wyprowadzka od rodziców - doradźcie

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez zenon.strzyga 11 wrz 2011, 00:27
To nie jest mój pierwszy post na tym forum ale postanowiłem założyć nowy wątek.
Mam 26 lat biorę leki bellergot od miesiąca i fluanxol od ok 2 miesięcy.
Ogólnie odczuwam poprawę, jakby mogę się bardziej skupić zebrać myśli bardziej mi się chce działać.
doszedłem do wniosku że po prostu powinienem się wyprowadzić z domu bo moja sytuacja tutaj tak się nie poprawi nie rozwinę się tu nigdy bo nie ma tu dla mnie miejsca. Mam 27 lat Co wy o tym sądzicie...? Czy to normalne że dziecko chce się wyprowadzić od rodziców, może nie tyle chce co musi bo ja odczuwam taki przymus wewnętrzny.
Ostatnio edytowano 11 wrz 2011, 00:31 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmieniono dział

co robić doradzcie?

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 00:30
zenon.strzyga, Masz 27 lat i się nad tym zastanawiasz? Dzieckiem to Ty na pewno już nie jesteś i chociaż nic nie napisałeś o sytuacji w domu to sądzę ,że wyprowadzka od rodziców jest wskazana.
Moderator

co robić doradzcie?

przez zenon.strzyga 11 wrz 2011, 00:37
Dzięki za odpowiedź wiola173 możesz to rozwinąć dlaczego sądzisz ze wyprowadzka od rodziców jest wskazana? moja sytuacja jest taka że nie ma żadnej sytuacji... Czy każdy powinien się wyprowadzić w pewnym wieku są rodziny gdzie ludzie żyją razem pomagają sobie są pewne konflikty nieporozumienia ale żyją w pokoju a ja już drugi raz mam coś takiego że czuje że muszę się wynieść ja miałem 18 lat miałem to samo ale wróciłem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vian 11 wrz 2011, 00:39
wiola173, ja tam mam 27 lat, mieszkam w domu rodzinnym i zamierzam w nim mieszkać całe życie - podzieliłyśmy się z mamą na zasadzie piętro moje, parter mamy i cześć. Nie widzę powodu, dla którego miałabym komuś oddawać za mieszkanie ciężko zarobioną kasę dla zasady "jesteś dorosła, powinnaś mieszkać osobno", bo to moim zdaniem głupie... :)

Natomiast jeśli ktoś z jakiegoś powodu źle się czuje w rodzinnym domu, czy to z powodu braku miejsca, czy atmosfery, to jasne, niech się wyprowadza jeśli jest dorosły.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez linka 11 wrz 2011, 00:44
Moim zdaniem każdy powinien zasmakować życia na swoim ......... nauczyć się niezależności, odpowiedzialności, bez mamy i taty pod ręką...... skoro ktoś czuje, że powinien to jest kowalem własnego losu i powinien, IMHO.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 00:47
Myślę ,że życie każdego człowieka składa się z pewnych etapów rozwojowych . Ty jesteś w etapie: Wczesna dorosłość (23 do 34 lat)
W tym wieku człowiek powinien:
Uczyć się harmonijnego życia z partnerką / -em
Rozpocząć samodzielne życie i stworzyć nową własną rodzinę
Uczyć się odpowiedzialności za dzieci i rodzinę, uczenie się umiejętności zaspokajania potrzeb dzieci
Realizować drogę zawodową

-- 10 wrz 2011, 23:49 --

Vian, No ale nie mieszkasz u mamy. Jasne ,że nie każdy musi, pod warunkiem ,że robi to z własnego wyboru i dobrze się z tym czuje.
Moderator

przez zenon.strzyga 11 wrz 2011, 00:50
vian co to znaczy niech się wyprowadza jak jest dorosły ja nie czuje sie dorosły dlatego się chce wyprowadzić właśnie bo mnie to przytłacza

Co wy te teksty z podreczników do psychologi przepisujecie czy z poradników jakiś.
W tym wiem to a to
Ja nie myśle nawet o rodzinie i dzieciach to jest dla mnie cel nieosiagalny na dzis dzień
Ostatnio edytowano 11 wrz 2011, 00:53 przez zenon.strzyga, łącznie edytowano 1 raz

przez Vian 11 wrz 2011, 00:53
zenon.strzyga, a moim zdaniem to wszystko zależy od warunków - inaczej jest, kiedy mieszkacie w mieszkaniu (chyba, że dwupoziomowym), inaczej kiedy w domu, który można podzielić na 2 części.

Mnie się tam ani śni nigdzie wyprowadzać z powodu wymienionego powyżej i nie uważam się za niezaradną życiowo mamincórcię, zwyczajnie przeważają kwestie pragmatyczne. Ale zaznaczę, że ja się nie czuję źle ani nie mam żadnego wewnętrznego przymusu nakazującego wyprowadzkę.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 00:57
zenon.strzyga, Owszem, zaczerpnęłam ze źródła, polecam Ci tu zajzreć:http://www.edulider.pl/edukacja/etapy-rozwoju-czlowieka-doroslosc
Moderator

przez Vian 11 wrz 2011, 00:58
zenon.strzyga, dorosły znaczy pełnoletni.

Skoro czujesz, że mieszkanie z rodzicami Cię ogranicza to się wyprowadź.

Ja jestem jedynie przeciwna takiemu... demonstracyjnemu wyprowadzaniu się, często wbrew rozsądkowi, żeby pokazać otoczeniu, że ło, co to nie ja, jestem samodzielna.

-- 11 wrz 2011, 00:59 --

Ja nie myśle nawet o rodzinie i dzieciach to jest dla mnie cel nieosiagalny na dzis dzień

No i dobrze, to nie harmonogram, że się go ściśle trzymać musisz i na gwałtu rety sobie żony szukaj.

Słuchaj, temat się ciągnie, a sprawa jest bardzo prosta - jak Ci z jakiegoś powodu źle, to się wyprowadź.
Dziękuję.
Lisbeth Salander

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 01:00
Vian, Ja wcale nie potępiam takiego rozwiązania, jak Twoje. Ja też oddałam dzieciom górę domu, chociażby z tego względu,że jego utrzymanie jest dość drogie i nie ma sensu ,żeby oni płacili za coś innego. Ale staram się jak najmniej ingerować w ich życie i chcę ,żeby czuli się jak u siebie .
Moderator

przez Vian 11 wrz 2011, 01:04
wiola173, no dokładnie o coś takiego chodziło. :)
Nie mam dość pieniędzy, żeby kupić swoje mieszkanie czy dom (i jeszcze długo mieć nie będę), a wynajem to strata gotówki. Mieszkanie ze współlokatorami, kiedy mogę mieszkać u siebie też wydaje mi się nonsensem. Po co, po to, żeby pokazać koleżankom i kolegom, że jestem samodzielna..?

NATOMIAST gdyby się okazało, że relacje między mną a mamą gwałtownie się popsuły, wchodzimy sobie wzajemnie w kółko w paradę, brakuje nam przestrzeni czy cokolwiek, to naturalnym krokiem jest pomyśleć o zmianie mieszkania.
Lisbeth Salander

przez *Wiola* 11 wrz 2011, 01:06
Vian, Tylko zarówno Ty jak i moja córka w zasadzie jesteście samodzielne. To ,że mieszkacie z rodzicami pod jednym dachem nie znaczy ,że mieszkacie "razem".
Moderator

przez zenon.strzyga 11 wrz 2011, 01:06
dzięki za wypowiedzi tak zrobię tylko martwi mnie to mam pewien żal do świata że musze to zrobić a nie mogę normalnie żyć i co gorsza wiem ze jak to zrobię to tak nie będzie lepiej, w końcu to ze mną podobno też jest jakiś problem

Sortuj wg