maz i jego podwojna osobowosc...........

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez annamaria1301 04 mar 2012, 00:27
Tłumaczenie z "po polskiemu" na "po polsku": Witam wszystkich, chciałabym opisać mój trudny przypadek z mężem. Otóż jesteśmy ze sobą kilka lat, mamy troje dzieci: dziewczynkę 7 lat, chłopca 4 lat i chłopca 9 miesięcy. Mój problem polega na tym, że nie wiem co mam myśleć, co mam zrobić. Mój mąż jest bardzo trudny, otóż czepia się o wszystko. Ma duże problemy z pamięcią, ciągle chodzi i czegoś szuka, to kluczyków, to portfela, to wiele innych rzeczy. Położy gdzieś jakąś rzecz, potem zwala na dzieci albo na mnie, że ktoś mu zabrał. Jest przy tym agresywny, drze się na cały dom. W ogóle nie mogę na niego liczyć, o wszystkim muszę pamiętać ja. Co kupić, co zrobić, co zapłacić, załatwić. On natomiast doskonale wie jakie części ma w komputerze, ramy, dyski itd. O tym pamięta. Ostatnio będąc w urzędzie nie pamiętał którego się dzieci urodziły, dzieci są nerwowe. Ja też już nie wiem co robić. Doradźcie.
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 15:32 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 2 razy
Powód: pisownia

przez tahela 04 mar 2012, 00:50
annamaria1301,
ja pare lat temu sama pamiętam jak razem z moja koleżanka Baśka liczyłysmy ile lat ma jej dziecko bo ona musiał papier wypełnic w u rzedzie i nie pamiętał w którym roku urodziął, miałyśmy przy tym kupe śmiechu, ja się nabijałam ,ale matka z Ciebe a ona ty no kurde nie pamietam hihi, i tak doliczyłsmy i sie nie doliczyłsmy w końću pojechałyśmy z papierami do Basi do domu hehe, i bez przesady po prostu zycie a mama jest Basia super jak i moja druga kumpela Monika chcociaz jakby ktoś popatrzył z boku to miałby duzo im do zarzucenia , bo nie są to takie baby ze muszą wszystko za wszelką cene
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez depresyjny86 04 mar 2012, 02:37
A ja nic nie rozumiem z powyższego posta...ale rozumiem,że to co napisane to efekt sobotniej nocy :mrgreen:
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez annamaria1301 04 mar 2012, 13:38
Hej, chodzi o to, że on się nie interesuje dziećmi, jedyne co można powiedzieć to, że kąpie dzieci. Tzn. ja mu powiem najczęściej, a on naleje im wody i wychodzi. Za 20-30 minut mówi im, żeby wychodzili i na tym się kończy jego rola. Chyba, że mu powiem, że kolacja jeszcze. Ja osobiście jak nie usypiam dzidzie, 9 miesięcy ma, to robię kolację, potem kąpiel. W między czasie muszę uważać na małego, chyba, że on go usypia. Jeżeli mały chce spać, jeśli nie to muszę patrzeć co robi. Ale do czego zmierzam na tami przykładzie, że z jego strony nie ma żadnych chęci do dzieci. Dlatego muszę ja mu mówić, że teraz to i to. Przecież codzienne obowiązki nie są niczym nowym, a on nie jest sąsiadem, żeby nie wiedzieć co trzeba. Twierdzi, że mnie kocha, dzieci kocha, ale czy tak się zachowują inni faceci mając żony i super dzieci. Przecież miłość nie na tym polega, u nas jest dobrze tylko po udanej nocy. Lecz ja straciłem totalnie chęci, chyba przez jego zachowanie tak myślę.
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 15:10 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz

przez ala1983 04 mar 2012, 13:47
annamaria1301, Witaj, powiem w prost: daj sobie spokój z takim człowiekiem. Mój ojciec ma podobną osobowość i ja przez to m.in wylądowałam na tym forum... nie zmarnuj życia swoim dzieciom. Piszę z doświadczenia: odejdź od niego, to nie ma sensu, naprawdę.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez annamaria1301 04 mar 2012, 13:59
...tak myślę też. Ale zastanawiam się czy lekarz, psycholog mógłby mu pomóc. Jesteśmy obydwoje w DE, to trochę utrudnia i nie wiem czy taka opieka lekarska dała by coś. Tzn. czy lekarz umiałby mu pomóc, bo głupi to on nie jest, jest cwany. Kłócimy się co trochę. On twierdzi, że to ja go cały czas opierniczam i jest obrażony. Czasem płaczę po nocach po większej kłótni. Ale to po co chce być ze mną skoro mu źle. Czy wszyscy mężczyźni są tacy, czy to ze mną jest coś nie tak. Nie wiem co myśleć. Dzieci są za nim, bo są też dobre chwile, że nie mogę mu zarzucić, że źle robi, ale większość czasu to tragedia. Co byłoby lepiej - faktycznie odseparować go od dzieci i mnie. Jak im to wytłumaczyć, że tata musi odejść, dlaczego, nie chcę żeby cierpiały.
Ostatnio edytowano 04 mar 2012, 15:14 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 2 razy

przez intel 04 mar 2012, 14:38
Super !!!
Porady na najwyższym poziomie !!!
Jak będziesz pisać pozew rozwodowy, co niektórzy Ci sugerują , to w uzasadnieniu nie zapomnij napisac , że głównym powodem pozwu jest słaba pamięć i nerwowość męża !!
Tylko uważaj, żeby Sądowi du.pa ze śmiechu nie odpadła....
intel

przez depresyjny86 04 mar 2012, 15:26
Intel hehe specjalista od spraw sądowych... :mrgreen:

przez Lord Kapucyn 04 mar 2012, 15:29
annamaria1301,

Zdania zaczynaj wielką literą, a zakańczaj kropką, korzystaj z przeciwników. Używaj polskich znaków z ogonkami. Nie używaj Caps Locka jeśli nie musisz.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez annamaria1301 04 mar 2012, 16:00
Jak będę chciała zasięgnąć porad nt. mojej pisowni to wejdę na inne forum ale dzięki za złośliwą uwagę.

przez Lord Kapucyn 04 mar 2012, 16:03
Wierz mi, że to forum i tak jest bardzo liberalne w porównaniu z innymi. Nikt Cię tu nie zbeszta za nieprzemyślane wymioty werbalne czy jak okazjonalnie rzucisz przysłowiową "kur..". Czy tak trudno używać znaków interpunkcyjnych, żeby cała wypowiedź nie była jednym, potwornie długim zdaniem wielokrotnie złożonym, bez ładu i składu, i była zrozumiała dla wszystkich?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez *Wiola* 04 mar 2012, 16:03
annamaria1301, To nie była złośliwa uwaga. Po prostu bardzo źle i ciężko się czyta to co napisałaś.
Moderator

przez annamaria1301 04 mar 2012, 16:27
INTEL Z TYM POWODEM CHODZI SIE DO LEKARZA NIE DO SADU ,
JEZELI CHODZI O SPRAWY INTYMNE ,TO AKURAT W TEJ SPRAWIE POMOZE TEZ LEKARZ.
SAD NIE MA TU NIC DO RZECZY,TAKZE CHYBA CI SIE COS POMIESZALO W GLOWIE
A Z TYM PROBLEMEM RADZE SIE UDAC DO NEUROLOGA.

przez depresyjny86 04 mar 2012, 19:09
MOZESZ PRZESTAC PISAC DUZYMI LITERAMI!

Sortuj wg