Przyjaźń damsko - męska

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Przyjaźń damsko - męska

przez ekspert_abcZdrowie 20 sty 2012, 16:21
Anielica, masz rację, że nie da się z góry przewidzieć, jak będzie wyglądał związek z drugą osobą, czy się uda, czy się nie uda. Wiadomo, że każdy związek jest inny, przechodzi przez inne problemy - nie jest to nic odkrywczego. Nie zgadzam się jednak z Tobą w tym, że z takim podejściem, jakie wcześniej zwerbalizowałam, trzeba od razu rezygnować z każdej relacji i unikać poznawania kogokolwiek. Chyba zbyt radykalnie interpretujesz moje słowa. Wiadomo, że każda relacja, nawet zwykła znajomość w pracy, nawet nie związek dwojga bliskich sobie osób czy przyjaźń, ale zwykła znajomość może wiązać się z jakimiś problemami czy nieporozumieniami. A co dopiero bliska relacja intymna z partnerem? Chodzi mi tylko o to, że czasem ludzie zaprzepaszczają fajną przyjaźń damsko-męską w imię źle pojętej miłości. A seks wszystko zmienia. Nie będzie tak, jak przed seksem. Nie da się wymazać tego, co już było. Trzeba liczyć się z konsekwencjami. Proszę nie nadinterpretowywać moich słów. Ja nie straszę ani nie chcę zniechęcać. Wiem, że miłość wyrosła z przyjaźni jest piękna. Najlepiej jednak chyba wcześniej porozmawiać z przyjacielem o swoich zamiarach, zapytać go, co on czuje, czy chciałby się bardziej zaangażować. Niż snuć sobie wyobrażenia o świetnym związku, zdecydować się na niezobowiązujący seks, a potem żałować, bo druga strona nie chce relacji intymnej. Chciałaby po staremu - przyjaźni. Wówczas wyrządzamy sobie kuku na własne życzenie - kuku, które mocno boli. Osobiście, Anielica, trzymam za Twoją przyjaźń/miłość mocno kciuki. Cokolwiek nie postanowicie z "przyjacielem", mam nadzieję, że będzie to Wasza wspólna i świadoma decyzja.
Psycholog

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 20 sty 2012, 21:23
ekspert_abcZdrowie, dziękuję za wszystkie za i przeciw.
Właśnie to ustaliliśmy między sobą , jak ma ten związek wyglądać i od razu doszliśmy do porozumienia :D
Narazie jest ok. i mam nadzieję, ze tak zostanie. A co się wydarzy to zależy już tylko od nas i naszego zaangażowania.
Jednocześnie chciałabym zanegować tylko, że między przyjaciólmi nie może być sex-u , bo to już nie przyjażń......w moim przypadku bzdura, niepotwierdzona :twisted: Nadal jesteśmy przyjacółmi i jest tak samo dobrze jak było wcześniej :great:
Więc niech nikt mi nie mówi, ze to niemożliwe , poświęciłam sie :mrgreen: :105: , sprawdziłam na własnej skórze, nie żałuję i oficjalnie ogłaszam, że JEST MOŻLIWY SEX Z PRZYJACIELEM :great:
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez marek36 20 sty 2012, 21:27
Anielica napisał(a):ekspert_abcZdrowie, dziękuję za wszystkie za i przeciw.
Właśnie to ustaliliśmy między sobą , jak ma ten związek wyglądać i od razu doszliśmy do porozumienia :D
Narazie jest ok. i mam nadzieję, ze tak zostanie. A co się wydarzy to zależy już tylko od nas i naszego zaangażowania.
Jednocześnie chciałabym zanegować tylko, że między przyjaciólmi nie może być sex-u , bo to już nie przyjażń......w moim przypadku bzdura, niepotwierdzona :twisted: Nadal jesteśmy przyjacółmi i jest tak samo dobrze jak było wcześniej :great:
Więc niech nikt mi nie mówi, ze to niemożliwe , poświęciłam sie :mrgreen: :105: , sprawdziłam na własnej skórze, nie żałuję i oficjalnie ogłaszam, że JEST MOŻLIWY SEX Z PRZYJACIELEM :great:

Potwierdzam :P
marek36

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 20 sty 2012, 21:31
marek36, no..przynajmniej jedna osoba się ze mną zgadza, dziękuję :lol: :angel:
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez ekspert_abcZdrowie 23 sty 2012, 12:24
marek36, Anielica nie wiem, jak długo trwa wasza relacja na zasadzie pakietu "przyjaźń plus seks", ale obawiam się, że na dłuższą metę ta sytuacja może okazać się krzywdząca dla którejś ze stron. A co, jeśli "przyjaciel" znajdzie sobie drugą połówkę? Co wtedy? Czy jego dziewczyna byłaby zadowolona, wiedząc, że sypia z przyjaciółką? Szczerze wątpię. Być może przyjaźń i seks jest możliwy na krótki czas, ale na dłuższą metę nie ma szans się sprawdzić. Zbyt wiele podobnych przypadków widziałam na terapii. Myślę, że pewnie wasze układy z przyjaciółmi nie trwają jeszcze długo. Osobiście, nie wierzę w powodzenie relacji przyjacielskiej, w której jest też sfera intymna i seks, ale jeśli Wy czujecie się szczęśliwi, to trzymam kciuki, by ten stan trwał wiecznie :) Myślę, że na razie dostrzegacie pseudo-korzyści takiego rozwiązania...
Psycholog

