Nie mogę zaufać partnerce ani pogodzić się z jej przeszłości

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez antracytowa 02 cze 2011, 21:26
Cieszę się, że dojrzałeś kilka rzeczy. Mam nadzieję, że pomoc okaże się naprawdę efektywna i Wasz związek poprawi się.

przez soulfly89 03 cze 2011, 01:15
Co do kompromisów, to ja myślę, że to wcale nie jest dobre rozwiązanie, bo wtedy zawsze któraś ze stron musi się poddać... A im więcej takich sytuacji, tym bardziej stopniowo narasta żal i coraz bardziej wymagamy wyrzeczeń od drugiej osoby. Na jakie Ty idziesz kompromisy? W czym jej ustępujesz? I po co to robisz, skoro źle się z tym czujesz?

Adrian, może Ty się zastanów, czy naprawdę chcesz z nią być skoro tyle rzeczy chcesz w niej zmieniać?

Powiem Ci jeszcze, że z wiekiem ludzie robią się bardziej tolerancyjni i rzeczy typu ubiór czy przeszłość mniej się liczą... ważne, czy się dobrze rozumiecie i czy szanujecie siebie nawzajem. Z czasem to zrozumiesz. Bo nie ma ideałów, w każdym człowieku można znaleźć coś co Ci się nie spodoba! Zmień swoje nastawienie.

Poza tym nie mówienie o wszystkim jest czasem dobre. I przemilczanie pewnych spraw, zamiast je roztrząsać bywa dużo lepszym rozwiązaniem. Ja bym wcale nie chciała wiedzieć co mój chłopak robił ze swoimi byłymi i to wcale nie znaczy, że mam go gdzieś albo nie jest ważny. To kwesta szacunku dla prywatności drugiej osoby. A nie mówienie wszystkiego to nie jest to samo co kłamstwo!

Sortuj wg