Brak miłości w dzieciństwie emocjonalnym bagażem na całeŻyci

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Candy14 15 paź 2012, 15:42
Ale nie oszukujmy się, tylko rodzice dają start życiowy swoim dzieciom i zapewniają im przyszłość, bo nikt inny tego za nich nie zrobi.

Moi dali mi okragle ZERO . Na wszystko zapracowalam sama
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 15 paź 2012, 15:47
Moi dali mi okragle ZERO . Na wszystko zapracowalam sama
akurat za czasów komuny to była norma ale prace i mieszkania( choć tu bywały często problemy) dawało państwo. No ale dziś też wielu nie dostaje kompletnie nic od rodziców i se radzi niejednokrotnie lepiej od tych co dostają, znam sporo ludzi z rodzin biednych czy wręcz patologicznych którzy odnieśli sukces życiowy, materialny bo byli przyzwyczajeni do ciężkiej pracy i życia już w dzieciństwie,.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 15 paź 2012, 16:12
carlosbueno, ja wyprowadzalam sie z domu w 86 roku.. juz dawno po komunie bylo..za to kartki i puste polki. Panstwo nie dawalo nic
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 15 paź 2012, 16:39
komuna była do 1989 roku co do pustych półek to racja ale prace dawała każdemu nawet tym co nie bardzo chcieli pracować. Nie wiem jak w 80-tych było dokładnie ale wcześniej to np moja mama zaraz po skończeniu szkoły dostała gwarantowaną pracę, mieszkanie służbowe, obiady w stołówkach, płody rolne, wycieczki po całej Polsce itd było dużo łatwiej niż teraz młodym wystartować, założyć i utrzymać rodzinę no ale czasu nie cofniemy trzeba się przystosować do siermiężnego polskiego kapitalizmu

przez Candy14 15 paź 2012, 16:43
carlosbueno, w latach 60 o 70 tak... potem juz nie bylo tak prosto. Zaczely sie przemiany..zwalnianie ludzi, prywatyzacje. To byl dobry okres do zalozenia wlasnej dzialalnosci ale ja bylam wtedy za mloda i zostalam matka wiec nie bardzo moglam cos rozkrecic. Dla mnie to byl okres biedy.. takiej prawdziwej gdzie brakowalo na jedzenie. No ale po paru latach stanelam na nogi..wynioslam sie z miasta.

przez Keji 15 paź 2012, 17:11
a tak poza tym gdybym lubił się chwalić swoimi zaburzeniami to bym miał taki samy podpis jak Ty

Chwalić to tu się nie ma czym, wszak jesteśmy wśród swoich, prawda ;) Mam wrażenie, że to w innych celach ;) Ale spoko :D
Keji

przez carlosbueno 15 paź 2012, 17:56
Keji napisał(a):
a tak poza tym gdybym lubił się chwalić swoimi zaburzeniami to bym miał taki samy podpis jak Ty

Chwalić to tu się nie ma czym, wszak jesteśmy wśród swoich, prawda ;) Mam wrażenie, że to w innych celach ;) Ale spoko :D

ja poza Twoim pierwszym F z góry resztę se zdiagnozowałem sam a DDD to jest chyba prawie każdy na dobrą sprawę, gdyby moja rodzina nie była w jakimś stopniu dysfunkcyjna to byśmy ja z baratem już dawno z nią nie mieszkali w takim posuniętym wieku. ;)

przez Bonus 15 paź 2012, 17:58
Nie byłoby żadnego problemu, gdybym ja miał teraz jakieś pieniądze odłożone i to sporą kwotę, to już dawno bym tu nie mieszkał, bo wynająć mieszkanie można wszędzie, w całej Polsce i potem, gdzieś tam poszukać jakiejś pracy. Ale ja nie mam z czego odłożyć, bo przy takiej pracy, jaką ja mam, to jest śmieszne parę złotych, które nawet na jedzenie nie wystarcza. A i z pracą nie jest teraz łatwo, bo można szukać pracy i rok czasu i jej nie mieć, przy dzisiejszej pojebanej sytuacji z pracą. To nie jest tak, że ktoś znajdzie pracę z dnia na dzień i już będzie pracował. Jak się szuka pracy po obcych pracodawcach, to oni nie mają sentymentu do człowieka i ich nie bardzo obchodzi to, że ktoś nie dostanie pracy. Co innego, jeśli załatwia się pracę po znajomości, ale to trzeba mieć dobre znajomośći. Ja też mam pracę w lesie po znajomości, bo gdyby nie to, to tej pracy bym raczej nie miał, a bez znajomośći można załatwić wielkie gówno! Teraz są takie pojebane czasy i nikt z nikim się nie liczy i spójrzmy prawdzie w oczy, bądzmy realistami...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez carlosbueno 15 paź 2012, 18:08
Bonus wiadomo że jest ciężko, że życie w Polsce jest trudne ale już tak nie tragizuj i nie tłumacz wszystkiego złą sytuacją społeczno- ekonomiczną jakieś wyjście jest tylko trzeba w to włożyć pracę, zaryzykować itd. Masz jeszcze bardziej defetystyczne spojrzenie na otaczająca rzeczywistość niż ja a to rzadko się zdarza ale póki nie uświadomisz sobie że to w tobie leży problem to niewiele zrobisz. Zresztą ja świadomość mam ale mi to nic nie daję bo nie mam motywacji i jestem leniem ale ty może byś miał.

