszystkim Twoja dziewczyna musi zdać sobie sprawę z tego, że ma problem. Nie tylko dla związku, ale dla siebie, bo to ją zniszczy. Gniew hamowany, nie wyrażany we właściwy sposób nawarstwia się i doprowadza do emocjonalnej ruiny.
Takie nieadekwatne wybuchy złości rodzą się z niewyrażonych i nieodpowiednio przeżytych sytuacji ciężkich, bolących i trudnych, które zostały źle przeanalizowane, nieprzeżyte, stłumione i wepchnięte do podświadomości. Mała złoszcząca rzecz budzi tę frustrację ukrytą.
gniew-frustracja-furia-i-wybuchy-z-o-ci-t35281.html tutaj masz szerzej opisane to co o gniewie myślę i co o gniewie się dowiedziałam.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez jarko123 08 maja 2012, 09:56
Dzięki za wszystkie sugestie.

Nie nadmieniłem jeszcze, że dochodzą do tego kłamstwa i tworzenie legend.
Legend w których są sytuacje, osoby, zdarzenia, słowa, a które są ... nieprawdą.

Studiowała socjologię reklamy w Dąbrowie G.
Miała grupę, znajomych, zajęcia, zaliczenia, egzaminy, po czym okazało się... że jeżdzi do zaocznego liceum i robi maturę!!!!.

Miała koleżankę z chorym synkiem. byli bez środków do życia. zbierała pieniądze dla nich po znajomych, opiekowała się malcem, chodziła z nim do piaskownicy...
Adaś to, Adaś tamto ... a mówił ciociu ja coś tam....
Tylko, że ani Adaś, ani jego mama nie istnieją a pieniądze poszły na zakupy w butikach.

Przyparta do muru, gdy nie ma nic już do stracenia nadal kurczowo trzyma się swojego scenariusza.
brnie w te kłamstwa, tak jakby wierzyła w nie!!!!

sama ma kilkuletnią dziurę w życiorysie, o której nie chce mówić. opowiada o jakimś więzieniu...

Nie wiem co jest prawdą a co nie...

I idzie w ZAPARTE. wierzy w te brednie

przez Candy14 08 maja 2012, 10:38
Ci Cie przy niej trzyma? Nie mozesz jej ufac bo kazde slowo to klamstwo, zle Cie traktuje, jej zycie to fantazje..

Tylko, że ani Adaś, ani jego mama nie istnieją a pieniądze poszły na zakupy w butikach.

Czyli okradla ludzi?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez jarko123 08 maja 2012, 10:53
konkretnie... mnie!
bo cała zbiórka pieniędzy też była lipą tylko dla mnie!

A dziś mam podbite oko.
Bo przyparta do muru tak reaguje.
Wczoraj wszystko już się sypnęło. Porozmawiała ze mną "szczerze"
wyznała, że obraziła się na tą koleżankę i wyrzuciła jej numer z telefonu.
To była taka szczera rozmowa i wyjaśnienie wszystkiego.
Żal jej Adasia i jego mamy...

Tylko że oni nie istnieją.
Piękny umysł...

przez Candy14 08 maja 2012, 11:02
jarko123, ty jakis masochista jestes czy jak?

przez jarko123 08 maja 2012, 11:07
Tak to wygląda.
Albo bezgranicznie głupi jestem, albo tak ją kocham.
Wiem, że 90 % ludzi mi powie abym ją kopnął w d.... i niech sobie truje życie innemu.
Ale ja widzę, że ona jest chora, a w chorobie nie opuszcza się bliskiej osoby.

Kocham ją.

Mam 41 lat, i za sobą 15 letnie dupiate małżeństwo z rozsądku. bez miłości i uczuć. Zimne, chłodne...

Poznałem tą dziewczynę i wybuchła miłość.
Wielka. Jak z bajki.
Ona ma 28 lat i jest piękna, zgrabna, wspaniała, super...

Tylko, że ostatnio z tej super postaci wychodzi demon...

przez Candy14 08 maja 2012, 11:15
Myslisz glowka nie glowa.. no ale jak tam sobie chcesz.
Ale ja widzę, że ona jest chora, a w chorobie nie opuszcza się bliskiej osoby.

Jej nie pomozesz jak sama nie bedzie chciala sie leczyc... na Twoim miejscu zaczelabym leczyc siebie...bo to nie jest ok ze pozwalasz sie tak traktowac i ma zapewne jakas przyczyne

przez jarko123 08 maja 2012, 11:20
Masz rację...
wiem to!

przez SadSlav 08 maja 2012, 11:29
jarko123, opisując swoją dziewczynę potrafisz napisać tylko o wyglądzie?
Nie obraź się ale masz już swoje lata, Twoja dziewczyna jest 13 lat młodsza. Z tego co piszesz trzyma Ciebie przy niej głównie wygląd chyba. A wygląd to nie wszystko.
Ona prawdopodobnie jest z Tobą dla kasy, bo na to wskazuje jej zachowanie i liczne kłamstwa.
Czy to można nazwać miłością? Jeśli tak to bardzo specyficzną. Ale ja jej tam nie widzę.
I'm diggin' my way to somethin' better,
I'm pushin' to stay with something better,
I'm sowing the seeds I take for granted,
This thorn in my side is from the tree I've planted,
It tears me and I bleed...

http://chwilepisanemuzyka.blogspot.com/

Sortuj wg