Przyjaźń damsko - męska

przez depresyjny86 23 sty 2012, 17:11
Podpisuje się pod tym co napisała pani psycholog;) <lubi to;p>
:)

Przyjaźń damsko - męska

przez *Wiola* 23 sty 2012, 17:31
W tym wypadku to ja bym zaczęła w ogóle od ustalenia czy tą relację w ogóle można nazwać przyjaźnią. Dla mnie żeby można to nazwać przyjaźnią musi upłynąć trochę czasu. Trzeba się sprawdzić w różnych sytuacjach itp. Bez urazy, piszę co myślę.
Moderator

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 23 sty 2012, 17:42
*Wiola*, bez urazy, masz prawo tak myśleć :uklon: ale wydaje mi się, ze ta osoba już w kilku przypadkach postąpiła jak Przyjaciel 8)
Narazie nie zastanawiam sie nad tym co będzie bo i po co????? :bezradny:
Czas pokaże, po co mam robić sobie w głowie jakieś scenariusze :bezradny:
Czy się uda czy nie.....po co...żyję teraźniejszością a nie przeszłoscią czy przyszłoscią :great:
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez tomek25125 23 sty 2012, 17:56
Przyjaźń damsko męska jest możliwa… Przyjaźń damsko męska i seks to nie przyjaźń tylko romans. W każdej głębokiej relacji występuje a przynajmniej powinna występować intymna relacja psychiczna zwana przyjaźnią. Jeśli oprócz bliskości intelektualnej i emocjonalnej jest również bliskość fizyczna no to znaczy że prędzej czy później pojawi się miedzy wami potrzeba wyboru i odwieczne pytanie czego ja chce. Niestety mówię z własnego doświadczenia to się na dłuższą metę nigdy dobrze nie kończy. :nono:
Dołącz się do nas… Warto. http://terapia.frix.pl/forum

Przyjaźń damsko - męska

przez Anielica 23 sty 2012, 18:03
tomek25125 napisał(a): Przyjaźń damsko męska i seks to nie przyjaźń tylko romans.

masz prawo do takiego zdania :roll:
Anielica

Przyjaźń damsko - męska

przez tomek25125 23 sty 2012, 18:18
Mam nadzieje że nie uraziłem… ale wiesz w tym co mówisz odnajduje siebie sprzed… pobudki
Dołącz się do nas… Warto. http://terapia.frix.pl/forum

Przyjaźń damsko - męska

przez ekspert_abcZdrowie 24 sty 2012, 13:02
Każdy ma prawo do swojego zdania. Moje akurat jest zbieżne z tym, co sądzą np. tomek25125, człowiek nerwica czy *Wiola*. A poza tym wynikają z doświadczeń, niestety przykrych, z pracy. Chcę jednak wierzyć, Anielica, że akurat Tobie i Twojemu Przyjacielowi się uda. Mimo wszystko. Nie będę się powtarzać, bo pisałam już wcześniej. Przyjaźń damsko-męska jak najbardziej jest możliwa. Ale przyjaźń damsko-męska plus seks, to nie przyjaźń, to romans. Oczywiście, w kwestiach definicyjnych można się spierać :) Ale po co? Nieważne, co jak się nazwie. Ważne, co do czego prowadzi.
Psycholog

Przyjaźń damsko - męska

przez refren 24 sty 2012, 14:16
Mi jeszcze nigdy nie wyszła taka przyjaźń, ale nie przesądzam, rozstrzygnę pod koniec życia - może kiedyś się uda.
To znaczy nie, czasem wychodzi. Kiedy na przykład mężczyzna ma powyżej 50-tki i widujemy się rzadziej niż raz na pół roku. Albo jak się z kimś w ogóle nie widuję na żywo.
Teraz mam przyjacielskie relacje z menem, z którym trochę randkowałam, ale nie zaskoczyło i sobie to wyjaśniliśmy. Może jak się rozstrzygnęło, że to nie dla nas, wrócimy do starej sprawdzonej formuły wspólnego piwa raz na pół roku. Relacja jest ciepła i chyba bezinteresowna, ale nie przesądzam z góry - okaże się czy wypali. Mimo wszystko chciałabym wierzyć w takie przyjaźnie, bo myślę, że potrzebujemy kontaktów z ludźmi, różnych. I naprawdę fajnie jest czasem pogadać po ludzku z kimś przeciwnej płci, bez podtekstów i chęci, żeby mieć tego kogoś dla siebie. "Ale wszyscy jesteśmy zachłanni. Domagamy się potajemnej miłości od każdego, kogo spotkamy. Miłości potajemnej, nie codziennej miłości" - tak mi jakoś poezją się skojarzyło. Sorry, ale to tylko ja :P
refren

Przyjaźń damsko - męska

przez Korba 24 sty 2012, 15:10
refren, ależ mi się spodobał ten Twój cytat.... piękny :105:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg