moja dziwna kobieta

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 20:28
wiem o tym doskonale. Co bym nie zrobił to i tak żle,wszystkiego za mało a ona i tak nie potrzebuje mojej bliskości. Staram sie w myslach wszystko przeszukać co mogło się wydazyć i nic. Generalnie czarna dziura, Ciezko mi ją określić, jest bardzo zamknięta w sobie, nie rozmawia tylko sie zamyka w sobie. Mówi ze potrzebuje czasu dla siebie, wtedy mozemy tak mi,czeć kilka dni.

moja dziwna kobieta

przez pannaAlicja 24 paź 2011, 20:30
A są jakieś plusy?
Tyle wypunktowałeś jej złych zachowań, może spróbuj zrobić to samo z dobrymi zachowaniami, coś co Ci się podoba w niej, coś co lubisz, co ona lubi?

Bo jak na razie to kiepsko wygląda. Dobrze poznać też drugą stronę medalu.
(Ona jest dda?)
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 20:30
moze ona ucieka przed seksem bo czuje sie przytłoczona. Ale gdy nie wspominam o nim to tez nic sie nie zmienia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

moja dziwna kobieta

przez Sabaidee 24 paź 2011, 20:32
Okazywania uczuć uczymy się w dzieciństwie. Może tu tkwi część problemów?
Sabaidee

moja dziwna kobieta

przez marcja 24 paź 2011, 20:34
Buehehhe, swietny temat watku i pomysl wypunktowania wad :D

Co do punktu 1 - moze to byc jej cecha osobowosciowa, moze to miec zrodlo w przeszlosci ( rodzice nie okazywali jej uczuc itp), a moze zwyczajnie wypalilo sie w niej uczucie do Ciebie.
2
a) Zalezy co robi przy tym kompie. Jak cos co wymaga skupienia, to sie jej nie dziwie.
b) patrz punkt 1
c) mnie tez zawsze nudzila, albo moze to zle slowo - uwazalam, ze zbyt dluga nie jest potrzebna, o tak!:)
d) ile ludzi tyle upodoban, albo patrz punkt 1
3.
a i b) - patrz punkt 1 albo...Ile miesiecy/lat ma dziecko? Bo po ciazy na pare miesiecy libido spada, znajoma nawet chodzila do lekarza w tej sprawie.
c ) wspolczuje, porazka :shock: ;)
d) nie byla tym zainteresowana ale chciala zrobic Ci przyjemnosc a zarazem miec szybko sprawde za soba. Jako, ze sie przedluzalo, zniechcecila sie ;)
e) tez lubie, a dlaczego to jest dziwne ??? Kazdy lubi co innego. Co do orgazmu lechtaczkowego, to chyba wiekszosc kobiet tak ma. Ponoc po 30-tce latwiej dochodzic pochwowo, ale brakuje mi paru lat do 30-tki, wiec nie wiem czy to prawda ;)
f) :bezradny:
g) to zacznij dbac a jak juz dbasz, to jest dziwna i czepia sie
h) to zmiencie cos, wez ja np. w windzie :mrgreen:
4 od a do c- bardzo dziwne jak na kobiete:)
d i e- taka cecha - okropna ale kiedys dziewczyna byla inna?
5- skandal, wspolczuje
Ogolnie brakuje komunikacji miedzy Wami. Mysle, ze ona moze juz niewiele do Ciebie czuc... I tak jak to wszystko czytam, to nasuwa mi sie podejrzenie, czy w Waszym zwiazku ona nie przejmuje emocjonalnie "roli mezczyzny"? Ona nie lubi rozmawiac, jest lakoniczna, nie wie o co Tobie chodzi, kiedy starasz sie wyjasnic problem, nie przepada za wyznawaniem uczuc, nie jest wylewna, nie inicjuje przytulanek, wydaje sie ogolnie olewac sprawe, za to Ty jestes strona, ktora sie martwi o relacje, zapytuje o sprawe na forum psychologicznym. Chcialbys czesciej slyszec "kocham" i sie przytulac...

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 20:35
ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie zeby stwierdzić czy jest DDA, ale wiele na to wskazuje. Podoba mi się w niej wszystko poza tym ze ona nie ma potrzeby seksu , zbliżeń, przytulania, rozmowy, bliskości, robienia czegokolwiek razem.

-- 24 paź 2011, 20:41 --

a co jeśli stałem się kobietą? :)

moja dziwna kobieta

przez betty_boo 24 paź 2011, 20:45
Ogolnie brakuje komunikacji miedzy Wami. Mysle, ze ona moze juz niewiele do Ciebie czuc...

zgadzam się.

moze to dda jest jakąś odpowiedzią...ale myslę ze to i tak nic miedzy wami nie zmieni

moja dziwna kobieta

przez marcja 24 paź 2011, 20:47
Jesli "stales sie w zwiazku kobieta" to duzy problem jak twierdza teoretycy ;) Poniewaz im bardziej ty "stajesz sie kobiecy", tym bardziej ona "staje sie meska" w relacji i tym bardziej Ty nie dostajesz tego, czego od niej chcesz. I kolo sie kreci. Polecam poczytanie literatury na ten temat :)

moja dziwna kobieta

przez betty_boo 24 paź 2011, 20:49
a to ciekawa teoria..nigdy o niej nie slyszałam ale mnie zaintrygowała.

a dlaczego dzieje się tak że kobieta staje się męzyczyna w związku i odwrotnie?

