Neurotyczna zazdrość o przeszłość partnera

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Neurotyczna zazdrość o przeszłość partnera

przez magdalenabmw 05 lis 2009, 23:08
Majko, swietnie Cie rozumiem bo mam tak samo z tą zazdrością.
Ale pomysl - jeśli on jest z Tobą a nie z tamtą dziewczyną to znaczy że TY jesteś dla niego najlepsza, takze w łóżku i to Ciebie kocha, nie ją.
Co do seksu z dwiema naraz... Coz, napewno to ciezkie dla Ciebie. Niektorzy ludzie maja takie fantazje. Z Toba nie chce takich 'perwersji' robic? Dla mnie osobiscie seks z dwiema osobami naraz jest chory.
Ale spojrz na to tak- jesli kochal sie ze swoja dziewczyna(?) i z jakas inna to chyba nie kochal tej swojej naprawde. Jesli sie kogos kocha to sie nie chce dzielic z kims, nawet z jakas dziewczyna inna. Tak mysle ja, i ta mysli moj facet a takze kazdy moj eks.
magdalenabmw

przez Majjka 05 lis 2009, 23:34
Jest tak jak mówisz, nie chce ze mną takich perwersji, pragnie ze mną ułożyć sobie życie i tylko ja się liczę dla niego i z nikim się nie chce tym dzielić, wierze w to, staram się i nie mam jakiś lęków ze może mnie zostawić, mimo to jest ciężko pozbyć się tych męczących ataków myśli.. cos nachodzi do głowy to pociąga następną myśl, następnie wybucham i problem dalej nie rozwiązany a ja rozpaczam jak dziecko, nie mam z kim o tym rozmawiać może było by mi łatwiej wtedy a tak wszystko we mnie się ciśnie i odbija na moim złym samopoczuciu i innych, pierwszy raz się tu tym podzieliłam.

przez magdalenabmw 05 lis 2009, 23:37
Majko ja mam to samo. Juz ponad 2lata z tym walczę. Niewiem jak mogę Ci pomoc bo sobie tez pomoc nie potrafię. Moze psycholog by cos poradzil.... ? Jakas terapia wspolna? Sama sobie z tym nie poradzisz, wiem po sobie. Poprostu pojawia sie jedna mysl i za nią lawina...
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez polakita 06 lis 2009, 14:29
Majjka napisał(a):Na początku mój partner cierpliwie mi odpowiadał na moje pytania ale z czasem zaczął się złości na mnie gdyż jest to temat o którym sam chciałby zapomnieć i nie rozkopywać, a ja mu go wciąż przypominam ale gryzienie w język nic nie daje czuje niedosyt jak nie spytam, jak się nie dowiem tego czego chce, ale gdy dostaje odpowiedzi na swoje pytania tez nie jest mi niestety lepiej..

Ten chłopak zrobił wielki błąd że w ogóle ci odpowiadał na twoje pytania, powinien zamknąć język za zębami i powiedzieć że nie chce do tego wracać. Opowiadanie o swoich byłych - i to jeszcze ze szczegółami to makabra, ja bym nie wytrzymała. Chociaż wiadomo, ciekawość. A ty sama się katujesz. Mój chłopak jest bardzo dyskretny i o tym nie mówi, a ja wiedząc że on nie chce mówić też go za bardzo nie wypytywałam (powiedzmy, tylko jakieś ogólniki).
Chłopak jest młody a widać że już mu nie obce ekscesy ;) ale mam kolegę który też kiedyś robił różne ekscesy ale obecnie jest 14-ty rok z tą samą partnerką... więc można potem "znormalnieć" ;)
Ja czasem myślę że te tradycyjne założenia że ma się jednego mężczyznę/kobietę raz na całe życie są jednak piękne, i że jest to najbardziej idealna forma związku... przynajmniej ja bym tak chciała, chociaż już za późno ;)
polakita

przez Koturre 06 lis 2009, 16:12
Dziewczyny, rozbrajacie biednego Koturre... Ubawiony do łez idę wertować następne posty :)

Pozdrawiam :mrgreen:
Koturre

przez risin 09 gru 2009, 22:02
Bycie zazdrosnym o przeszlosc, zanim siebie poznaliscie, jest lekko nieuczciwa. Jesli sie z kims wiazesz to akceptujesz go taki jaki jest z calym bagazem przeszlosci. Albo to akceptujesz, albo szukaj dalej. On zanim Ciebie znal nie mogl byc wobec Ciebie wierny. Sprawdz raczej jaki jest teraz.

przez magdalenabmw 09 gru 2009, 22:34
Ale my wiemy że to jest głupie. Tylko że jak sie kogoś tak mocno kocha to nie można znieść myśli i wyobrażeń że ten ktoś nasz kochał kiedyś jakąś inną i coś z nią robił ! To nie są pretensje do partnera, raczej smutek...
magdalenabmw

przez sylwia23 17 sie 2011, 18:13
Witam, mam podobny problem, nie radze sobie, myśli krążą po głowie, rozmyślam, pytam, jak ktoś ma podobny problem, lub z kim mogłabym porozmawiać zawsze lżej jak się człowiek wygada, to proszę o maila lenkachm@o2.pl Bardzo proszę o radę i wsparcie. Dzięki. Mile widziany również mail od kogoś kto ma podobny problem.

-
sylwia23

przez Noopii 18 sie 2011, 14:53
Dziewczyny jak można być zazdrosnym o przeszłość czyli coś czego już nie ma?To niszczy Was i partnerów wasze relacje.Związek dwojga ludzi polega na zaufaniu,a nie grzebaniu w jego przeszłości.To nie jest ,,mocne kochanie''tylko ograniczanie wolności partnera nie mylcie miłości z osaczeniem,brakiem zaufania..etc..jeżeli to jest silniejsze od was wymaga terapii.
Noopii

przez leon21 18 sie 2011, 20:40
Drogie Panie!
To normalne że ktoś ma wątpliwości co do przeszłości chłopaka/dziewczyny. Wymagać od drugiego to normalne a nie żaden neurotyzm. Osobiście dla mnie druga osoba która już współżyła nie mogłaby być moim partnerem. Nie zniósłbym tego psychicznie.

Taki koleś co spał z innymi pewnie każdej mówił, że ją kocha. I odwrotnie.
I żeby nie było mam 22 lata a nie robiłem "tego" jeszcze, choć miałem kilka okazji.
Miłość fizycznie można sobie okazywać w sposób nieseksualny.

przez sylwia23 19 sie 2011, 12:41
To wszystko nie jest takie proste, to siedzi w głowie, nachodzą myśli i znowu pytania, męczą drugą osobę, ale i nas w środku, tylko jak przestać o tym myśleć, jak dać sobie do zrozumienia, że to było i nie wróci. Staram się to tłumić, zajmuję się czymś innym by nie myśleć, ale znowu wraca. Pytania i to szczegółowe. Ja wiem, że partner miał prawo do tego by mieć kogoś, spróbować zanim znalazł mnie. Nigdy się z takim czymś nie spotkałam, a jak już zaczęły się te "przesłuchania" o przeszłość to postanowiłam jednak zasięgnąć porady bo to już się robi chore. Mam nadzieję że tu na forum znajdzie się ktoś kto ma podobny problem i coś doradzi, a może ktoś sobie jakoś już z tym poradził. W razie czego bardzo proszę o mail lenkachm@o2.pl Dziękuję
sylwia23

przez leon21 20 sie 2011, 22:03
Uważam, że jeżeli przeszłość chłopaka z innymi dziewczynami nie miała charakteru seksualnego to nie ma się czym przejmować...W przeciwnym razie sytuacja może się skomplikować. Rozumiem że raz się zdarzyło...ale jeżeli jesteś którąś z kolei partnerką to w mojej ocenie nie ma o czym rozmawiać.

przez depresyjny86 21 sie 2011, 01:36
Dokładnie
:)

przez Tajemniczy Pan 26 lis 2011, 22:39
Nie wierze...znalazła się osoba która ma ten sam problem co ja ;/

Być może może Ci mój temat który założyłem z rok temu xd
post398346.html#p398346
Wiedziałem jak się robi link, ale zapomniałem ;/
Na początku jest troche inaczej, ale o ile pamiętam to w dalszej części trafia się wątek o przeszłości dziewczyny.

Co do mnie to się nic nie zmieniło, ale Tobie życzę powodzenia ;)

PS. Witam wszystkich po półrocznej przerwie :D

Sortuj wg