Zakochany samotnik

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Zakochany samotnik

przez Pablo85 19 wrz 2011, 18:18
Mam dosc duży problem. Zakochałem się w osobie, która odwzajemnia moje uczucia. Jest to osoba znacznie dojrzalsza i bardziej ułożona ode mnie. Chodzi o to, że mam ze sobą problemy natury schizoidalnej. Chcę byc w związku, ale boję się uzależnienia od drugiej osoby. Poza tym to mój pierwszy związek.
Moje pytanie brzmi: czy pomimo moich problemów, powinienem zamieszkac z tą osobą, która nalega? Mówi, że razem przezwyciężymy moje problemy. Zastanawiam się czy już z tą osobą zamieszkac czy dac sobie czas i pójsc do psychologa po pomoc. Problem jest też taki, że dzieli nas odległosc 2000km.
Z góry dziękuję Wam za każdą radę i opinię.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2011, 19:59 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu "nerwica lękowa"

Zakochany samotnik

przez linka 19 wrz 2011, 18:19
I uzależnisz swoją decyzję od tego co powiemy na forum?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Zakochany samotnik

przez RepairMySoul 19 wrz 2011, 18:21
Nie możesz uzależniac swojej decyzji od ipini ludzi nan forum ..
"Mów mi prefekt - duszy defekt
Jedna szata - tysiąc metek"
~~RepairMYSoul

http://lightsinthehell.blogspot.com

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zakochany samotnik

przez Pablo85 19 wrz 2011, 18:26
Nie uzależniam. Chcę tylko usłyszec jakie zdanie mają ludzie, którzy byc może lepiej znają się na takich sprawach niż ja. Choc ostatecznie sam podejmę decyzję.

Zakochany samotnik

przez konwalia123 19 wrz 2011, 18:51
jak nie sprobujesz to nie bedziesz wiedział..jednak czasem warto podjac ryzyko
Oczywiscie ciezko funkcjonowac z taka choroba ,ale myśle ,ze mimo wszystko trzeba starac sie zyc normalnie i nie zakladac od razu tego co najgorsze.
Kazdy zwiazek niesie ryzyko zranienia i uzalenienia.
a mysle ,ze dla kazdego czlowieka najgorsza jest samotnosc.Ale wiadomo,ze Ty najlepiej znasz siebie,swoje uczucia ,swoja chorobe i najlepiej zdecydujesz ..
nie sugeruj sie lękiem ,( tym czego chcesz w danej chwili) pomysl o swoich prawdziwych marzeniach i o przyszlosci .I pomysl co mozesz zyskac ew.stracic..
„[...] każdy na nią czeka, jak na stacji stoi, wypatruje, skąd nadjedzie pociąg, który wszystko wyprostuje”

Zakochany samotnik

przez Pablo85 19 wrz 2011, 19:01
Jest też taka opcja, że przez najbliższych 9 miesięcy będziemy osobno. Oczywiście będą odwiedziny w międzyczasie, tylko nie chcę, aby przez to ucierpiała nasza relacja. Albo zostaję te kilka miesięcy w kraju i porządkuję się wewnętrznie, albo lecę do ukochanej osoby z moimi lękami i tam próbuję dojsc do ładu ze sobą...

Zakochany samotnik

przez Noopii 19 wrz 2011, 19:13
Mogę napisać tylko tyle do psychologa idź cokolwiek postanowisz zrobić teraz z życiem swym.Warto mieć właściwy osąd chwili,gdy się podejmuje ważne życiowe decyzje.
Noopii

Zakochany samotnik

przez Laima 19 wrz 2011, 19:28
Nie licz, że związek Cię uleczy.
Laima

Zakochany samotnik

przez *Monika* 19 wrz 2011, 19:57
Pablo85, A mieszkaliście już razem przez jakiś czas?
Obrazek
Główny Moderator

Zakochany samotnik

przez Pablo85 19 wrz 2011, 20:00
Tak, ale to były tylko dwa tygodnie. Było dobrze, choc miałem w sobie dużo lęku (ja wtedy jeszcze się nie zaangażowałem).
Teraz czuję, że lęk jest, ale mniejszy. I nie wiem czy wystawiac ukochaną osobę na moje lęki czy najpierw wyleczyc się z nich i dopiero potem z nią zamieszkac.

Zakochany samotnik

przez *Monika* 19 wrz 2011, 20:23
Pablo85, Ja poszłabym na żywioł. Nie czekała na ustanie lęków. Doprowadziłabym do konfrontacji z nimi.
No, ale ja to ja :D
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg