Mój Chłopak nienawidzi mojej siostry

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez paprotka 16 sie 2011, 07:24
Witam
Bardzo prosze o pomoc kogoś, kto zna się na psychologi. Nie wim co mam robić, mój chłopak jest kochany czuły wrażliwy, naprawdę wspaniały, do czasu kiedy pojawi się moja siostra. Zmienia się wtedy w innego człowieka, przestaje mnie przytulać, robi wręcz piekło z naszego życia. Muszę dodać że już jesteśmy razem parę lat, mieszkamy razem..... nie chce go stracić a narazie czuję że trace że ona mu tak działa na nerwy że nie wytrzymuje..... Nie mogę wybierać międy nim a siostrą, Kocham ich oboje.... Proszę o pomoc, jak ich pogodzić? Jak sprawic żeby On Ją tolerował???
Ostatnio edytowano 16 sie 2011, 10:06 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu

przez Sabaidee 16 sie 2011, 07:31
Nienawiść nie bierze się z niczego. Muszą być jakieś konkretne powody, a o tym nic nie piszesz. Nie piszesz nic również o tym jaki jest związek tej sytuacji z nerwicą.
Sabaidee

przez paprotka 16 sie 2011, 07:39
O powodach nie piszę bo nie mam pojęcia jakie moga być..... Próbowałam rozmawiac z chłopakiem... On twierdzi że ona jest "głupia" i poprostu go denerwuje...... Jeśli chodzi o nerwicę to jak widzę ich razem to mam wrażenie, że On właśnie dostaje ataku nerwicy, poci się, trzęsie, to jest straszne, przestaje się odzywać a na nia patrzy z taką nienawiścią że aż się boje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ewaryst7 16 sie 2011, 07:40
Piszesz , że Twój chłopak jest czuły , wrażliwy .Jakoś trudno mi uwierzyć , ze czuły wrażliwy człowiek , potrafi tak nienawidzić , że wasz związek zamienia w piekło. Facet ma ewidentnie problem z emocjami. Bo nawet jeśli Twoja siostra mu nie pasuje , dlaczego nie zachowa sie jak dorosły , kulturalny czlowiek i nie zachowa spokoju na czas jej wizyty ? A może nie wie , co to jest kultura ? A jeśli w pracy , nie będzie lubił szefa , też będzie się tak miotal ? Jeśli Ciebie kocha , to dla dobra waszego zwiąku powinien odpuścić , a nie zachowywac sie jak maly dzidziuś. Czy Twoja siostra cos mu zrobiła ?

-- 16 sie 2011, 07:42 --

I jak Twoja siostra reaguje na jego nienawiść ? Na jej miejscu balabym się Twojego faceta..

przez paprotka 16 sie 2011, 07:49
Ja nie zauwazyłam żeby ona reagowała, myślę że to czuje ale ze względu na mnie jest dla niego miła....
On ewidentnie nie potrafi panować nad swoimi emocjami.... a ja chciałabym się dowiedzieć jak mu pomuc, jak załagodzić ten spór, ta całą sytuację?

przez Sabaidee 16 sie 2011, 07:50
Nawet jeśli ktoś jest "głupi", pomijając prymitywizm takiego argumentu, to jeszcze nie jest powód do nienawiści, a co najwyżej niechęci. Problem musi tkwić gdzieś głębiej.
Sabaidee

przez paprotka 16 sie 2011, 07:52
Może chodzi o to: On leczył się z depresji i mam wrażenie że ją wybrał sobie na ujście swojej złości, Jakby stwierdził że to będzie ta osoba o którą wszystko obwini

przez Margolka 16 sie 2011, 08:04
paprotka, a może łączy ich jakaś wspólna przeszłość, jakaś tajemnica, może ona mu coś zrobiła albo czymś szantażuje? Bo to naprawdę dziwne, żeby trząść sie tylko na widok jednej osoby a inne normalnie akceptować :bezradny:
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

przez Im_Back 16 sie 2011, 08:10
paprotka,
no niestety zdarzają się organiczne nienawiści .
znam takie przypadki ,jak nie dojdziesz do tego co powoduje nienawiść .
Nie doprowadzaj do ich wspólnego spotkania ,po co ma Ci się chłopak denerwować ?
Im_Back

przez Sabaidee 16 sie 2011, 08:17
Nie doprowadzaj do ich wspólnego spotkania ,po co ma Ci się chłopak denerwować ?

Pod tym bym się podpisał. Nienawiść jest uczuciem jak każde inne, ani złym ani dobrym, bo niezależnym od nas. Złem jest dopiero żywienie tej nienawiści. Psa jak przestaniemy żywić to zdechnie i tak jest z każdym uczuciem.
Sabaidee

przez paprotka 16 sie 2011, 08:17
mogę postarac się żeby spotykali się jak najrzadziej .... ale to moja siostra więc siłą rzeczy będa się spotykac, a z chłopakiem chciałabym załozyć rodzine, stad moje pytanie czy nie da się czegoś zrobić, tak z psychologicznego punktu widzenia, żeby on ją tolerował????

przez Im_Back 16 sie 2011, 08:31
paprotka,
dopóki on nie wyrazi chęci podjęcia próby zrobienia czegoś z
"Tym" to nic nie możesz zrobić .
Spróbuj z chłopakiem zawrzeć umowę ,Ty ze swojej strony dbasz aby spotykali się jak najrzadziej .
A On mobilizuje się i zachowuje normalnie na wspólnych świętach,urodzinach imieninach itd .
Im_Back

przez kite 16 sie 2011, 10:06
sory, taka myśl, może on ją kocha i chce z tym walczyć, nie akceptuje swoich uczuć i się ich boi? chce ją na siłę znienawidzić.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez grusia 16 sie 2011, 11:14
kite napisał(a):sory, taka myśl, może on ją kocha i chce z tym walczyć, nie akceptuje swoich uczuć i się ich boi? chce ją na siłę znienawidzić.

pierwsze o czym pomyślałam.
ale ją kocha albo cos ich łączyło.
Tęcza jest ważna. Najważniejsza.

Sortuj wg