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 20:52
Na jej zachowania składa sie całe jej przeszłe zycie. Chciała być indywidualna a matka ja ciagle hamowała. stad te ucieczki, pozniej miała faceta starszego zonatego, była z nim 6 lat. pozniej facet który się okazał biseksem (2 lata) na którego ponoc cały czas krzyczała. i jeden i drugi ją zdradzał. z tym drugim wyemigrowała za granice i pracowała jako tancerka (tylko to tak twierdzi i koniec tematu, nie moge o nic wiecej pytać) no i pozniej poznała mnie , zamieszkaliśmy razem, rzeczywiście do urodzenia dziecka było wszystko ok, poza tym ze miała te swoje niekontroowane wybuchy nerwów, po porodzie zaczeło sie wszystko sypać, niby z przemęczenia.Obecnie nie ma duzo na głowie , na swoje sprawy znajduje czas z checią a na faceta nie ma czasu. seksu zero, rozmowy zero, tylko gdy coś trzeba zrobić. ale i tak to wszystko jest bardzo szczątkowe. nawet po pracy jak jedzie po nasze dziecko do swojego ojca to siedzi tam jeszcze i wraca pod wieczór. nie ciagnie jej do mnie. gdy jej o wszystki powiedziałem stwierdziła ze co ja od niej chce

moja dziwna kobieta

przez essprit 24 paź 2011, 20:55
Podoba mi się określenie "moja dziwna kobieta" ;) ! Serio !

To w jaki sposób twoja kobieta funkcjonuje pokazuje to, co ona zna ... co sama dostała ... Szczególnie uderza w tym właśnie brak takiej "ciepłej bliskości" - nie stricte seksualnej. Ba ! sex jak sam doświadczasz, możesz uzyskać - ale też tylko w wersji "ostrej".

Dla niej bezpieczniej jest tak funkcjonować - oczywiście nie robi tego (zakładam) z namysłem.
Taki ma wdrukowany schemat.
Mniej po prostu boli, kiedy człowiek odcina się od własnych emocji.
A jak piszesz, doznała krzywdy od swoich najbliższych.
Inna sprawa, wychowanie w danym, niekorzystnym środowisku może owocować tym, że ona po NIE WIE co Ty od niej oczekujesz. Czym jest owa bliskość, dla niej na chwilę obecną nieznana. Porusza się po nieznanym jej świecie.

Wydaje mi się, że Ty jako jej partner za wiele sam nie możesz.
A i ganiać ją na psychoterapię, jeśli dla niej to nie jest problem - też Ci się nie uda.
Chyba jedynie pozostaje Ci pokazywać jej inną rzeczywistość czy swoje potrzeby - choć pewnie będzie to dla niej niezrozumiałe czy awykonalne, na teraz.

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 20:56
i nigdy wczesniejzadna moja była nie narzekała na zły seks, niby moja obecna twierdzi z ze mna wszystko ok, a jednak mam wrazenie ze kocha się ze mna tylko z przymusu, bo ja chcę , jak chce jej zrobić dobrze języczkiem to twierdzi ze nie ma ochoty i tak jak wczesniej wspomniałaś marcja , wygląda to tak jakby chciała mieć to jaknajszybciej za sobą.

-- 24 paź 2011, 21:00 --

ale co zrobić zeby jej tworzyć oczy?

-- 24 paź 2011, 21:08 --

Moze jej dotychczasowe zycie nauczyło ja zyc w dystansie do wszystkich, chociaz do dziecka jest milutka a to pokazuje ze potrafi, tyle ze dziecko ją nie skrzywdzi wiec nie ma strachu, a do innych dystans. Jak ktos pojawi sie obcy ktoś kogo nie zna to wazy słowa, pilnuje sie , ja to widze bo ja na tyle znam. Dla nowo poznanych ludzi jest cudowną kobietą miłą uśmiechniętą, potrafi oczarować towarzystwo. Dziwne to wszystko. Ja nie potrafie udawać,

-- 24 paź 2011, 21:14 --

polecicie jakąs dobrą literaturę ?

moja dziwna kobieta

przez marcja 24 paź 2011, 21:19
Betty, bo tak bywa, ze kobiety moga miec emocjonalnosc meska i na odwrot.
I ponoc zawsze sytuacje kontrastowe sa zle, cechy meskie i kobiece w zwiazkach powinny sie uzupelniac. Czyli zle wrozy dla zwiazku jak delikatna, emocjonalna i bardzo wrazliwa kobieta sparuje sie z wybitnie meskim, chlodnym, niedostepnym emocjonalnie mezczyzna (ona bedzie mowila, ze on jest jak kamien, ze jej nie rozumie i zajmuej sie swoimi sprawami, on bedzie mowil, ze ona naogladala sie seriali albo romansidel i nie wiadomo o co jej chodzi. Stara sie przeciez, ciezko pracuje, zeby byla szczesliwa, przynosi kase do domu i pamieta o urodzinach, wiec ocb) Podobnie zle wrozy zwiazek "mietkiego" faceta z meska kobieta. On bedzie uwazal ja za oschla i nieczula zimna rybe, a ona jego za frajera, ktory bedzie tanczyl jak ona mu zagra. Zeby wszystko mimo to gralo, trzeba sobie uswiadomic swoje cechy przeciwne dla uznawanych za standardowe dla danej plci i swiadomie sprawic, zeby zanikaly. Np. "meska" kobieta powinna swiadomie stac sie delikatniejsza i bardziej uczuciowa i podobno automatycznie powoduje to, ze druga strona zaczyna dazyc do zachwianej rownowagi i okazywac cechy przeciwne, czyli kiedy kobieta meska zaczyna ujawniac swoja kobiecosc, wyzwala w delikatnym i wrazliwym mezczyznie cechy meskie. Jakby sie zastanowic to faktycznie tak to dziala od zarania dziejow ;)
Tyle teoria;)

moja dziwna kobieta

przez z-32@o2.pl 24 paź 2011, 21:26
ze niby jak stanę sie męskim burakiem to ona pójdzie w drugą skrajnośc?

Sortuj wg