Dlaczego nie można nic zrobić temu pijusowi!

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez pakamera 15 sie 2011, 14:40
Stary ma fazę na chlanie i złopie te piwska jedno za drugim. Prawie co chwilę zmienia mu się zachowanie. Raz jest bardzo agresywny a po jakimś czasie jest w takim regresie - łasi się, gada takim dziwnym głosem itd.

Co chwilę gada, że się go okłamuje ale nigdy nie powie o co chodzi.

Dlaczego jak się policję wzywa to zawsze jest taka uśmiechnięta i poblażliwa dla tego typu śćierw!

przez ewaryst7 16 sie 2011, 12:31
Witaj. Bo jeśli to długo już trwa , to sprawa dla sądu , a nie dla policji..

przez tahela 18 sie 2011, 00:31
a na odwyk próbowałas wysłac bo bez odwyku to nie licz na poprawe sytuacji, odwyk mozna spróbowac nakazem sadowym złatwic, a jak masz potwierdzone w raportach policyjnych , ze był pijany to sad powinien sie przychylić do twojego wniosku i jednoczesni mozesz jeszcze kuratora załatwic
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lolita 20 sie 2011, 16:16
Twój ojciec używa wobec was , przemocy ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez kprusak 26 sie 2011, 15:01
Można zgłosić iż po alkoholu jest agresywny. Wezwać policję ja się burzy. Zdobyć dowody (zeznania sąsiadów). Policja powinna zawieść go na izbę wytrzeźwień. Sąd może nakazać mu leczenie odwykowe. Poszukać pomocy w MOPS-ie. Proszę skontaktować się z dzielnicowym.

Wyzwiska wulgarny język, znoszenie (stan zagrożenia gdy jest pod wpływem) - to jest przemoc psychiczna.

1. Alkoholizm to choroba - proszę pamiętać że to ojciec. Nie usprawiedliwiam go i nie znam waszych relacji, ale proszę rozważyć czy chcecie mu pomóc z tego wyjść - no chyba nie zawsze był taki, po za tym to ojciec, wsparcie rodziny będzie mu potrzebne (prawdopodobnie facet gdzieś się zagubił i dlatego chleje)

2. Jeżeli nie chcecie mu pomóc (to szkoda ale nie oceniam, uważam że każdemu trzeba dać szansę) to proponuje się wyprowadzić jeżeli to jego mieszkanie a was na to stać. Unikniecie dodatkowych komplikacji.

3. Polskie prawo przewiduje eksmisję agresora z domu.

Pierwsze rozwiązanie jest najtrudniejsze ale chodzi o ojca.

przez pm_77 31 sie 2011, 05:54
Co prawda mam problem nie z ojcem a matką.
Pije i zastanawiam się czy nie wysłać pisma do tej Komisji antyalkoholowej (ojciec jakiś dziwny jest, za słabo reaguje). Wszyscy u nas w domu już są dorośli i nie wiem czy to ma sens, bo raczej chyba reagują jak są jakieś dzieci.

Mam pytanie, pismo wiem mniej więcej jak napisać (po prostu opiszę co się dzieje w domu).
Ale czy możecie powiedzieć jak to wygląda dalej?
tzn. przychodzi jakaś komisja? przesłuchują domowników?
Ostatnio jak brat przyjechał, to w sumie z jego gadki wynikało, że to ja, brat i ojciec jesteśmy tymi złymi, że pozwalamy pić. Jeżeli mam być tak potraktowany to dziękuję bardzo.

Sortuj wg