zazdrosc:D

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez kubamzk 24 lis 2011, 02:10
Monika1974 napisał(a):
kubamzk napisał(a):
Monika1974 napisał(a):kubamzk, Napisz proszę o swoich relacjach z rodzicami.

oprocz tego co napisalem wczensiej moge dodac ze ich kocham, wiem ze oni mnie tez kochaja i choc kazdy z nas popelnia beldy to dagadujemy sie, relacje sa dobre, ale nie mam tak ze nie moge bez nich zyc..

Trochę ubogo opisałeś.
Chodzi mi o to czy ojciec z matką Cię wspierali?
Jeśli mialeś odmienne zdanie niż oni....to jak Ciebie traktowali?
Czy pomimo porażek matka mowiła "nie martw się synku, jakoś to będzie..."
Czy matka była lękowa wobec Ciebie? Bała się o Ciebie chorobliwie?
Jak dostałeś dwóję co mówiła?
Jak reagowała na Twoje związki?
Jakie relacje mieli Twoi rodzice wobec siebie?Jak ojciec traktował matkę, matka ojca?
Masz rodzeństwo?

Mogłabym tak pytać...i pytać........
A, że psychologiem nie jestem.....mogę tylko coś domniemywać.
Jeśli jesteś chorobliwie zazdrosny, mówię całkiem poważnie.....możesz popytać o terapię.

widzsz potrzeba mi bylo takiego napraowadzenia:D
-jesli chodzi o wsparcie to glownie od mamy, tata raczej wylaczony
-odmeinne zdanie zalezy w jakich kwestiach jednak najczesciej bylo tak ze sam podejmowalem decyzje o sobie od 12 roku zycia na pewno, jezeli nawet rodzicom sie cos nie podobalo to nie mowili ze musze zrobic tak jak oni chca ale ze przykro im i ze skoro rak postepuje to bede musial poniesc konsekwencje zwiazane z danym wyborem,
-jesli chodzi o porazki to tak zawsze starala sie mnie wspierac, takie wsparcie mialem tez w siostrze
-nie jestem jedynakiem wiec mama jakos specjalnie sie nie zamartwiala o mnie nigdy
- jak dostalem slaby stopien to mowila zebym sie nie przejmowal ze napewno sie staralem i ze i tak sie najlpeije ucze sposrod rodzenstwa
-jesli chodzi o zwiazki to bardzo byla zawsze otwarta, nigdy nie powiedziala ze ktoras dziewczyna sie jej nie podoba czy cos, zawsze pozytywnie sie wypowadala(zreszta moja mama jest bardzo pozytywnie do zycia nastawiona i ma duzo radosci z zycia)
- od kad ja pamietam to rodzice sie kochaja nie zawsze sie dogaduja i sie posprzeczaja ale zawsze dochodza do porozumienia, zreszta sa teraz dziadkami juz wiec smieszne byloby jak sie miali na starosc klucic
- kiedys jak mnie jeszcze na siwecie nie bylo to tata mial problemy z alkoholem i zle sie dizalo w domu, pracowal w delegacji i zazwyczaj przyjezdzal pijany i zawsze byly awantury klutnie itd ale to bylo ponad 20- 30 lat temu, ja tego nie pamietam, na dzien dzisiejszy dogaduja sie dobrze
-mam 8 rodzenstwa jestem najmlodszy, relacje sa w miare ok, z kazdym inne ale nie narzekam,

dodam jeszcze ze mama mi mowila ze moj tata jesli chodzi o zazdrosc to jak byl mlody mial dokladnie tak samo, ze jak byli gdzies na weselu czy na jakiejs zabawie to od razu chcial wszystkich facetow bic, ze byl bardzo o nia zazdrosny.
'to co widoczne jest tymczasowe, natomiast to co niewidoczne jest wieczne'

przez rehak14 24 lis 2011, 02:12
tahela, trochę przeczysz sama sobie. Powiedz jaka jest różnica pomiędzy zakazem dla drugiej połówki na imprezę (na którą i tak pójdzie) tylko że wściekła na ciebie, a przyzwoleniem aby się dobrze bawiła? Tu i tu może zdradzić albo jak twierdzisz statystycznie zdradzi. W takim wypadku trzeba się pozamykać w domach. Moim skromnym zdaniem trzeba ufać i pokazywać to zaufanie. Oczywiście nie można pozwalać na wyjście itd a samemu siedzieć w domu itd. Trzeba pokazać że my również potrzebujemy rozrywki albo czasu tylko dla siebie. Obopólne zaufanie bardzo szybko zbuduje solidny związek. Trzeba zaznaczyć iż zaufanie to nie to samo co obojętność.
REHAK14

przez kubamzk 24 lis 2011, 02:17
tahela napisał(a):nie jest to dobre podejscie bo zobaczwiele osob by czegos nie zrobilo, nie dopusciloby do wielu rzeczy gdyby nie mialo sprzyjajacych ku temu okolicznosci, np gdyby nie wujazdy integracyjne w pracy..
zgodze sie ze sa tacy ludzie ktorzy jezeli maja zdradzic to i tak zdradza i sa tacy ktorzy zostana wierni pomimo wszystko ..jednak te grupy to mniejszosc, wiekszosc ulega okolicznosciom atmosferze, to sa badania statystyczne a nie jakies moje widzi mi sie,

idac dalej tym tokiem rozumowania jest powiedziane ze z kim przestajesz takim sie stajesz,
dzieci grajace w gry ktore obfituja w przemoc zazwyczaj maja z tym problemy z emocjami w szkole i nie tylko i tu ni jak ma sie przyslowie ze zlego to i karczma nie zepsuje, poprostu ono nie ma racji bytu fakty sa inne i chocby sie ludzie zpaierali jak tylko mogli historia i statystyki wiedza swoje

Wiesz idąc tym tokiem rozumowania jesli ja chodziłam w liceum na przerwie z innymi na papierosa powinnam jz dawno palic bo wszyscy palili i mnie namawiali a jakos nie pale a chodziłam i w liceum i na studiach jak inni palili ja stałam, rozmawiałm, smiałam sie, ale nie paliłam teraz tez wychodzę z kimś jak ktos pali i dalej nie pale więc twój przykład jest trochę dziwny dla mnie.

jak mowilem sa tacy ludzie ze na nich nic nie wplynie ale to mniejszosc:) A zreszta myslisz ze chodzac z nimi i nie palac papierosow uniknelas nieszczescia?? coz sama sobie niejako odpowiadasz..coz tego ze nie palilas czynnie, bedac bierna palaczka zartrulas przez te lata bardziej swoj organizm tytoniem niz twoi koledzy i kolezanki..ej no ale ty przeceiz tylko z nimi stalas..widzisz jednak prawdziwe sa slowa kto z kim przestaje takim sie staje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 24 lis 2011, 02:20
rehak14,
ale w czym ja przeczę sama sobie to wyżej to był cytat kolegi załozyciela watku tylko moze nie widać,ze to cytat bo cos uciekło , moje to tylko o papierosach,ze nie zaczęłam palic
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez rehak14 24 lis 2011, 02:22
tahela, Trochę późno zauważyłem a że postu nie usunę to przynajmniej przeproszę ;P
REHAK14

przez tahela 24 lis 2011, 02:22
kubamzk, no kolego tutaj to przesadziłes i to ostro dokonałes nadinterpretacji faktów, pamiętaj ,ze często przebywałm równiez bez nich i wtedy nigdy nie paliłam takze prosze nie o nie przeginanie

-- 24 lis 2011, 01:25 --

rehak14,
nie szkodzi , tam chyba nie widać tego cytatu:) nawet bo tak wyszło ech, przerosiny jednak ciesza i sa przyjęte ;)
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez depresyjny86 24 lis 2011, 02:28
Temat jest bez sensu....autor i tak wie lepiej,i chyba mu jednak dobrze z tym jak się zachowuje...Można tłumaczyć i tłumaczyć,a i tak nic nie trafia.
:)

przez kubamzk 24 lis 2011, 02:30
tahela napisał(a):kubamzk, no kolego tutaj to przesadziłes i to ostro dokonałes nadinterpretacji faktów, pamiętaj ,ze często przebywałm równiez bez nich i wtedy nigdy nie paliłam takze prosze nie o nie przeginanie

ja przesadzilem ja ci tylko otworzylem oczy..nie od dzis wiadomo ze bierni palacze cierpia najbardziej dlatego miedzy innymi wprowadzono zaklaz palenia w miejscach publicznych, tak czy siak nierozsadne z twojej strony bylo wychodzenie z kolezankami na papierosa i nie powiesz mi teraz ze nie mam racji, to tak jakby ktos poszedl na napad banku niczego nie ukradl ale bylby ze zlodziejami a pozniej by powiedzial ale ja sie tylko przygladalem, przeice zja niczego zlego nie zrobielm..to tylko analogia a ja tlyko pisze co mysle, to ze zazdrosc jest moja wada wierze, jednak nie dam sie przekonac ze szczerosc jest wada:D

-- 24 lis 2011, 01:33 --

człowiek nerwica napisał(a):Temat jest bez sensu....autor i tak wie lepiej,i chyba mu jednak dobrze z tym jak się zachowuje...Można tłumaczyć i tłumaczyć,a i tak nic nie trafia.

dlaczego nie..zgadzam sie z wieloma tu przez was napisanymi rzeczami jednak w wielu sprawach niema jednoznacznej odpowiedzi, duzo zalezy od okolicznosci, moze jeszcze nie padly odpowiednie argumenty, nie poddawajmy sie tak szybko, wcale nie sadze ze wiem lepiej tylko pisze co mysle, chyba na tym polega rozmowa, nie moge przyjmowac wszsytkiego co ktos mi powie i w to wierzyc potrzebuje solidne argumenty dla swojej wiary:)

przez tahela 24 lis 2011, 02:39
na nic mi nie otworzyłes oczu , jednak stanie z kimś na przerwie swego czasu to nie tosamo co palenie paczki dziennie a tak koncza Ci co długo pala , pozatym chodziło Ci o uleganie wpływom i w tym temacie po prostu podałam przykład ,że ja nie poddałm sie wpływowi chociaz w/g statystyk powinnam
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez kubamzk 24 lis 2011, 02:46
tahela napisał(a):na nic mi nie otworzyłes oczu , jednak stanie z kimś na przerwie swego czasu to nie tosamo co palenie paczki dziennie a tak koncza Ci co długo pala , pozatym chodziło Ci o uleganie wpływom i w tym temacie po prostu podałam przykład ,że ja nie poddałm sie wpływowi chociaz w/g statystyk powinnam

z tego wzgledu brawo dla ciebie:) jednak zaliczasz sie do mniejszosci, znam wiele osob ktore pala tylko ze wzgledu na kolegow kolezanki tylko dla towarzsytwa..eh zbyt wiele osob takich znam, ktos mi tu pisal zebym zmienil srodowisko odnosnie tego ze napisalem ze w moim srodowisku jest wiele zdrad, jednak to niemozliwe w dzisiejszym swiecie, bo to dzis jest tak powszechne ze jedynym rozwiazaniem bylaby bezludna wyspa, a swoja droga ciekawi mnie jak wygladaja twoje pluca, udaj sie kiedys na badania tak z ciekawosci..

przez tahela 24 lis 2011, 05:46
wiesz zdrady były sa i beda, nie ma co ukrywać, dzisiejszy świat mozna by wręcz powiedzieć umoralnił się w stosunku do czasów przeszłych, to co wyprawiało się w Starozytnym Rzymie lub w 16w. Europie naprawdę bardzo i to bardzo przekracza normy dopuszczane dzisiaj, osobiscie jednak jestem zdania,że człowiek cały czas sie rozwija tworząc cywilizacje i pchajac ją do przodu a na rozwój cywilizacji składa sie technika , ale równiez przyjęte normy kulturowo - obyczajowe , które wynikają z koleii z rozwoju socjologi i fillozofii, do tego trzeba jeszcze podczepic sztke wszelaką i mamy cywilizację, która jednak nas do góry wyciaga . Co do Starozytnego Rzymu polecam ksiązkę Alksandra Krawczuka,,Poczet cesarzy rzymskich"- podanych sporo pikantnych szczegółów z życia ówczesnych cesarzy w bardzo przystępny i dowcipny sposób, naprawdę ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec oj działo sie tam działo. Sam Krawczuk przez , niektórych zwany jest starym komunistą moze to i prawda mozę nie, co jednak zupełnie nie wpłyneło w jakikolwiek sposób na jego doborowy pełen ironii , stroniący od tak gościnnej nudy u innych polskich pisarzy hisroriograficznych. I w ten oto spsób dyskusja od zdrady przesunęła sie na tor filozoficzno- literacki hihi. Po nocy cos mnie naszło nagle z tego niespania.
Fajnie tak sie dowiedziec przed 5 rano,ze ma sie punkt przy nieprzespanej nocy ;) zawsze to cos miłego w besenności, tulam co by złe zmory Cie nie dopadły nad ranem we snie :angel: :angel:
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez kubamzk 24 lis 2011, 11:04
heh coz watek sie rozkrecil, ale wczoraj myslalem juz ze poszliscie, wiec i sie polozylem:)
co do cywilizacji i jej rozwoju to troche dziwne to jest..bo np 5tys lat temu w miescie ur prawie w kaxdym domu byly laznie, bierzaca woda i kanalizacja, dzis po takim okresie czasu nadal wiele ludzi na wsi uwaza lazienke za zbedny wydatek, wiem bo mieszkam na wsi;d przez pryzmat chocby takiego porownania ciezko mi mowic o jakims rozwoju;)

przez kornelia_lilia 24 lis 2011, 11:11
kubamzk, a to Ty jesteś na tym zdjęciu/avatarze?
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez kubamzk 24 lis 2011, 12:21
kornelia_lilia napisał(a):kubamzk, a to Ty jesteś na tym zdjęciu/avatarze?

taa

Sortuj wg