Skocz do zawartości
Nerwica.com

Żona dyskryminuje moją córkę.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem tu nowy. Zaczynam narazie szukać pomocy na forum zanim ewentualnie pójdę do psychologa rodzinnego. Jestem w 2 związku. 1 małżeństwo się rozpadło bo poprostu byliśmy za młodzi ale z tej krótkiej miłości urodziła się moja starsza córka (która jest ze mną z wyboru mojej byłej oraz wyrokiem sądu) obecnie ma 6 lat. Problem jest taki że jak 3,5 roku temu zamieszkałem razem z moją obecną Żoną to Amelka (6 lat) bardzo ją pokochała i były dla siebie jak matka z córką (naewt parę razy Amelka powiedziała do mojej żony mamo co było dla mnie czymś cudownym) ale po jakimś czasie Żona zaszła w ciążę i urodziła się młodsza córeczka Maja (obecnie 18 miesięcy). Obydwie są cudownymi dziećmi i pogodnymi ale po porodzie stało się coś co bardzo mnie zaniepokoiło. Żona zaczęła się oddalać od mojej córki i faworyzować nasze wspólne dziecko. Teraz z każdym miesiącem widać to coraz bardziej jak szkrab rośnie. Rozmowy z Żoną dają pozytywne skutki ale tylko na chwilę. Proszę o pomoc. Jak mam rozmawiać, jak tłumaczyć może coś zrobić abyśmy mogli być normalną rodziną a starsza córka miała w "cioci" prawie mamę. Może jakaś kobieta będzie w stanie mi odpowiedzieć albo psycholog bo ja już jestem załamany i nie chciałbym nigdy wybierać między córką starsza a Żoną z córeczką drugą. Ten problem pomału zaczyna mnie przerastać i brakuje mi już sił aby walczyć. Kocham moje 3 kobietki tak samo i nie chcę nigdy żadnej skrzywdzić. Prosze o pomoc za którą z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MazIOjciec, jesteście oboje w dość skomplikowanej sytuacji. Z tego co piszesz wynika, że żona nie robi tego specjalnie (przynajmniej ja tak to zrozumiałam). Myślę, że powinniście pomyśleć o jakiejś terapii rodzinnej, żeby dobrze wam się układało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może dopiero zaczęła okazywać prawdziwe macierzyństwo wobec najmłodszego dziecka, a Twoją starszą córkę nie traktowała w taki sposób i widzisz różnicę. Co innego też wiek, jak pewnie wiesz nad małym dzieckiem kobiety się rozdrabniają. Czy starsza córka cierpi z tego powodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×