Depresja mamy

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Depresja mamy

przez milena102030 31 mar 2012, 19:13
witam. jak rozmawiac z mama , która choruje na depresje? nie potrafię rozmawiac z nią o niczm. wiem że powinnam ją wspierac, ale mam do niej jakiś żal , żal że kiedy mija jej ta "najgorsza faza" (kiedy płacze, nie zajmuje się domem, jest nieobecna) to zmienia się w jeszcze gorsza osobę, to może złe stwierdzenie, ale zmienia się diametralne , tak jakby mnie nie kochała. Nie wiem co mam robic, czy to moja wina? czy to ja jestem zła, beznadziejna? POMOCY:(
Ostatnio edytowano 31 mar 2012, 19:17 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wydzielono z innego wątku

Depresja mamy

przez zielona miętowa 31 mar 2012, 22:28
nic dziwnego, że masz doniej żal. jej problemy odbijaja się na Twoim samopoczuciu, byc moze czujesz się zobowiązana, by podnosić ją na duchu i wyciągać z tej depresji, a ty jestem młoda i chcesz żyć w spokoju. Masz prawo czuć złość.

A Twoje wsparcie powinno się ograniczyć do zaprowadzenia do psychologa. Żadno dziecko brać na siebie takiego ciężaru jak rodzic w depresji. To w ogóle powinno byc zabronione, nie wiem, może wciągnąć to do Kodeksu Karnego?

np. "Popełnia przestępstwo, kto jawnie lub podstępem narzuca dziecku swemu wątpliwy przywilej opiekowania się rodzicem w depresji, i podlega karze szorowania podłóg w piekle przez czas nieokreślony."
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

Depresja mamy

przez Ivaaa 25 kwi 2012, 19:17
Choroba mamy to nie jest Twoja wina. Wiem, że Ci trudno, jednak nie stwierdzaj od razu, że mama Cię nie kocha. A mówiłaś jej o tym? Powiedziałaś jej co myślisz? Rozumiem, że możesz mieć wrażenie, że to jak grochem o ścianę. Czy Ty sama masz wsparcie bliskich w tej sytuacji?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg