Brak miłości w dzieciństwie emocjonalnym bagażem na całeŻyci

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Bonus 14 paź 2012, 20:56
Koleżanko, ja pisałem, że taką wykonuję prace w lesie i takie są fakty. Natomiast, co do przeprowadzki do większej miejscowości, to nie znam nikogo w żadnej większej miejscowości, a nikt normalny "na ślepo" nie przeprowadza się gdzieś, jeśli nie ma tam żadnego celu, ani planu. Poza tym ja nie mam pieniędzy na wynajęcie sobie jakiegoś mieszkania w innej miejscowości, więc o czym rozmowa?

-- 14 paź 2012, 20:01 --

Ja nie mam żadnego konta, żadnych oszczędności odłożonych, bo nie mam z czego odłożyć, mam tylko to, co zarobię, a to jest wielkie gówno! Bez pieniędzy nic się nie zrobi, a łatwo jest zawsze mówić innym ludziom, którzy mają inną sytuację.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez Candy14 14 paź 2012, 21:13
Bonus, wiec moze poszukaj pracy w wiekszym miescie..bo caly czas mowisz o tym, ze nikt Cie nie przyjmie, nikt Ci nie da :roll: nie licz na innych tylko dzialaj sam
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Bonus 14 paź 2012, 22:08
Więc poraz kolejny Ci tłumaczę, że ja chciałem działać, ale to nie jest prosta sprawa. W mojej sytuacji to nie jest proste, czy potrafisz to zrozumieć, koleżanko?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agonista 14 paź 2012, 22:11
Bonus a czy ty nie widzisz skąd bierze się rozczarowująca rzeczywistosć ?
obserwowany

przez Bonus 14 paź 2012, 22:13
To nie jest tak, że ja "chcę" i coś mam, a chcę bardzo wiele od życia. Ja nie mam fantazji i nie wyobrażam sobie nirealnych rzeczy, tylko na wszystko patrzę realnie, czy jesteś w stanie to zrozumieć? W teorii to zawsze wszystko jest łatwe. A w takiej sytuacji to lepiej mieć byle jakie mieszkanko, w marnej dziurze, niż nie mieć wcale i żyć pod gołym niebem. Co jest lepsze?

-- 14 paź 2012, 21:16 --

No ja właśnie tego nie rozumiem...Po prostu, to jest życie. Każdy jeden może mieć źle w życiu, a są ludzie mający jeszcze gorzej i też żyją.

przez agonista 14 paź 2012, 22:18
O właśnie oczekujesz wiele od życia tymczasem oczekuj tego na co cię stać i przestaniesz narzekać.
obserwowany

przez bittersweet 14 paź 2012, 22:20
MalaMi1001 napisał(a):Ja to jeszcze mam tak, że daję się wykorzystywać. W moim życiu zawsze było tak, że byłam kochana tylko wtedy, gdy "wykonywałam rozkazy". W sensie w moim domu tak było. Jak czegoas nie chciałam robić, albo nie spełniałam oczekiwań byłam porównywana do sióst, do dzeci sąsiadek czy koleżanek ze szkoły. Stąd nie potrafię stawiac granic i daję się cyckać jak mogę. Po przedostatnim związku powiedziałam sobie "never again" i teraz to już zupełnie nie wiem gdzie kończy się pomoc, dobra wola, współczucie a gdzie zaczyna się wykorzystywanie. Podswiadomie wciąż boję odrzucenia z powodu nie wykonania czegos tam. I tak się to kółeczko zatacza. Kiedy wydaje mi się, że ktoś przeginać zamiast asertywnie odmówić (czego nie potrfaie) zczyna się agresja z mojej strony. Więc po co mi to?

Ja miałam dokładnie tak samo. Można to wszystko przerwać, tylko trzeba czasu i konsekwencji. Asertywności można sie nauczyć, optymizmu też. Potem z każdym sukcesem będzie coraz łatwiej, nabierzesz pewności siebie i nie będziesz zabiegać o względy innych.
Na pewno w domu rodzinnym masz toksyczne środowisko, to się wyprowadź, chociażby do jakiegoś mieszkania studenckiego. Ważne żeby coś zmieniać koło siebie. I żeby sie dowartościowywać. Traktuj siebie samą jak królową, bo jesteś królową własnego życia. Jak sie boisz związków, nie musisz wchodzic w nic poważnego dopóki sie nie poczujesz pewnie. Ale można umawiać sie niezobowiązująco dla rekreacji. Sprawiaj sobie prezenty i przyjemności. U mnie takie zachowania zdały egzamin, nikt o mnie nie dbał, więc sama zaczęłam dbać o siebie :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez agonista 14 paź 2012, 22:24
Swoja drogą rozejrzyj się za jakąś pracą nawet blisko nie wierze że żadnego żródla zarobku nie da się znależć .Może trzeba kogos się poradzic jakiś kurs skończyc wziąc niewielki kredyt uruchomić własną dzialalnośc .Jaką nie wiem ale powiem ci że moj znajomy w identycznej sytuacji za 2 tys kupił spawarke i robi ogrodzenia oraz inne roboty i od klientów przesaje odbierac telefony bo nie wyrabia z zamówieniami.Tak i ty możesz w jakiejś branży zaistniec .
obserwowany

przez ala1983 14 paź 2012, 22:42
Sprawiaj sobie prezenty i przyjemności. U mnie takie zachowania zdały egzamin, nikt o mnie nie dbał, więc sama zaczęłam dbać o siebie :P

Ta praktyka daje świetne efekty. Również polecam. :great:

-- 14 paź 2012, 21:48 --

majaks napisał(a):wiesz ja mieszkam sama, jakoś tylko nie bardzo wiem czy zabawa lalkami miałaby dla mnie uzdrawiające właściwości. Jakoś sceptycznie do tego podchodzę :/

Na moment daje ulgę, jeśli wyobrazisz sobie, że jesteś dzieckiem, niestety czar pryska kiedy musisz wrócić do świata dorosłych. :?

-- 14 paź 2012, 21:51 --

Być może zaczęłoby działać, gdyby byłoby to w formie jakiejś intensywnej terapii pod okiem specjalisty, tak jak w tym artykule.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez majaks 15 paź 2012, 10:40
ala1983, wiesz , w sumie możesz mieć rację. Musze pogadać o tym z moją terapeutką i zobacze co ona myśli na ten temat. Chociaż nie mam jakiegoś pociągu do lalek, nie kupuje ich nie bawie sie nimi a pewnie podświadomość gdzieś by mi jednak podpowiadała, że to jest to czego mi trzeba.

Bonus, mam wrażenie, żen jesteś bardzo negatywnie nastawiony. Znam ludzi którzy przyjechali do mojego miasta w ciemno wynajęli pokój, znaleźli pracę i dają sobie nieźle rade. Wiadomo, że wymaga to odwagi i determinacji ale jeśli się bardzo chce, to można.

przez Bonus 15 paź 2012, 13:45
Może i jest to narzekanie, ale przynajmniej słuszne. Przecież nie można narzekać na sytuację, która jest dobra, tylko można narzekać na niedobrą sytuację, bo wtedy ludzie mają rację, gdy narzekają.

-- 15 paź 2012, 12:52 --

Ale nie oszukujmy się, tylko rodzice dają start życiowy swoim dzieciom i zapewniają im przyszłość, bo nikt inny tego za nich nie zrobi. Moi rodzice nie dali mi żadnego startu życiowego, nic mi nie zapewnili, więc moje dzieciństwo było gówniane. Ja w domu pamiętam tylko alkohol, wyzwiska, awantury, chamstwo, ale to już później, bo wcześniej było w miarę dobrze, gdy byłem małym dzieckiem. Nikomu nie życzyłbym takiego dzieciństwa, jakie ja miałem.

-- 15 paź 2012, 12:58 --

I nie jestem negatywnie nastawiony do niczego, a to tylko Twoje wrażenie...Nie wiem jak komuś się udało wynająć jakieś mieszkanie za darmo, nie płacąc za nie z góry i to w dużym mieście? Ja nie znam takich przypadków. Ja nawet nie miałbym za co pojechać do dużego miasta, a gdzie tu mówić o wynajęciu mieszkania...Ja nie mam żadnego zabezpieczenia, więc gówno mogę zrobić! A "w ciemno" to wyjeżdżają chyba jacyś desperaci i nie wiem, do kogo jadą i gdzie...O czym my tutaj rozmawiamy?

-- 15 paź 2012, 13:06 --

Raczej determinacja to już jest ostatecznośc i chyba dotyczyłoby to ludzi bezdomnych, śpiących na ulicy...Ja bezdomnym nie jestem i jakiś kąt mam, a to sto razy lepsze, niż życie na ulicy i bez domu. Ale nigdy się nie zgodzę z tym, że jak się wyjeżdża do dużego miasta, bez żadnych pieniędzy, bez środków do życia, to ktoś zrobi nam ogromną radość i wynajmie mieszkanie za pierwsze trzy miesiące za darmo. Bez pieniędzy to jest się nikim, nikt nie chce rozmawiać z ludzmi bez pieniędzy i takie są realia. A nie każdy może być zdeterminowany, odważny i to też trzeba zrozumieć, bo każdy jest inny.

-- 15 paź 2012, 13:22 --

Gdybym ja teraz zdecydował się wyjechać do jakiegoś dużego miasta, bo stwierdzam, że chcę tam mieszkać, a nie w marnej miejscowości, to chyba musiałbym tam przez jakiś czas mieszkać na dworcu głównym lub gdzieś na ulicy, bo nie mam żadnych pieniędzy na wynajęcie pokoju w hotelu, ani na jedzenie i wtedy? W moim przypadku wolę trzymać się tego, co już jest i co mam, niż robić z siebie jakiegoś wariata i jechać gdzieś i narażać się na to, że tam będę nocował na ulicy, bo tak to by wyglądało. Nikt normalny nie pojechałby gdzieś "w ciemno", bez środków, bez pieniędzy, bo normalni ludzie za wszystko płacą. A w teori to sobie można dużo mówić, bo ludzie zazwyczaj dużo mówią.

przez Siddhi 15 paź 2012, 15:11
Bonus napisał(a):Więc poraz kolejny Ci tłumaczę, że ja chciałem działać, ale to nie jest prosta sprawa.
Przypomina mi to jak kiedyś w wywiadzie Wałęsa mówił o swojej obietnicy 100 000 dla każdego: "Ja chciałem dać wszystkim sto milionów, ale oni mi nie pozwolili". ;-)
Sorry, że się wtrącam.
Siddhi

przez majaks 15 paź 2012, 15:26
Bonus, ale gdzie ja napisałam, że nie płacili za mieszkanie?? Wydaje mi się, że można znaleźć jakąś pracę, zaoszczędzić pieniądze na bilet i opłatę za pokój i tyle. To nie jest wielka filozofia moim zdaniem, ale niektórzy niestety wolą siedzieć i marudzić zamiast wziąć się do roboty :/

Ja nie mówię, że masz się spakować i wyjechać, jeśli nie chcesz nie rób tego, ale nie marudź jak Ci bardzo źle bo to nie ma sensu, zaakceptuj swoje położenie skoro nie chcesz go zmienić i tyle.

przez carlosbueno 15 paź 2012, 15:38
Bonus weź kredyt u providneta czy inną chwilówkę. Znajdziesz pracę w dużym mieście np jako cukiernik na pewno z 2 tysiące wyciągniesz wtedy miesięcznie i zwrócisz kredyt, oczywiście to ryzykowne ale skoro Twoja obecna sytuacja Ci się nie podoba a nikt Ci nie pomoże to jedyne wyjście.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg