Nieszczęśliwa miłośc

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Nieszczęśliwa miłośc

przez ekspert_abcZdrowie 30 gru 2011, 13:25
ola12231, to, że nie uzyskałaś od psychologa odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie, może było celowym zabiegiem z jego strony. Może chciał sprowokować Cię do myślenia, żebyś sama odnalazła odpowiedź. Cóż można powiedzieć o człowieku, z którym rozmawia się tylko przez godzinę? Nic. Nic znaczącego. Pytasz, dlaczego w Twoim przypadku, widząc, jak ktoś Cię kocha i stara się, nie doceniasz tego. Też nie odpowiem na pytanie, bo praktycznie Ciebie nie znam. Mogę spekulować. Może to kwestia dzieciństwa, wdruków transgeneracyjnych, powielania schematów wyniesionych z domu, może to kwestia cech osobowości, może sposób pojmowania relacji damsko-męskich. Nie wiem... A może to faktycznie sposób karania partnera za wcześniej nieudane związki. Najprawdopodobniej Twoja interpretacja jest najsłuszniejsza, bo Ty znasz siebie najlepiej :)

Ja mogę jedynie teoretyzować. Odnieść się do teorii atrakcyjności interpersonalnej, teorii wymiany społecznej, według której to, co ludzie sądzą, zarówno w aspekcie pozytywnym, jak i negatywnym, o swoim związku z drugą osobą, zależy od tego, jakie przyjmą nagrody, jakie daje im ten związek, jak ocenią koszty, na jakie się narażają, co oni sądzą o tym, na jaki związek sami zasługują i jakie jest prawdopodobieństwo nawiązania lepszych stosunków z kimś innym. Ale to tylko sucha teoria...

L:), dzięki za mini-dyskurs :)
Psycholog

Nieszczęśliwa miłośc

przez L:) 30 gru 2011, 15:59
Krótko mówiąc - póki go nie poznamy nie możemy nic specjalnego o nim powiedzieć. Ze słów ciężko określić sytuacje. Zasadniczo albo jest to kwestia osobowości, albo samego związku.

@abczdrowie
Proszę :)
L:)

Nieszczęśliwa miłośc

przez Sorrow 30 gru 2011, 17:28
ekspert_abcZdrowie napisał(a): Osobiście jednak nie zarabiam Bóg wiem jakiej forsy. Mieszczę się chyba w kategorii osób, które zarabiają najmniej.

Tzn. dostajesz minimalną albo mniej O_o ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nieszczęśliwa miłośc

przez depresyjny86 31 gru 2011, 00:47
Dostaje minimalnie mniej :)
:)

Nieszczęśliwa miłośc

przez ekspert_abcZdrowie 02 sty 2012, 19:16
Na forum nie muszę się tłumaczyć z tego, ile zarabiam :) Moje "spowiedzi finansowe" pozostaną tajemnicą Urzędu Skarbowego :) Zresztą moje zarobki nie są tematem tego wątku...
Psycholog

Sortuj wg