przez Bonus 15 paź 2012, 18:13
To mało tego, żeby dostać pracę stałą i za dobre pieniądze, to chyba musiałoby się do kogoś uśmiechnąć szczęście, a jeśli za dobre pieniądze, to i praca musiałaby być odpowiedzialna i trudna, bo nikt nie płaci dużo za lekką i łatwą pracę. Tak dobrze to nie ma nigdzie. Ja, wykonując tą pracę w lesie przy stosach mam i tak dobrze, bo kierownik płaci 7 zł.na godzinę i to jest najlepszy zarobek w tej branży, bo np.w tartakach płacą 4zł.na godzinę, a wiem coś o tym, gdyż sam pracowałem w jednym takim tartaku u znajomego mojego wujka, to drań płacił mi 3 zł.na godzine, więc ja tam nie pracowałem dłużej i po dwóch tygodniach olałem ten tartak i tego typa, bo tak się nie traktuje pracowników i nie poniża. Tak wykorzystują ludzi na każdym kroku, żeby tylko za pół darmo wykonywać im robotę, a oni mają z tego ubaw...

przez bittersweet 15 paź 2012, 18:21
Bonus, no to nad czym się zastanawiasz, poszukaj pracy w dużej aglomeracji, tam na pewno będzie lepsza praca do wzięcia niż 7 zł za godzinę. A spać to można nawet /chyba?/ na początek w schronisku jakimś dla bezdomnych albo młodzieżowym. W każdym razie warto wybadać możliwości. Wszystko jest lepsze od gównianej pracy za nic, bo kręcisz się w kółko, bez pieniędzy ani perspektyw....
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Bonus 15 paź 2012, 18:22
Zgodzę się z tym, ale też ryzyko nie zawsze się udaje. Zrobić coś "w ciemno" to jest duże ryzyko i można na tym zyskać, ale i można stracić. A przecież ja teraz w tragicznej sytuacji nie jestem, bo jakąś pracę mam, mam gdzie mieszkać, coś do jedzenia mam, a dodatkowo pracuję u rodziny, ale nie zawsze. Można sobie wyobraźić ludzi bezdomnych, nie mających kompletnie nic i żyjących na ulicy jak zwierzęta...To jest dopiero tragedia ludzka. W kryzysowej sytuacji nie jestem, ale i tak wiele mi brakuje. Lepsze coś niż nic...

-- 15 paź 2012, 17:30 --

Wiem, że taka praca za marne 7zł.na godzinę to też jest poniżenie, bo jak ja komuś o tym powiedziałem, gdzie pracuje i ile ja zarabiam...to ten ktoś mnie wysmiał i powiedział mi "chłopie, to gdzie Ty pracujesz, że takie gówno Ci płacą? Ja bym się za takie coś ani chwili nie poświęcał". No i gośc miał rację, ale ja się trzymam tego, co mam, bo w dzisiejszych czasach wybrzydzanie pracą jest grzechem. Ale jak się płaci ludziom 3zł.na godzinę to dla mnie jest to nie tylko poniżenie, ale i traktowanie pracowników jak śmieci! Dlatego ja dłużej nie dałem się wykorzystywać w tym tartaku i spieprzyłem stamtąd, a gnój jeszcze mi zarzucił, że ja się tam obijałem, że siedziałem w pracy, kiedy nie było to prawdą. Mało to jest gnoi w pracy?

przez bittersweet 15 paź 2012, 18:32
Bonus, przypomina mi sie jak w jaki sposób w Afryce łapią małpy : w klatce jest mały otworek, tylko taki żeby małpka wsunęła tam rękę. W klatce umieszcza sie banana. Małpa wsadza rękę do środka i złapie banana, ale już go nie wyjmie. Ale tez nie chce go puścić.... więc siedzi z łapą w środku. Przez swoją chciwość sama się łapie w pułapkę.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Bonus 15 paź 2012, 18:41
No i co w związku z tym??

Sortuj wg